Reklama
Archiv - Zprávy

BMW řady 8 Concept. Staré jméno, nový styl

BMW odkrylo část svých plánů. Hodlá se více zaměřit na luxusní segment a předzvěstí je právě stylový koncept kupé řady 8.
Zdroj: BMW

Koncept kupé řady 8 samozřejmě zaujme svým vzhledem s agresivní nízkou žraločí přídí, dlouhou kapotou i elegantní linií střechy. Řeší se, jestli pojetí jeho masky není příliš podobné nejnovějším Lexusům, nebo zda se zadní část neinspiruje moderními Astony. Přitom je to na první pohled BMW, ovšem tak nějak expresivnější. Jak by také ne, když právě tento koncept má ukazovat, jakým směrem se bude vyvíjet design budoucích BMW. Alespoň tak to řekl při představení konceptu řady 8 na Concorso d`Eleganza Villa d`Este Adrian van Hooydonk, ředitel designu BMW.

My jen dodejme, že se necháme překvapit, jaký vítr do změn designu „bavoráků“ přinese nedávno angažovaný Jozef Kabaň na pozici šéfa designu. Sériová verze řady 8 by se údajně neměla příliš lišit od konceptu. Představujeme si méně okázalé spodní části nárazníků a celkově pár praktických doplňků jako jsou kliky dveří, větší zpětná zrcátka nebo zapuštěnější zadní světla. Nová řada 8 nahradí aktuální kupé řady 6 a v budoucnu zřejmě i verzi kabriolet. BMW prostě chtělo hierarchicky tahle auta posunout výše.

Ostatně právě větší směřování BMW směrem k luxusu má být podle představitelů automobilky strategie pro budoucnost. Kromě řady 8 již oznámili také premiéru BMW X7, tedy velkého luxusního SUV stojícího nad aktuálním modelem X5. A prý to není všechno...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV