Reklama
Archiv - Zprávy

České automobilky čekají rekordy. Každých 23 sekund vyrobí auto

Automobilkám se na našem území poslední roky opravdu daří. A podle všeho to vypadá, že se jim i letos podaří absolutní rekord ve výrobě. Do konce roku má z linek sjet až 1,4 milionu nových vozidel.
Zdroj: Škoda Auto

Toto číslo ukazuje na velmi zajímavý růst automobilového průmyslu, protože v loňském roce z továrních linek sjelo „jen“ 1,344 milionu nových vozidel. Jak ale tento růst ve svém počátku pomohl s vyřešením nezaměstnanosti, teď se naopak průmysl potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Počítá se ale s tím, že s koncem sezónních prací automobilky utiší svůj hlad po nových zaměstnancích. A tomu hladu se vlastně ani nelze divit.

Výroba osobních vozidel totiž v České republice za poslední tři čtvrtletí bez problému přesáhla hranici jednoho milionu kusů. To znamená meziroční nárůst o slušná 4 %, ale nutno dodat, že plných 971 262 vyrobených vozidel míří do zahraničí. Nejlépe je na tom logicky Škoda Auto, které se daří jak vývoz, tak prodej na domácím trhu. Značce výroba vzrostla o více než 13 % a od ledna do září z její linky sjelo 639 529 nových vozidel. Nošovické výrobní lince značky Hyundai naopak produkce nových vozidel klesla o 0,7 % na 267 800 kusů. Problémy pak řeší i TPCA v Kolíně. Meziročně zde poklesla výroba téměř o pětinu na konečných 146 160 vozidel.

Ale automobilový průmysl není jen o osobních vozech. Daří se třeba i české Tatře, jejíž produkce letos stoupla o 30,6 %. Celkem tedy vyrobila 1 114 nákladních vozidel. A dobře se vede i výrobě autobusů. Ve Vysokém Mýtě vyrábí společnost Iveco, která zaznamenala meziroční nárůst o 4 %. Letos zde vyrobila už 2 940 autobusů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV