Reklama
Archiv - Zprávy

253 km/h v tunelu na D1 zůstane bez trestu

Statisíce řidičů překračujících rychlost přistihly nově instalované radary v dálničním tunelu v Klimkovicích u Ostravy. Jasným rekordmanem se stal vůz uhánějící přes 250 km/h, což je uvnitř tunelu pro většinu lidí nepředstavitelné tempo. Jenže ani jeho řidiče, ani většinu ostatních hříšníků žádný postih nečeká.
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Česko má nového rekordmana. V klimkovickém tunelu na D1 překročil podle údajů Ředitelství silnic a dálnic povolenou osmdesátku o celých 173 km/h a rychlostní limit tak pokořil více než trojnásobně. Na potlesk to ale není, taková rychlost v tunelu je prostě příliš i pro vyznavače hodně svižné jízdy. Přesto řidiče žádný postih nečeká. Měl totiž štěstí, že měření bylo v té době teprve v testovacím provozu, kdy se ještě údaje neposílaly policii. A zpětně už se podrobnosti zjistit nedají.

Na cizince policie nedosáhne

Zkušební provoz úsekového měření rychlosti v klimkovickém tunelu běžel v průběhu letošního jara a na ostro se začalo měřit od poloviny května. Podle deníku Právo však i nadále platí, že většina řidičů trestu unikne. Systém totiž nedokáže trestat cizince, kteří přitom mají na svědomí naprostou většinu přestupků. Nerozpozná prý jejich registrační značky.

„Od počátku ostrého provozu měření bylo v období od 10. května do 28. srpna oznámeno 7866 přestupků. Z tohoto počtu bylo oznámených 6582 vozidel cizích států, a tudíž neznámých provozovatelů. Malou část z celkového počtu představují i vozidla s právem přednosti v jízdě. Doposud bylo tedy vydáno 947 výzev k uhrazení částky,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Právo navíc upozornilo, že do správního řízení se dostává jen velmi malá část záznamů. Podle údajů ŘSD bylo totiž letos v tunelu odhaleno zhruba 340 tisíc vozidel překračujících rychlost. Je ale možné, že ve valné většině jde jen o rozdíl několika kilometrů v hodině.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV