Reklama
Archiv - Zprávy

Chystá se další Volvo? Ne, to je nový Focus

Pokud vám až do nynějška připadaly nové Fordy podobné vozům značky Aston Martin, mělo by se to brzo změnit. Špionážní snímky nového Focusu totiž prozrazují, že bude vypadat úplně jinak. Jak? Ford bral inspiraci ještě severněji, v maskování totiž vypadá jako Volvo.
Zdroj: carscoops

O příchodu nového Focusu se spekuluje už dlouho. Však taky třetí generace populárního modelu nižší střední třídy má to nejlepší už pěkně dlouho za sebou. Možná, že zvenčí vypadá aktuální Focus stále vydařeně, uvnitř avšak na vrchol třídy ztrácí pocitovým rozdílem deseti let. A právě na interiér se prý Ford u nového Focusu zaměří nejvíce.

ST nejspíš s patnáctistovkou

Nám však učaroval vnější design. Na špionážních snímcích, které nebyly pořízeny nikde jinde než na příjezdové cestě ze Severní smyčky okruhu Nürburgring, je jasně patrné, že Ford svůj kynetický design značně upraví a Focus půjde ještě více do kulata. Ze snímků je zároveň vidět i důvod, proč byl nový Focus spatřen v okolí Nürburgringu. Podle velkých brzd, 19palcových kol a masivních koncovek výfuku je zřejmé, že se nedíváme na ledajaký Focus, ale že jde o budoucí ST kombi.

Ford se s touto informací netají a na dotaz, kdy nový Focus konečně dorazí, odpověděl zcela konkrétně. Čtvrté generace populárního modelu bychom se totiž měli dočkat už počátkem příštího roku a modely ST prý přijdou hned v zápětí. Zajímavostí také je, že Ford plánuje i luxusně pojatou variantu Vignale. Zda nové ST ale skutečně dostane přeplňovaný EcoBoost o objemu 1,5 litru s výkonem 275 koní, to prozatím jisté není.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV