Reklama
Archiv - Zprávy

BMW Z8 po Stevu Jobsovi čeká na vás. Levné ale nebude!

Průkopnického vizionáře a otce společnosti Apple vám určitě nemusíme představovat. Už méně lidí ovšem ví o Jobsově lásce k automobilům, díky které si pořídil i toho nádherné BMW Z8. Ještě než zemřel jej ale stihl znovu prodat a nyní může být dokonce vaše. Za kolik?
Zdroj: RM Sotheby's

BMW Z8 je snad nejikoničtějším roadsterem v historii značky BMW. Nádherná kapota inspirovaná Jaguarem E-Type, fantastické proporce a úžasně znějící osmiválec s objemem 4,9 litru a výkonem 400 koní jsou atributy, které zkrátka nelze přehlížet. A pak je tu exkluzivita. Těchto roadsterů bylo vyrobeno totiž jen 5703, přičemž jen necelá polovina vznikla se specifikací pro Spojené státy americké. Nemluvě o účinkování v bondovce Jeden svět nestačí s Piercem Brosnanem.

I z těchto důvodů jsou BMW Z8 v současné době prodávány za extrémní sumy a ta Jobsova logicky nebude výjimkou. Právě naopak. Prodává ji totiž hodně zajímavý majitel. Jde o člověka, který vysněnou Z8 Jobsovi kdysi prodal a pak ji od něj koupil zpět. Auto zná tedy dokonale a o jeho historii bude vědět vše.

Jako nové

BMW Z8 s registrační značkou JOBS Z8 toho navíc ani moc nenajelo. Na počítadle kilometrů má pouze 15 200 mil, což je nějakých 24 300 kilometrů. Sám Jobs s ním najzdil zhruba 4000 mil. A taková porce kilometrů na 14 let staré auto vážně není mnoho.

Pokud by vás tento exkluzivní kousek zajímal, věřte, že musíte sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Vůz bude dražen v aukci, přičemž odhadní cena prodeje byla prozatím stanovena na částku mezi 300 až 400 tisíci dolarů. Mezi fanoušky Steva Jobse se ale nachází opravdu značný počet velmi bohatých lidí, a tak není vyloučeno, že vůz bude stát i více než půl milionu dolarů, tedy přes 11 milionů korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV