Reklama
Řidičův chleba

Uzavřený sjezd a hrozící kolaps dopravy. Za pár dní se znovu začne opravovat Barrandovský most

Součástí další etap stavby bude kompletní uzavření už opravené rampy do Strakonické ulice
Zdroj: tiskový servis TSK

Nejvytíženější most v Česku čekají poslední dvě etapy oprav. Práce sice začnou až začátkem března, ale dopravní komplikace se řidičů dotýkají už teď. Silničáři totiž instalují nová značení, ruší cyklostezku a upravují jízdní pruhy, aby bylo vše připraveno na zahájení třetí etapy. Poslední etapy se navíc spojí v jednu, a tak ani o víkendu se neobejdete bez zdržení, nejhorší situace pak bude tradičně v pracovních dnech při špičkách.

Nově opravená strakonická rampa se uzavře

Spojením dvou etap do jedné se ušetří minimálně rok další práce. Komplikovanost uzavírek však zasáhne výrazně do dopravního systému Prahy, a tak je nutné se obrnit trpělivostí a také větší obezřetností. Ačkoli bude vše zkoordinováno, aby se dopravní komplikace co nejméně dotkly řidičů, je nutné počítat během ranní a odpolední špičky s vyšším zpožděním. Od většího počtu kolon by měla pomoci také vyšší míra regulace vjezdů do tunelů.

„Nejkritičtější fáze bude ta úvodní, kdy si řidiči budou zvykat na nové dopravní značení. Jednoduše řečeno, než si to najedou, tak nás čeká prvních 14 dní trochu peklo na silnicích, které navíc nastane dvakrát, protože se v půlce oprav bude měnit značení v rámci čtvrté a poslední etapy,“ řekl na tiskové konferenci Zdeněk Hřib, pražský náměstek pro oblast dopravy.

Jako objízdné poslouží řidičům hned dvě trasy. „Doporučujeme se během oprav vyhnout Barrandovskému mostu a raději zvolit jiné cesty, které ušetří čas a nervy,“ uvedl Michal Peterka, dopravní inženýr TSK. Pro jízdu do Modřan nebo na Chodov bude nejjednodušší využít pražský okruh (D0) a jeho sjezdy. Kdo bude potřebovat na Braník, může využít vratné rampy na Lihovaru, protože opravená strakonická rampa se zcela na dobu rekonstrukce uzavře.

„Uzavřít strakonickou rampu se jeví jako optimální řešení, jak můžeme předcházet kolapsu dopravy a nebezpečným situacím, a to tedy tím, že nepustíme na již tak vytížený úsek, který přijde navíc o jeden pruh, kterým budou jezdit auta v protisměru, další vozy ze Strakonické,“ vysvětlil Peterka.

Kdo nemusí, ať ani raději nevyjíždí

„Řidičům doporučujeme, pokud budou muset jet přes Barrandovský most, aby vyjeli dříve, a to alespoň o 30 minut. Ideálně se vydat na cestu také mimo dopravní špičku,“ doplnil dopravní inženýr. Navíc ti, kteří nutně nepotřebují auto, by měli přesedlat na MHD, kterou město navíc v době oprav posílí. Osvěžit by si řidiči také měli zipovaní, které využijí při vjezdu na modřanskou rampu, aby nevznikaly zbytečné kolony. 

Dopravní inženýr TSK rovněž varuje před agresivním chováním řidičů, které by ostatní měli ignorovat a nenechat se jimi vyprovokovat. Pro rychlejší průjezd je vhodné rovněž sledovat aktuální dopravní informace nebo používat navigační aplikace jako je například Waze nebo Google Maps.
Reklama

Diskuze

MARTIN - 28.02.2024 17:26:35
ALE KULOVÝ, ZA MINULÉ FÁZE SE TAM PARADOXNĚ JEZDILO LÉPE.PŘESTAŇTE ZASE STRAŠIT LIDI. PRAHA STOJÍ ZA H...O S BARANDOVSKÝM MOSTEM I BEZ NĚJ. TAKŽE NASHLE

Renault Espace se letos vrátí na silnice. Sveze sedm lidí a převlékne se do kabátu SUV

Auto se pomalu odhaluje na tmavých fotografiích. K veřejnému představení by mělo dojít zjara
14.02.2023 17:17
|
2
Reklama

Na silnice míří elektromobil z Německa za 600 tisíc korun. Bude mít nevšední způsob dobíjení

Auto bude energii částečně doplňovat pomocí solárních panelů. Ty jsou skryté pod povrchem karoserie
28.07.2022 15:22
|
10

Přetížené náklaďáky ničí české silnice. Když je chce policie zvážit, snaží se kontrole vyhnout

Policisté připraví místo k vážení, ale řidiči si dají vědět na sociálních sítích a jedou jinudy
18.11.2021 07:39
|
25

Motoristé ignorují blokové čištění ulic. Pak se diví, kde mají auto a proč platí pokutu

O konkrétním dni úklidu informují značky sedm dní dopředu. V Praze skončí údržba na konci června
22.04.2024 07:46
|
1

Největší český autobazar využívá umělou inteligenci. Povídá si s lidmi na zákaznické lince

Síť AAA Auto chce překonat hranici 100 tisíc prodaných aut za rok. Teď je na hodnotě 26 tisíc
19.04.2024 12:00
|
1
Reklama

Dynamické hrany a téměř neviditelná světla. Nissan Qashqai má nový kabátek i výbavu

Designový jazyk značky je inspirovaný zbrojí japonských samurajů. Nejvíc to je vidět na masce
17.04.2024 18:15
|
0

Abarth 695 Turismo nezapře italský temperament. Radost z řízení ale kazí některé detaily

Oranžová barva budí pozornost kolemjdoucích, stejně jako bublání z výfuku pravých koncovek
14.04.2024 18:26
|
1
Reklama
Autosalon TV