Reklama
Archiv - Zprávy

Chata 2.8 V6. Tohle kdysi býval Volkswagen Passat!

Viděli jsme už hodně, ale dřevěná chata na čtyřech kolech, která je schopna uhánět i 160 km/h, nás doslova nadzvedla ze židlí. Takhle to dopadá, když má někdo bujnou fantazii a ocitá se ve Velké Británii, kde jsou velmi benevolentní úřady…
Zdroj: @fastestshed

Opravdového automobilového fanouška poznáte podle toho, že i v momentě, kdy před něj postavíte výrazně předělaný vůz, pozná, na jakých základech dané auto stojí. U téhle chaty to ale nejde. Zvenčí je totiž podobná pouze... no... chatám. A v těch se nevyznáme.

Kevin Nicks musí mít pořádnou kuráž. Když totiž v roce 2014 koupil vysloužilý Passat Variant 2.8 V6 na náhradní díly, bylo mu jej líto sešrotovat. Namísto toho se rozhodl, že základy tohoto stroje budou žít dál a s nápadem, jak z něj vyrobit dřevník, se pustil do díla. Vůz kompletně očesal, až z něj zbylo jen torzo, a na původní příčky navařil železnou konstrukci. S tvarem si ale hlavu moc nelámal, měl to být přece dřevník a z konstrukce se proto po nějakém čase vyklubal nový dům. Nicks danou konstrukci následně obil prkny, načež z Passatu vznikla roztomilá chata na čtyřech kolech.

Hranice 100 mil v hodině!

Ačkoliv něco podobného dle svých slov nikdy neplánoval, chata na čtyřech kolech se ukázala jako pozornost budící výtvor, který dnes slouží pro dobročinné účely. Nejenom že může úplně normálně jezdit po silnici, ona totiž jezdí i docela rychle. Nicks do stařičkého šestiválce z dílen VW přivedl plnění dusíkem, což vyšroubovalo výkon z původních 193 na finálních 269 koní. I 2250 kilogramů těžká chata, která, co si budeme povídat, není právě aerodynamická, je proto schopna uhánět až 99,8 míle v hodině, což je více než 160 km/h.

Nicks se ale rozhodl, že bájnou hranici stovky mil s touhle chatou překoná! K pokusu o další rekord přizval média, načež se z celé akce vyklubala dobročinná událost, která má za cíl věnovat výtěžek na účet Katerine House Hospice v Branbury. Tak snad se cíl splní. I v případě neúspěchu se ale jedná o bezpečně nejrychlejší chatu na světě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV