Reklama
Archiv - Zprávy

BMW M8 GTE ukazuje, jak bude vypadat budoucí řada 8

Už od nás víte, že BMW chystá luxusní kupé řady 8, ale také víte, že si na něj musíme počkat. Pro ty, kteří nemají čekání v lásce, však BMW představilo závodní verzi řady 8. Speciál bude nasazen v americkém šampionátu IMSA a mezinárodním FIA WEC.
Zdroj: BMW

Závodní vůz by měl být nasazen už v příští sezóně, přičemž se postaví proti rivalům od Porsche nebo Aston Martin. Navíc je v plánu jeho debut také při 24h Le Mans. A rozhodně má na to, aby ukázal, zač je toho v Mnichově loket. O jeho pohon se totiž stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu rovných 4 litrů. Konečný výkon značka neuvedla, ale pohybovat by se měl kolem 500 koní. Záleží samozřejmě na nastavení samotného auta i elektroniky. Pro každý jednotlivý závod tak M8 GTE může mít úplně jiný výkon i točivý moment.

Jinak ale BMW nebylo zase tak skoupé na slovo. Víme, že na délku má M8 GTE bezmála 5 metrů a jeho hmotnost je 1 200 kilogramů. Každý závodní tým si s autem může pohrát takřka dle libosti. Nastavitelná je kontrola trakce, nastavení podvozku nebo třeba i ABS. Navíc je možné si na vůz objednat buď karbonové nebo ocelové brzdové kotouče. Ještě doplníme, že M8 GTE do vínku dostane šestistupňovou sekvenci.

Novinku bude v prvé řadě využívat sama automobilka ve svých továrních týmech, ale mluví se o tom, že by měla být uvolněna výroba několika kusů i pro týmy soukromé. Jestli tomu tak skutečně bude a na kolik taková bestie vyjde, nikdo zatím oficiálně neprozradil. Je ovšem možné, že více se dozvíme už příští měsíc, kdy by měl být vůz testován v Barceloně. Do těla mu zde dají profesionální závodní jezdci Phillipp Eng, Bruno Spengler, Martin Tomczyk a Nicky Catsburg.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV