Reklama
Řidičův chleba

TSK Praha má podle ministerstva za zpackanou demolici mostu na D11 platit pokutu

Dálnice měla být plně zprůjezdněna v neděli ráno. Nakonec k tomu nedošlo ani o 24 hodin později
Zdroj: Tiskový servis TSK Praha

Na uplynulý víkend 24. a 25. července byla Technickou správou komunikací naplánována demolice mostu převádějící ulici Božanovská přes dálnici D11 u Prahy. Plán byl takový, že budou veškeré práce rozděleny do tří úseků, přičemž v rámci přípravných prací bude provoz jen omezen a při demolici zcela uzavřen. K tomu mělo dojít od sobotních pěti hodin odpoledne do neděle devíti ráno. Věci ale nabraly úplně jiný spád, než bylo zamýšleno, a dálnice byla nakonec uzavřena ještě v pondělí po obědě. Teprve odpoledne byl zprovozněn alespoň směr na Prahu, ale výjezd z metropole byl i v pondělní odpolední špičce zašpuntován. Způsobilo to velké dopravní komplikace a dlouhé kolony nejen na dálnici, ale i v blízkém okolí. Ministerstvo dopravy teď chce na TSK Praha uvalit sankce.

Nedovolená uzavírka

Podle Ministerstva dopravy je veškerá zodpovědnost na investorovi a stavebníkovi, kterým je v konečném důsledku TSK Praha. Problém nebyl jen v tom, že se demolice zpozdila, ale hlavně v tom, o jak dlouho a co to přineslo. A také v tom, že dálnice byla částečně uzavřena bez povolení. To totiž platilo jen na původně dohodnutou dobu. Ministerstvo dopravy proto bude iniciovat v souladu se zákonem o pozemních komunikacích správní řízení o přestupku za realizaci nedovolené uzavírky, respektive překročení povolené doby uzavírky.

„Uzavírka na D11 musí co nejrychleji skončit a viník tohoto už déle než 24 hodin trvajícího zpoždění na jedné z dopravních tepen republiky by měl nést odpovědnost. Děkuji zároveň Ředitelství silnic a dálnic, že situaci operativně řeší a ve spolupráci s policií pomáhají zmírnit následky vzniklé situace,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Problémem byla dokumentace i živý kabel

Ještě v neděli před polednem to nevypadalo, že by v místě demolice měly vzniknout nějaké větší problémy. TSK jen upozornilo na lehké zdržení kvůli neznámému kabelu. „Demolice mostu musela být v noci na několik hodin přerušena, důvodem byl nikde neevidovaný kabel vysokého napětí, který byl stále pod proudem. Práce pokračovaly až po bezpečném odpojení,“ znělo ve facebookovém příspěvku.

Odpoledne ale bylo vše jinak. Dle vyjádření TSK Praha z jejich facebooku nešlo o nějaké pochybení ze strany dělníků. „Demolici komplikuje velké množství výztuže, která se neshoduje s původní projektovou dokumentací,“ vysvětlilo TSK Praha.

Asistovala i záchranka

Následkem prodloužené uzavírky se vytvořily nekonečné kolony. Ty se snažila koordinovat jak policie, tak také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Právě ŘSD dokonce muselo do akce zapojit i zdravotnickou záchrannou službu, která v kolonách a horkém počasí pomáhala hlavně rodičům s malými dětmi a v jednom případě i kojící matce.

Zcela průjezdná měla být dálnice v úterý ráno.


Diskuze

Pandrhola - 27.07.2021 07:31:51
Mají akorát dementní výmluvy.meli si určit více času a ne machrovat že to stihnou takhle rychle.je vidět že ten most byl postavený kvalitně a poctivě,ne jako dneska že se to slepí horkým chlebem a za rok se to musí opravit.
sevcija - 27.07.2021 08:47:34
Pandrhola: Chybu bych neviděl na straně demoliční firmy (ta vycházela z toho co měla), ale u toho kdo podal dokumentaci skutečného provedení stavby. Tam měl zanést zvýšené množství výztuže a případně i ten kabel pokud tam byl zasazen při výstavbě.

Český řidič se na dálnici v Polsku porval s motorkářem. Nechtělo se mu ho pustit ve frontě na mýto

Nelíbilo se mu, že jej motorkář chce předjet u mýtné brány. Strkanici ukončil až jiný šofér
22.06.2021 18:52
|
1
Reklama

Nová Škoda Enyaq iV už se proháněla po dálnici D11. Nachytali jsme ji

Toto stále není definitivní podoba nového SUV elektromobilu. Jezdí silně zamaskován
20.05.2020 20:41
|
3

Těžko uvěřitelná nehoda na D11 má dva viníky. Obě ženy pokazily, co mohly

Policie už má jasno o bouračce, kterou způsobil hloupý pokus o pozdní odbočení z dálnice
12.07.2019 19:20
|
11

Záběry, ze kterých mrazí: Řidič srazil tři mladé ženy na přechodu, když jim jiný dával přednost

Chodkyně počkaly, až jim auto v levém pruhu zastaví a pustí je. S dalším ale už vůbec nepočítaly
18.09.2021 18:05
|
4

Bizár ze Zlínska. Koupil si v bazaru auto a po pár metrech ho přetočil na střechu

Řidič ujel jen asi 200 metrů. Podle policie byl pod vlivem alkoholu
17.09.2021 17:53
|
1
Reklama

Poslanci schválili výši pokuty při povinném objíždění cyklistů. Platit bude od ledna

Poslanecká sněmovna původně navrhovala postih podobný jako u alkoholu. Senátu se to nelíbilo
16.09.2021 13:01
|
47

Za nezaplacené pokuty botička nebo zabavená značka. Poslanci schválili přísnou páku na řidiče

Ten, kdo nebude mít uhrazenou starší pokutu, dostane nejprve možnost ji ihned uhradit
16.09.2021 07:36
|
1
Reklama
Autosalon TV