Reklama
Archiv - Zprávy

Česko chystá podporu elektromobilů. Dálnice budou mít zadarmo

Jak už to tak u nás bývá, s lehkým zpožděním oproti ostatním státům se i u nás brzy zavede série opaření na podporu elektromobilů. Ještě letos v září o nich má jednat vláda.
Zdroj: iStock

Ačkoliv ve většině ostatních západních států alespoň nějaká podpora po majitele elektromobilů existuje a řadu let funguje, u nás bylo toto téma tabu. To se ale má v září změnit. To mají totiž automobilky společně s vládou uzavřít memorandum, jehož součástí je i Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu ČR. Právě tento plán má přinést pro elektromobily řadu úlev, a to včetně těch daňových.

Více nabíječek i jízda v pruzích pro MHD

V jednání jsou tak možné dotace na pořízení elektromobilu, zrychlené odepisování pro podnikatele, možnost využití jízdních pruhů určených pro MHD nebo možnost bezplatného využívání dálnic. Zároveň je v jednání možnost, že by již od konce tohoto roku elektromobily dostaly barevně odlišnou registrační značku, která by jim umožnila vjezd do center měst.

Zároveň by už v příštím roce mělo Ministerstvo dopravy zrušit evidenční poplatky za elektromobily a také by se mělo začít aktivněji pracovat na rozšíření sítě dobíjecích stanic, kterých je na našem území stále zoufale málo. Ačkoliv jsme za takové plány všemi deseti, trochu se bojíme, že zůstane jen u plánů a slibů. Přece jen, je před volbami a většina politiků se prostě jen chvilku snaží. Můžeme jen doufat, že se konečně připojíme k ostatním vyspělým státům.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV