Reklama
Archiv - Zprávy

Chytrá kampaň děsí chodce, kteří přecházejí na červenou

Sáhněte si do svědomí. Kdo z vás občas nepřeběhne silnici na červenou? Myslíme, že jsme na tom všichni stejně. Právě proti tomu se rozhodli zabojovat v Paříži a vybrali si k tomu velmi drsný způsob.
Zdroj: Serviceplan Group

Většina z nás neustále někam spěchá, hlavy máme zabořené do mobilů a přestáváme sledovat dění kolem sebe. Krom toho, že nám často uniká velká spousta i hezkých věcí, můžeme takto snadno přijít minimálně k pořádnému úrazu. To když takto zamyšleni vstoupíme na přechod pro chodce ve chvíli, kdy nám svítí červená.

Ročně se takto zraní nebo rovnou zemře velké množství lidí, na což má reklamní kampaň, kterou vám dnes ukážeme, upozorňovat. Většina takových nehod je totiž úplně zbytečná a často je vina na chodci, který nedával pozor a nerespektoval červené světlo na semaforu.

Smutné statistiky možná pomůže změnit chytrý billboard, ve kterém jsou umístěny dvě kamery a který byl rozmístěn na několika přechodech pro chodce v Paříži. Jedna kamera umí rozpoznat chvíli, kdy na přechod vstoupí chodec na červenou. Pokud se tak stane, ozve se z reproduktorů zvuk brzdícího auta, který spolehlivě všechny chodce vyděsí k smrti. Jejich reakci pak zaznamená druhá kamera a následně ji ve formě fotky promítne na plochu billboardu.

Těžko říct, jestli něco takového zabere na obyvatele Paříže. Na nás by to fungovalo stoprocentně. Vyděšený výraz člověka, který si myslí, že na něj jede auto, je možná ta nejlepší prevence, kterou jsme kdy viděli. Je ovšem smutné, že jsou takové kampaně vůbec potřeba.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV