Reklama
Archiv - Zprávy

Alza začala prodávat elektromobily Tesla. Má jich zatím jen pár

Je to jen marketingová kampaň, nebo vážně myšlený obchodní model? Alza zařadila mezi ostatní elektroniku, kterou prodává přes svůj e-shop, také žádané a velmi drahé elektromobily značky Tesla.
Zdroj: Alza

To si tak večer sednete se sklenkou vína k počítači, otevřete si e-shop, koupíte plenky pro dítko, nový fén pro manželku a pro sebe si objednáte zbrusu novou Teslu. I tak nějak by mohl vypadat nákup aut budoucnosti, který ale známý prodejce převedl do současnosti. A odvážný krok, o kterém mluvil už nějakou dobu, mu z marketingového pohledu vyšel na výbornou.

Počínaje včerejším dopolednem Alza do e-shopu přidala dvě verze Tesly. Jde o Model S za 2 999 999 Kč a Model X za 3 499 999 Kč. V budoucnu by podle všeho měly přijít i všechny ostatní elektrické modely. Alza slibuje, že objednaný vůz doručí do dvou dnů. Oba vozy jsou v tuto chvíli vystaveny v hlavním showroomu značky, kde je možné se také objednat na testovací jízdu.

Na Tesly se čeká

Dodací lhůta je velmi krátká, obzvlášť, když na „obyčejná“ auta zákazníci čekají i půl roku. Alza totiž podle všeho nakoupila dva skladové vozy a využila toho, že Tesla nenabízí nijak široké možnosti příplatkové výbavy, takže jsou si všechny verze podobné. Obchod navíc nabízí možnost platby v internetové měně bitcoin, financování nákupu auta nebo dodání Tesly až před dům.

A to je hodně zajímavá nabídka, když přihlédneme k tomu, jak funguje nákup vozu Tesla v případě, že jdete takzvaně z ulice. Existuje sice jakási dealerská síť značky Tesla, ale to neznamená, že tam přijdete a odjedete s novým autem. Tesly se vždy objednávají přes internet, a to na této webové adrese. Můžete to zvládnout sami, je ale možné jít právě za jedním z prodejců a s ním vůz online objednat. Po uplynutí čekací doby si pak nový vůz vyzvednete ve vámi zvolené prodejně. Ty si ale Tesla řídí z Ameriky sama. Nejde tedy o klasickou dealerskou síť, jak ji známe z tradičních značek.

Zatím je to hlavně dobrá reklama

V současné době se hodně mluví o tom, že Tesla nestíhá vyrábět Model X, na který se tak čeká i řadu měsíců. Proto Alza sáhla k tomu, že na sklad nakoupila dvojici vozů v té nejoblíbenější specifikaci a je tak schopna je dodat prakticky okamžitě. Rozhodně se ale nedostane na každého potenciálního zájemce.

Alza nicméně brzy plánuje nabídku elektromobilů ve svém e-shopu rozšířit. V showroomu v pražských Holešovicích už stojí vystavený i elektrický Volkswagen Golf, který prý předznamenává další novinky v nabídce pro elektromobilitu. Tak to vypadá, že za chvíli auta budeme kupovat stejně jako nové mobilní telefony.

Reklama

Diskuze

Michal - 27.02.2020 16:42:54
Tesly jsou hodně drahý.. Spíš ted očekávám až škoda začne prodeje. Tady jsem četl https://www.dopravniznaceni.com/Elektromobilita-za-rok-2019-b5189.htm že už ted se v Česku zvýšuje počet elktromobility..

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV