Reklama
Archiv - Zprávy

Aplikace pro rodiče od Toyoty umí potrestat mladé řidiče za divokou jízdu

Když rodiče půjčují své milované auto potomkům, kteří mají ještě mokrý řidičák, bývá to spojené se spoustou obav. Toyota ale vymyslela aplikaci, díky které mohou být rodiče o něco více v klidu.
Zdroj: Toyota

Takové půjčování rodičovského auta se většinou neobejde bez zděšených výrazů rodičů při prvním dotazu na zápůjčku, a stejně jako následného stejně zděšeného výrazu potomka, který si musí vyslechnut spousty rad a přikázání. Takové rady ale potomek nadšený nově nabytou volností rychle vypouští z hlavy, což může vést k nemalým problémům. Těm má právě nová aplikace Toyoty předcházet.

Drsný hudební zážitek

Jmenuje se Safe and Sound a jde takřka o virtuálního rodiče nebo jakéhosi hlídače mladých řidičů. Aplikace spolupracuje s dnes velmi oblíbeným Spotify a nastavena je tak, že pokud mladý řidič vezme za jízdy do ruky telefon umístěný v bezpečnostním držáku nebo zvýší rychlost auta nad povolený limit, bude potrestán. Tím trestem je hlasité přepnutí hudby na playlist, který nastaví rodiče. A kdo by měl chuť dělat v autě frajeřinky, když začne hrát to nejlepší z dechovky nebo výběr operních árií.

Pokud by se takto trestaný řidič snažil playlist přepnout zpět, nebude mu to nic platné. Hudba se vypne nebo přepne až poté, co upraví svou rychlost pod maximální povolený limit. Drsné, ale podle nás velmi účinné. :)

Toyota k vývoji této aplikace přistoupila poté, co z průzkumů vyplynulo, že v prvním roce řízení zažije dopravní nehodu až 20 % řidičů. Nejčastějšími příčinami takových nehod jsou vysoká rychlost a manipulace s mobilním telefonem. Právě proto umí chytrá aplikace také blokovat veškeré notifikace ze sociálních sítí, a navíc zvládne rodičům dát vědět, že jejich potomek dorazil do cíle své cesty. Toyotě patří poklona. Hezké řeší snad odvěkého problému s půjčováním rodinných vozů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV