Reklama
Archiv - Zprávy

Americká monstra teď koupíte i v Evropě. Musíte si ale pospíšit

Milovníci amerických a lehce monstrózních pickupů by právě teď měli zpozornět. V Evropě je ke koupi skvělý Ford Shelby F-150 Super Snake. Počet kusů je velmi omezen, následovat by však mohla i další auta stejného ražení.
Zdroj: Clive Sutton

O tomto autě už jsme vám říkali a předpokládáme, že stejně jako my i vy z něj máte takovou tu velmi příjemnou husí kůži. Aby také ne, když ho pohání pětilitrový osmiválec nově doplněný o kompresor, který disponuje výkonem 760 koní. Jenomže koupit si ho, to je celkem problém. Přece jen, vyrazit si pro auto do Ameriky a pak ho tu složitě přihlašovat není pro každého. A navíc ty finance za dopravu přes oceán nebudou malé. Pokud ale tuhle hadí bestii prostě i tak nutně potřebujete, stačí sednout na letadlo a o dvě hodiny později vystoupit v Londýně. Pak už je to kousek k dealerovi Fordu, který se jmenuje Clive Sutton. Právě on se totiž rozhodl Shelby F-150 Super Snake nabídnout.

Navíc sáhl po standardní evropské specifikaci, takže se nemusíte bát pravostranného řízení. Stačí prostě přijít, zaplatit a odjet. Jenomže! Clive Sutton se rozhodl, že tu prodá pouze dva kusy. Než se začnete rozčilovat, proč jen dva na celou Evropu, připomeneme, že Ford celkem vyrobí pouze 150kusovou sérii. Cena byla stanovena na rovných 100 tisíc liber bez daně, takže v přepočtu si musíte připravit asi 3,5 milionu. Možná se zdá, že je to hodně, ale s přihlédnutím k omezenému počtu kusů a k jejich kvalitám zas tak přestřelená není.

Pokud byste náhodou ani jeden evropský kus amerického auta nestihli, pak máme dobrou zprávu. Tímto krokem Clive Sutton totiž otevřeli cestu k podobným autům, která by se v Evropě v budoucnu mohla prodávat takřka standardně. Už tedy nebude potřeba plánovat složitou přepravu pravého amerického muscle car, ale bude stačit si pro něj prostě zajet. No, nezní to báječně? :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV