Reklama
Archiv - Zprávy

BMW představilo Concept Z4. Vypadá fenomenálně!

Ještě před autosalonem ve Frankfurtu stihlo BMW představit svůj nejnovější koncept. Ten konečně vnesl světlo do toho, jak bude vypadat nový roadster BMW Z4. A upřímně? Je to úchvatná podívaná.
Zdroj: BMW

BMW Concept Z4 přejímá tvary klasického roadsteru, mezi něž patří dlouhý rozvor, přikrčená a protáhlá silueta a kompaktní seseknutá zadní část. Jasně v něm navíc spatříte také odkaz na legendární BMW Z8. A popravdě řečeno? Jeho dominantní odkaz na historii se nám moc líbí. Přední část opět působí doslova žraločím dojmem, a ačkoliv je vůz výrazně moderní, evokuje svým pohledem doby dávno minulé. Za předními koly pak nesmějí chybět vzduchové průduchy, které vypadají, jako kdyby jejich tvar navrhoval sám proudící vzduch.

Odkaz na historii doplňuje modernou

K výtečnému dojmu přidejte 20palcová kola a dramatickou souhru linek v boční části, která vrhá pozornost k zadní hnané nápravě. Koncová část vozu je vyloženým opakem, přesto se ke krásnému roadsteru hodí. Přes široce vytažené blatníky se oko diváka okamžitě zahledí do elegantně tvarovaného víka kufru s perfektně dotaženými světly, jimiž se táhne jemná linka s osvětlenými body.

Na bocích nárazníku pak nesměji chybět efektní otvory a samozřejmostí je i dvojice výfuků. Celý výraz vozu je ale nesmírně celistvý a pravdou je, že i přes kombinaci ultra moderny, prvků z historie, jasnou inspiraci modelem Z8 a další spoustu rozličných prvků to celé dohromady na fotkách náramně funguje. A když to funguje na fotkách, realita bude ještě lepší.

Výroba už příští rok!

BMW nás nechalo nahlédnout také do interiéru. V něm už se odkazu na historii nedočkáme. Zato je vše uzpůsobeno pro maximální radost z jízdy, jelikož zde nechybí středový panel natočený k řidiči ani plnohodnotná anatomická sedadla. Přístrojová deska sestává ze dvou displejů, které jsou sesazeny prakticky do stejné výšky. Řidiče tak nebude od jízdy nic rušit, a pokud by se chtěl dívat jen skrz čelní sklo, je tu i pokročilý head-up displej.

I přes všechny vymoženosti však pohled do interiéru prozrazuje něco daleko důležitějšího. A sice, že tomuto vozu zbývá k sériové výrobě opravdu už jen krůček. Tak snad se ve finální fázi moc nezmění, pokud by totiž v BMW dovedli do výroby něco takhle krásného, měli by na triku jeden z nejkrásnějších roadsterů historie.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV