Reklama
Archiv - Zprávy

Baterkový blázinec. Brabus Ultimate E

Na elektromobilitu si časem budeme muset zvyknout všichni. Pokud se ale bude ubírat podobným směrem, necháme si ji líbit rádi. No schválně, řekli byste do tohoto prcka, že to z nuly na 100 km/h rozpálí už za 4,5 sekundy?
Zdroj: Brabus

Zatím se jedná pouze o koncept, automobilky ale rády ukazují, co je v jejich silách. A upřímně - kdo z vás by si podobné elektro vozítko do města s dojezdem až 160 kilometrů nedal líbit? Brabus Ultimate E je extrémní verzí klasického elektromobilu Smart a dokazuje nám, že městské popojíždění nemusí být nuda. 

Žlutá turbovosa

Praktičnost mu díky malým rozměrům stále zůstala, ovšem díky 200 elektrickým koním a zhruba tunové hmotnosti má takový odpich, že s ním v provozu půjde kličkovat jako mezi stojícími kužely. A možná je to až příliš. V porovnání s BMW i3, které z 0 na 100 km/h vypálí za zhruba 7 sekund, je Ultimate E jako prťavá žlutá turbovosa. Na 100 km/h to totiž zvládá za neskutečných 4,5 sekundy, a ačkoliv maximální rychlost nepřesáhne 160 km/h, kdo by chtěl okolo města jezdit takhle rychle? K vyklepání závoduchtivých dychtivců na světlech to bude stačit vždy a prťavý Brabus tak v městských uličkách zmízí mrknutím oka.

Pořádná cenovka

A cena? Brabus si představuje, že za podobné auto by v budoucnu mohl účtovat zhruba milion korun. To je samozřejmě pořádná pálka, ovšem podobné peníze stojí i zmiňované BMW i3 a s ním tak snadno nezaparkujete. Výhodou Brabusu je pak také fakt, že na 80 % kapacity baterií, které reálný dojezd okolo 120 kilometrů opravdu vydrží, se díky domácí nabiječce dostanete už za 30 minut. V praxi to znamená jedno rychlé kafe a můžete zase drandit. Jde sice stále o hudbu budoucnosti, letošní výstava ve Frankfurtu nám ale ukazuje, že úsvit elektromobilů, které osloví i automobilové nadšence, se už blíží.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV