Reklama
Řidičův chleba

U dodávek vítězí praktičnost nad komfortem. Najde se i taková, co stojí pod půl milionu korun

Vybrali jsme malé dodávky pro řemeslníky, kam se vejde spousta nářadí i materiálu

Renault Kangoo Van

Zdroj: Tiskový servis Renault

Renault Kangoo Van je jednou z těch dodávek, které překvapí svou variabilitou. Na délku má 4486 milimetrů a rozvor je 2716 milimetrů. Přepravní kapacita se rovná objemu nákladového prostoru, jakým disponuje Opel Combo Van a tedy činí 3800 litrů. Oproti konkurenčnímu vozu však má něco navíc. Tím je otočná variabilní přepážka v kabině. Z vozu tak lze snadno udělat prostor jen pro jednoho cestujícího a tím zvětšit objem nákladového prostoru. Zadní dveře se dají otevírat až do 180 stupňů. 

Kangoo Van se dá pořídit za 592 tisíc s výbavovým stupněm Extra Open Sesame. Součástí vozu je v tomto případě benzinový motor TCE 100 s manuální šestistupňovou převodovkou. K dostání je však i naftová motorizace. Objem palivové nádrže je 54 litrů a spotřeba činí podle dat WLTP 6,4 litru na 100 km.

Ford Transit Courier

Zdroj: Tiskový servis Ford

Ford Transit Courier je jedna z menších dodávek. Jeho délka je 4157 milimetrů a rozvor činí 2489 milimetrů. Pravda, tohle vozidlo nemá takové rozměry a objem nákladového prostoru (2600 litrů) jako zbytek aut ve výběru, zato se s ním bude šikovně proplétat městskými uličkami. Pro potřeby naložení dlouhých předmětů ale disponuje výklopnou přepážkou, nabízí se pak délka prostoru 2,59 metru. Kabina je jinak prostá, ale disponuje také mnoha odkládacími prostory, včetně praktické stropní přihrádky.

V základu se dodávka nabízí za 476 tisíc korun. V ceně je rádio, bluetooth, automatické brzdění a také posuvné dveře. Tato verze má benzinový motor EcoBoost o výkonu 74 kW a manuální šestistupňovou převodovku. Objem palivové nádrže je 48 litrů a spotřeba podle WLTP pak 6,8 litru na 100 km.

Mercedes-Benz Citan

Zdroj: Tiskový servis Mercedes-Benz

Skříňová dodávka s trojcípou hvězdou na masce je novinkou letošního roku. V případě užitkové verze si lze vybrat ze dvou linií a to BASE nebo PRO, které se od sebe výrazně odlišují výbavou kabiny i provedením exteriéru. Na délku Citan měří 4498 milimetrů a rozvor je 2716 milimetrů. Celková přepravní kapacita je o něco menší a čítá 2517 litrů. Na objednání lze však mít i zadní výklopnou střechu. S výbavou je to už trochu na pováženou, protože většina věcí je za příplatek. Uvnitř je to typický Mercedes, jen se spoustou plastů.

Pokud si však chcete pořídit holou verzi této dodávky bez příplatku a s naftovým motorem 110 CDI, pak za ni dáte 587 tisíc korun. Součástí výbavy je klimatizace a posuvné dveře. Další funkce je nutné si na konfigurovat navíc (jako třeba paket Navigace, paket Aktivní bezpečnost a další). Do palivové nádrže se vejde 54 litrů paliva a podle WLTP je spotřeba u tohoto vozu z našeho výběru nejnižší, činí 5,2 litru na sto kilometrů.

Opel Combo Van

Zdroj: Tiskový servis Opel

Jednou z všestranných dodávek je právě Opel Combo van. Na délku má auto 4403 milimetrů a rozvor 2785 milimetrů. V nabídce je také verze XL s jinými parametry. Nabízí uživatelům maximální objem nákladového prostoru 3800 litrů. Skvělou vychytávkou je otvor v přepážce, který je ale na přání, dají se tak převézt opravdu dlouhé věci, jako je třeba žebřík. Jako jedna z mála dodávek, má také výklopnou zadní část střechy v úhlu 40 stupňů. A nechybí samozřejmě ani mnoho odkládacích míst a schránek v kabině. 

V základu s manuální převodovkou a benzínovým motorem 1.2 Turbo s 81 kW vyjde auto na 604 tisíc korun. Za tuto cenu máte ve voze například už tempomat, klimatizaci, rádio a bluetooth handsfree. Navíc Combo van nabízí ze všech vybraných vozů v tomto přehledu také největší palivovou nádrž, kam se vejde 60 litrů paliva. Spotřeba podle WLTP je pak v průměru 6,7 litru na 100 kilometrů.
Reklama
Autosalon TV