Reklama
Archiv - Zprávy

BMW přemýšlí, že MINI začne vyrábět v Číně

MINI je nezpochybnitelná britská ikona a v německých rukou se jí neobyčejně daří. Přesto se vlastník, mnichovská automobilka BMW, nyní rozhoduje nad tím, jestli část výroby MINI nepřesunout do Číny. Bylo by to vůbec poprvé, kdy by měl některý model MINI čínský rodokmen.
Zdroj: Mini

Přestože se jedná o velmi čerstvou informaci, na sociálních sítích se okamžitě zvedla vlna nevole. Britové totiž MINI stále považují za něco svého, ačkoliv vlastnictví ze strany BMW bylo až doposud velmi přínosné, takže jim nevadilo. S německými vozy sice modely MINI sdílejí značnou část dílů, toto spojení je ale spíše výhodou a dalo vzniknout opravdu velmi zajímavým strojům.

Kvalita prý dolů nepůjde

BMW již několik měsíců intenzivně jedná se společnosti Great Wall, která v Číně vyrábí SUV. Právě na jejích linkách by v budoucnu vozy MINI měly být vyráběny a slib je takový, že stávající kvalita, pro kterou zákazníci svá MINI uznávají, bude zachována. V úvahu sice připadaly také jiné země, například Německo nebo Nizozemsko, nicméně Čína láká mnichovskou automobilku především z ekonomického pohledu na věc. Brexit údajně za celou věcí primárně nestojí.

BMW se již dříve netajilo tím, že výroba v britském Oxfordu je velice nákladná, a že by ji rádo časem přesunulo. Přestože zde nedávno vyrobili vůz s pořadovým číslem 3 000 000. Britům tak nezbývá než doufat, že si to vedení BMW ještě celé pořádně rozmyslí. Čínské MINI totiž opravdu nezní tak dobře.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV