Reklama
Řidičův chleba

Řidičce v brněnském tunelu kleklo auto. Zachovala se vzorně, na rozdíl od řady ignorantů za ní

Ostatní řidiči ignorovali proměnlivé dopravní značení a vjížděli i do uzavřeného jízdního pruhu
Zdroj: Městská policie Brno
Policie byla u nepojízdného auta do několika minut. 

Pokud existuje opravu nepříjemné a nebezpečné místo, kde může dojít k poruše auta, pak je to jednoznačně jakýkoliv tunel. V jeho stísněných prostorech vytvoří nepojízdné auto rychle špunt, který nejen, že zkomplikuje dopravu, ale navíc ty komplikace mohou snadno vést k dopravní nehodě. A ta může být v tunelu velmi nebezpečná. Jak rychle po poruše jediného auta vzniká kolona, ukazují záběry z brněnského Pisáreckého tunelu.

Pomoc přijela do pár minut

Záběry z bezpečnostní kamery ukazují, jak moc je důležité dodržovat bezpečnostní rozestupy a jak moc důležité je sledovat provoz a dění kolem sebe. Je vidět, že řidička udělala to nejlepší, co mohla. Jakmile zjistila, že má poruchu, okamžitě zapnula varovné blinkry a pomalu se snažila dostat na pravou stranu tunelu.

Naštěstí se jí všichni řidiči stihli včas vyhnout a dokonce následně prokázali znalost pravidla zipu, když se takřka ukázkově řadili do levého jízdního pruhu. Na druhou stranu je ale trochu smutné, že u odstaveného auta dle městské policie z Brna zastavil až asi 25. projíždějící řidič. Ten řidičce pomohl umístit bezpečnostní trojúhelník. Pak už jen následoval telefonát na linku 158 a o několik málo minut poté také příjezd hlídky, která překážku označila majáky a počkala na odtahovou službu.
Reklama

Provoz byl okamžitě omezen

Smutné je i to, že řidiči neignorovali jen odstavené auto, ale o proměnlivé dopravní značení, které uzavřelo jízdní pruh, ve kterém auto stálo. Potvrdila nám to Vladimíra Navrátilová, tisková mluvčí společnosti Brněnské komunikace, která má provoz tunelu na starosti. „K poruše auta došlo v něděli 14. února ve čtvrt na pět dopoledne. Okamžitě jsme změnili dopravní značení a jízdní pruh s odstaveným vozidlem uzavřeli. Řidiči to ovšem ignorovali a svou nevšímavostí a nedisciplinovaností ohrozili i sebe,“ řekla nám. Dodala, že plný provoz byl obnoven před šestou hodinou večerní.

To, že řidiči nevnímají změny dopravního značení, nám potvrdil i Jakub Ghanem, tiskový mluvčí brněnské městské policie. „Většina to jistě neignoruje záměrně, jde spíš o velkou nepozornost. Často se stává, že si řidič překážky všimne až ve chvíli, kdy k ní dojede. A to je samozřejmě nebezpečné,“ řekl nám.
Reklama

Co dělat při poruše?

Nikomu nepřejeme, aby se do situace, jako řidička z Brna, dostal. Bohužel to ale není nemožné, a tak se vyplatí znát několik důležitých rad, jak se při případné poruše v tunelu zachovat. Detailní rozpis toho, co dělat nebo naopak nikdy nedělat najdete v odkazu umístěném u tohoto textu.

Shrnutí těch rad je ale celkem prosté. Pokud je to možné, vyjeďte z tunelu ven. Pokud ne, zastavte tak, aby vozidlo co nejméně překáželo. Ihned pusťte varovné blinkry, oblečte si reflexní vestu a umístěte výstražný trojúhelník. Nikdy nezůstávejte sedět v autě! Je vysoce pravděpodobné, že obsluha tunelu o odstaveném autě už ví. Přesto doporučujeme ihned kontaktovat městskou či státní policii. Ta nejen, že poradí, co dělat, ale hlavně, stejně jako v případě z Brna, do několik minut dorazí na místo a překážku pomůže označit.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


V tunelovém komplexu Blanka havarovali policisté. Auto po převrácení začalo hořet

Celá posádka utrpěla zranění. Z vraku své kolegy dostala zraněná policistka
20.12.2020 13:34
|
5
Reklama

Co se může stát v zavřeném tunelu? Řidič, který porušil zákazy vjezdu, si to v Lochkově vyzkoušel

Málem se srazil s vozidlem údržby. ŘSD předalo policii záznam incidentu. Pachatel z místa ujel
18.11.2020 07:03
|
8

TSK vyrobila nové akční video z kuriózních nehod v tunelu Blanka. Doplnila ho vtipnými komentáři

Nic z toho, co uvidíte v tomto krátkém filmu, v žádném případě nenapodobujte
19.09.2020 18:19
|
5

Retro: Škoda Garde žije ve stínu populárních kupé 110 R a Rapid. Přitom je to mnohem vzácnější auto

Nástupce „erka“ neměl lehký život. Pověst mu pokazila i nekvalitní výroba v Bratislavě
17.02.2024 07:53
|
4

Retro: Ukrajinská Tavria byla nejlevnějším autem v Česku, mizerná kvalita ji zahnala zpět na východ

Malý hatchback mohl trumfnout Samaru, místo toho zůstal jen ubohým mementem centrálního plánování
10.02.2024 10:34
|
9
Reklama

Rolbou jsem nejel a ta částka taky nesouhlasí aneb Pavel Liška v roli fantoma českých hor

Enfant terrible Autosalonu způsobil na Klínovci poprask, na jaký budou místní dlouho vzpomínat
07.02.2024 12:11
|
6

Retro: Trabant a Wartburg se čtyřtaktními motory přišly pozdě. Pád Berlínské zdi jen zkrátil agónii

Východoněmecké automobily bez modrého dýmu z výfuku byly jako vodňanská kuřata bez hlavy
03.02.2024 09:31
|
2
Reklama
Autosalon TV