Reklama
Archiv - Zprávy

Audi chystá novou vlajkovou loď. Za jízdy bude plachtit

Nové Audi A8 bude představeno už za několik týdnů. Zatím automobilka ukázala alespoň to, kde budou jeho nejsilnější stránky. Nabídne hybridní pohon, speciální lehký rám nebo systém automatického parkování.
Zdroj: Peisertdesign

Oficiální světová premiéra nové Audi A8 proběhne 11. července v Barceloně. Pokud ale nechcete čekat tak dlouho, vyrazte 6.7. do kina na film Spider-Man: Homecoming. Právě pro tento americký velkofilm Audi dodalo vozový park a nová A8 se zde předvede v plné parádě. Ale i začátek července může být pro někoho moc daleko, a tak jsme tu my, abychom vám luxusní limuzínu se čtyřmi kruhy ve znaku představili už teď.

Zbrusu nová lehká konstrukce i pohon

Audi vůbec poprvé vsadilo při výrobě nové A8 na kombinaci čtyř materiálů. Jde o hliník, ocel, hořčík a speciálně upravená karbonová vlákna, což autu zaručuje velmi slušnou hmotnost při zachování bezpečnosti a u Audi tradičně dobrých jízdních schopností.

Nové Audi A8 značně urychluje proces elektrifikace a A8 bude prvním modelem, který hybridní pohon bude nabízet sériově. Částečně hybridní pohon se skládá ze dvou hlavních komponentů: generátoru, který zároveň zastává funkci startéru, a lithium-iontových akumulátorů. Kapalinou chlazený generátor pracuje s napětím 48 V, je poháněn řemenem a doplňuje konvenční pastorkový startér, který se v novém modelu Audi A8 používá už pouze ke spuštění studeného motoru. Sada lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 10 Ah a napětím 48 V je uložena v zavazadlovém prostoru a slouží částečně hybridnímu systému jako zásobník energie.

A8 tak umožní nehlučnou setrvačnou jízdu v rozsahu rychlostí od 55 do 160 km/h. Automobil se může tímto způsobem, s kompletně vypnutým motorem, pohybovat po dobu až 40 sekund. Jakmile řidič opět sešlápne pedál plynu, zajistí systém rychlé opětovné spuštění motoru. Funkce start-stop přichází navíc ke slovu již při 22 km/h.

Sama zaparkuje a zamkne se

Nejzajímavější ukázku chystaného modelu předvedlo Audi před několika hodinami. Vypustilo do světa video, které zachycuje vekou část interiéru a také šikovný systém automatického parkování. Na krátkém záběru uvidíte nově tvarovaný volant a digitální přístrojový štít nebo výrazně členěnou palubní desku. Krom toho ale A8 bude disponovat chytrým systémem automatického parkování, který auto na povel jediného tlačítka na klíči auto zaparkuje tam, kam si řeknete.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV