Reklama
Archiv - Zprávy

Chcete rychlejší Octavii RS? ABT nabízí přes 300 koní

Škoda Octavia RS je rychlé a praktické auto, které má v podstatě jedinou vadu. Po českých silnicích jich jezdí tisíce a snad na každém druhém kilometru o nějakou zakopnete. O to lákavější je pro některé majitele možnost vyčlenit se z davu s pomocí upraveného vzhledu i výkonu.
Zdroj: ABT

Standardní Škoda Octavia RS nabízí výkon 230 koní a točivý moment 350 Nm. Výkonnější verze RS 245 navíc může dalších 15 koní přidat, přestože jejím hlavním přínosem je spíš chytrý elektronický diferenciál na přední nápravě a upravený podvozek. Obě auta jsou v reálném provozu velmi rychlá, na různé verze sesterského SEAT Leon Cupra s výkony kolem 300 koní však nestačí. Dá se to ale změnit.

Známý úpravce ABT nyní všem majitelům Octavie RS nabízí zvýšení výkonu o celých 37 procent, tedy ze 230 na 315 koní. Točivý moment pak s novou řídící jednotkou vyroste na 450 Nm. Součástí úprav jsou také zcela nové pružiny od ABT a snížení podvozku o 20 milimetrů, což pomůže nejen v zatáčkách, ale i sportovnějšímu vzhledu. Devatenáctipalcová kola obouvají pneumatiky o rozměru 225/35.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV