Reklama
Archiv - Zprávy

Avia se slavně vrací na český trh a láká k návštěvě nové továrny

Pár let to vypadalo, že klasické modré Avie nepřežijí vstup do moderní doby a budeme je vídat jen ve filmech pro pamětníky. Jenomže Avia se s novými majiteli nevzdala a rozhodla se pokračovat v úspěšné výrobě nákladních aut.
Zdroj: Avia

Avii jednu dobu vlastnila indická společnost Ashok Leyland Motors, od které ji na jaře loňského roku koupil holding s názvem Czechoslovak Group. Ta mimo jiné vlastní kopřivnickou Tatru vyrábějící těžké a středně těžké nákladní vozy. Její součástí je pak mimo jiných také společnost Tatra Defence Vehicle, která vyrábí vojenská vozidla Titus a Pandur. Indové sice Avie stále vyráběli, ale v České republice jim to nepřišlo dostatečně rentabilní, a proto chtěli výrobu přenést do své domoviny. To se naštěstí nestalo, a tak můžeme sledovat pokračování kdysi opravdu velmi úspěšného ryze českého podniku. Už koncem loňského léta bylo rozhodnuto o tom, že se Avia z pražských Letňan přestěhuje do velkého výrobního areálu v Přelouči na Pardubicku, kde nyní stojí moderní a již plně funkční výrobní hala.

Na jaře letošního roku také značka představila první moderní verzi nové generace nákladních vozidel, a to model D120. Ten nabídl jak modernější design, tak současné technologie. V Přelouči je k výrobě v současné době již vše připraveno, a tak se Avia chce také trošku pochlubit. Proto si pro fanoušky a zvědavce připravila den otevřených dveří, který proběhne v pátek 8. září od 4 do 18 hodin. Podle zástupců Avia půjde o odpoledne nabité bohatým programem, ve kterém nebudou chybět jistě zajímavé exkurze právě do výrobny.

Na své si ale jistě přijdou i nejmenší, pro které bude připraven skákací hrad, maminky budou bavit různé soutěže a tatínkové si jistě užijí přehlídku historických modelů značka a také premiéru modernizované řady D. Veškeré informace najdete tady, přičemž samotný den otevřených dveří proběhne v areálu AVIA, Tovární 1553, Přelouč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV