Reklama
Archiv - Zprávy

Civic Type-R předvádí působivé zrychlení a řízný zvuk

Japonská ikona mezi ostrými hatchbacky dobře ví, jak oslovit srdce potenciálních zákazníků. Neláká je totiž jen číselnými údaji nebo rekordem na Nordschleife, cílí především na emoce.
Zdroj: Honda

První testy našich zahraničních kolegů naznačují, že z Hondy Civic Type-R bude dost možná nejlepší hothatch letošního roku. Jezdí prý pohodlněji než Focus RS, klidněji než nabušené WRX STI (ačkoliv v jeho případě musíme brát pojem hothatch s výraznou rezervou), ale když na to přijde, dokáže jim i přes absenci pohonu všech kol náležitě pročesat kožichy. Rekordní čas na Severní smyčce s hodnotou 7 minut a 43,8 sekundy (o 5,5 sekundy rychlejší než dvousedadlový Volkswagen Golf GTI Clubsport S) ostatně hovoří za vše.

Je sice pravdou, že reálný provoz umí připravit i jiné než ryze okruhové výzvy, funkčnost všech 310 koní v Civicu Type-R nám však dokázala již devátá generace. U novinky výkon narostl o dalších 10 koní výš a nemáme proto důvod v podobně zářný výsledek rovněž nevěřit.

Zas o něco rychlejší

Nyní si ale konečně můžeme pustit záběry zrychlení ve skutečném světě, a navíc se zvukem, který ve voze uslyší posádka. Ten v sobě nese jasný odkaz svých atmosferických předků, ale gradace a chuť po otáčkách z jeho tónů čiší daleko výrazněji a je pravděpodobně daleko méně utlumený, než tomu bylo u předchůdce. Ostatně zaposlouchejte se sami.

Pro doplnění uvádíme, že na přiloženém videu zrychlí Civic Type-R na 230 km/h za méně než 30 sekund. Vše navíc proběhne při teplotě 30 stupňů Celsia, což vozu ukrádá ještě nemalou část dynamiky. Type-R přesto upaluje jako namydlený blesk a odstupňování jednotlivých kvaltů (hlavně ta řízná dvojka!) přivádí člověka na myšlenky, v nichž se prohání po závodní dráze.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV