Reklama
Řidičův chleba

TSK Praha má podle ministerstva za zpackanou demolici mostu na D11 platit pokutu

Dálnice měla být plně zprůjezdněna v neděli ráno. Nakonec k tomu nedošlo ani o 24 hodin později
Zdroj: Tiskový servis TSK Praha

Na uplynulý víkend 24. a 25. července byla Technickou správou komunikací naplánována demolice mostu převádějící ulici Božanovská přes dálnici D11 u Prahy. Plán byl takový, že budou veškeré práce rozděleny do tří úseků, přičemž v rámci přípravných prací bude provoz jen omezen a při demolici zcela uzavřen. K tomu mělo dojít od sobotních pěti hodin odpoledne do neděle devíti ráno. Věci ale nabraly úplně jiný spád, než bylo zamýšleno, a dálnice byla nakonec uzavřena ještě v pondělí po obědě. Teprve odpoledne byl zprovozněn alespoň směr na Prahu, ale výjezd z metropole byl i v pondělní odpolední špičce zašpuntován. Způsobilo to velké dopravní komplikace a dlouhé kolony nejen na dálnici, ale i v blízkém okolí. Ministerstvo dopravy teď chce na TSK Praha uvalit sankce.

Nedovolená uzavírka

Podle Ministerstva dopravy je veškerá zodpovědnost na investorovi a stavebníkovi, kterým je v konečném důsledku TSK Praha. Problém nebyl jen v tom, že se demolice zpozdila, ale hlavně v tom, o jak dlouho a co to přineslo. A také v tom, že dálnice byla částečně uzavřena bez povolení. To totiž platilo jen na původně dohodnutou dobu. Ministerstvo dopravy proto bude iniciovat v souladu se zákonem o pozemních komunikacích správní řízení o přestupku za realizaci nedovolené uzavírky, respektive překročení povolené doby uzavírky.

„Uzavírka na D11 musí co nejrychleji skončit a viník tohoto už déle než 24 hodin trvajícího zpoždění na jedné z dopravních tepen republiky by měl nést odpovědnost. Děkuji zároveň Ředitelství silnic a dálnic, že situaci operativně řeší a ve spolupráci s policií pomáhají zmírnit následky vzniklé situace,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Problémem byla dokumentace i živý kabel

Ještě v neděli před polednem to nevypadalo, že by v místě demolice měly vzniknout nějaké větší problémy. TSK jen upozornilo na lehké zdržení kvůli neznámému kabelu. „Demolice mostu musela být v noci na několik hodin přerušena, důvodem byl nikde neevidovaný kabel vysokého napětí, který byl stále pod proudem. Práce pokračovaly až po bezpečném odpojení,“ znělo ve facebookovém příspěvku.

Odpoledne ale bylo vše jinak. Dle vyjádření TSK Praha z jejich facebooku nešlo o nějaké pochybení ze strany dělníků. „Demolici komplikuje velké množství výztuže, která se neshoduje s původní projektovou dokumentací,“ vysvětlilo TSK Praha.

Asistovala i záchranka

Následkem prodloužené uzavírky se vytvořily nekonečné kolony. Ty se snažila koordinovat jak policie, tak také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Právě ŘSD dokonce muselo do akce zapojit i zdravotnickou záchrannou službu, která v kolonách a horkém počasí pomáhala hlavně rodičům s malými dětmi a v jednom případě i kojící matce.

Zcela průjezdná měla být dálnice v úterý ráno.


Diskuze

Pepan - 27.07.2021 22:27:39
Pokuta to není žádný nástroj, který zabolí neboť se to platí vše z daní nás poplatníků. Vůbec se nemazat s těmi zodpovědnými co tomu dali souhlas okamžitě k lopatě a zametat ulice!!! Bourací práce mají provádět velmi zkušené firmy co nic nezaskočí.
All - 27.07.2021 13:50:00
Koukám jak si úředníci leští perka. Normální je, že když je něco na 2 dny, dám termín jeden týden. Tady spíše vypadá jako by je do nějakých termínů tlačili. Je průšvich, že při uzavření jedné komunikace neexistuje náhradní varianta, a to není problém TSK

Český řidič se na dálnici v Polsku porval s motorkářem. Nechtělo se mu ho pustit ve frontě na mýto

Nelíbilo se mu, že jej motorkář chce předjet u mýtné brány. Strkanici ukončil až jiný šofér
22.06.2021 18:52
|
1
Reklama

Nová Škoda Enyaq iV už se proháněla po dálnici D11. Nachytali jsme ji

Toto stále není definitivní podoba nového SUV elektromobilu. Jezdí silně zamaskován
20.05.2020 20:41
|
3

Těžko uvěřitelná nehoda na D11 má dva viníky. Obě ženy pokazily, co mohly

Policie už má jasno o bouračce, kterou způsobil hloupý pokus o pozdní odbočení z dálnice
12.07.2019 19:20
|
12

Retro: Horský autobus Karosa T 500 HB se moc neosvědčil. Místo do zatáčky jezdil rovně

Dobrou myšlenku se nepodařilo dotáhnout k funkčnímu celku. Dnes jde o velmi vzácného veterána
24.02.2024 09:48
|
16

Retro: Škoda Garde žije ve stínu populárních kupé 110 R a Rapid. Přitom je to mnohem vzácnější auto

Nástupce „erka“ neměl lehký život. Pověst mu pokazila i nekvalitní výroba v Bratislavě
17.02.2024 07:53
|
4
Reklama

Retro: Ukrajinská Tavria byla nejlevnějším autem v Česku, mizerná kvalita ji zahnala zpět na východ

Malý hatchback mohl trumfnout Samaru, místo toho zůstal jen ubohým mementem centrálního plánování
10.02.2024 10:34
|
10

Rolbou jsem nejel a ta částka taky nesouhlasí aneb Pavel Liška v roli fantoma českých hor

Enfant terrible Autosalonu způsobil na Klínovci poprask, na jaký budou místní dlouho vzpomínat
07.02.2024 12:11
|
6
Reklama
Autosalon TV