Reklama
Archiv - Zprávy

Bugatti - z cesty! Nejrychlejší auto je z USA a pojede skoro 500 km/h

Není to tak dávno, kdy jsme se pozastavovali nad vozy s maximální rychlostí přes 300 km/h. A pak přišel Veyron. Vůz, který na dlouhou dekádu stanovil úplně jiné milníky, o které se většina automobilových fandů opírá dodnes. Jenomže doba pokročila a ani nástupce Veyronu, Bugati Chiron, už není nejrychlejší.
Zdroj: Hennessey Performance Engineering

Pamatujete si na přetahovanou mezi automobilkami Bugatti a Hennessey? Někdejší Veyron Super Sports tenkrát od modelu Venom GT dostal pořádný výprask, ale protože se automobilka Hennessey nepokusila rekordní jízdu zopakovat, Guinnessovou knihou rekordů jízda atakující rychlost 435 km/h nebyla uznána. A tak se americký výrobce rozhodl jednat.

Nezdolní Američané

Zatímco ve Francii začal vývoj zbrusu nového Bugatti s výkonem 1500 koní, které dnes známe pod jménem Chiron, Američané se rovněž nevzdali a rozhodli se vyvinout stroj, který porazí všechny. O jeho příchodu se mluvilo hezky dlouho, a i když se zpočátku zdálo, že se smělý plán povede, po příchodu nového Chironu zůstal celý svět na pochybách. Nyní je ale jasné, že za velkou louží mysleli vše vážně.

Zbrusu nový stroj se jmenuje Hennessey Venom F5 a jeho udávaná maximální rychlost o hodnotě 485 km/h je běžným autům natolik vzdálená, že si ji lze jen těžko představit. Nutno však dodat, že rychlost byla prozatím jen spočítána ve větrném tunelu a reálně se ji automobilka pokusí zdolat až příští rok na jaře.

Jak jinak - osmiválec!

Novinka ve svých útrobách skrývá dvojitě přeplňovaný 7,4litrový hliníkový osmiválec, který při plném sešlápnutí plynu dává hned 1622 koní a 1768 Nm. Tím nejlepším, samozřejmě hned vedle vědomí, že sedíte v nejrychlejším autě světa, je ale poskytovaná dynamika. Vzhledem k faktu, že Venom F5 váží jen 1360 kg, se dočkáváme jen těžko myslitelné akcelerace, která hravě překoná i nejrychlejší monopost seriálu Formule 1.

Zrychlení z 0 na 100 km/h ani neznáme. Není totiž důležité. Rovněž hranici 200 km/h není zas až tak nutné zmiňovat - to se Venom F5 přece stále jen rozjíždí. Hranici 300 km/h ale americká raketa protne už za rovných 10 sekund a dříve nemyslitelnou hranici 400 km/h překoná za dalších 9 sekund. Jak je něco podobného možné?

Extrémně vzácný kousek

Možná si vzpomínáte na aféru, v níž Bugatti zmiňuje, že rychleji jejich Chiron zkrátka jezdit nemůže, protože prozatím neexistují dostatečně schopné pneumatiky. Američané ale tento problém vyřešili velmi jednoduše - nízkou hmotností. Chiron váží o zhruba půl tuny více a díky hmotnosti Venomu zvládnou obuté Micheliny Pilot Sport Cup 2 daleko vyšší zátěž. Hennessey tak pustí k daleko zářivějším výkonům a vyšším rychlostem.

Pokud se na novinku těšíte a dokonce máte i našetřených minimálně 35 milionů korun, nezbývá vám, než doufat. Nových hypersportů Hennessey Venom F5 totiž vznikne pouze 24 a jejich nastávající majitele si pan Hennessey vybere osobně. Tak snad se vám poštěstí si jeho přízeň získat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV