Reklama
Řidičův chleba

Nechal stát nastartovanou octavii a šel si pro snídani. O dvě hodiny později už měla polskou SPZ

Policie ukradené auto našla díky GPS. U našich severních sousedů
Zdroj: Policie ČR

Také si ráno cestou do práce občas zastavíte před pekařstvím, abyste si koupili snídani? Nebo snad vyparkujete z garáže, necháte běžet motor a jdete tu garáž zavřít? Případ z Nového Města pod Smrkem z minulého týdne názorně ukazuje, že ani jedno není dobrý nápad. Zloději jsou rychlí a nastartované auto je až příliš velkým lákadlem.

Drahý koláček

Vše začalo tím, když si majitel Škody Octavia šel minulou středu v Novém Městě pod Smrkem koupit snídani. Bylo to v šest hodin ráno, kolem něj nikdo nebyl, tak si před pekařstvím nechal nastartované auto. Řidič neměl pocit ohrožení, protože ani v pekárně nikdo kromě prodavačky nebyl a navíc celou dobu na své auto viděl. Původně to měla být otázka několika desítek vteřin, nakonec se však nákup snídaně nejen prodražil, ale i protáhl.

Co přesně se stalo, vysvětluje tamní policejní tisková mluvčí Ivana Baláková: „Než si ale stačil o pečivo prodavačce říct, vběhla do pekařství místní žena a volala na něj, že mu někdo krade auto. Pak jen viděl, jak se jeho octavie rozjíždí. Ve snaze zloděje zastavit chtěl otevřít dveře u spolujezdce, ale když se k autu přiblížil, drclo do něj bokem a on upadl na silnici. Podle očité svědkyně mu zloděj jeho vlastním autem málem přejel nohy.“
Reklama

Pomohl GPS lokátor

Velké štěstí v neštěstí měl ale řidič v tom, že si auto vybavil GPS lokátorem. Díky tomu policisté rychle zjistili, kde se auto pohybuje a navíc díky svědkyni věděli, že zloděj octavie měl komplice v černém autě s polskou registrační značkou.

Vzhledem k tomu a směru, jakým se auto vydalo, se policisté rychle spojili s polskými kolegy, a pak už to šlo velmi rychle. Jen o dvě hodiny později, tedy lehce po osmé hodině ranní, si polská policie všimla octavie, která odpovídala popisu té ukradené. Měla už ale polské registrační značky. Nakonec z toho byla krátká policejní honička, při které zloděj v octavii naboural další auto. Naštěstí pro právoplatného majitele ale neujel a původní české značky policisté našli v kufru auta.
Reklama

Pojišťovna takovou krádež nezaplatí

Rychle se ukázalo, že zlodějem není nikdo neznámý, právě naopak. Jde o 43letého Poláka s velmi obsáhlým rejstříkem trestů. Konkrétněji to popsala Ivana Baláková: „Před soudem už stál celkem sedmkrát, a to jak pro majetkovou, tak pro násilnou trestnou činnost včetně loupeže. Z krádeže v Novém Městě pod Smrkem se bude nově zodpovídat před polskými orgány činnými v trestním řízení.“

Policisté důrazně varují před necháváním nastartovaného auta bez dozoru. Zlodějům stačí jen pár sekund a jak vidno, nepomůže ani to, že na své auto celou dobu vidíte. V takovém případě navíc nepomůže ani sebelepší pojistka, protože takto ukradené auto, kdy řidič vlastně zloději pomáhá, žádná pojišťovna nezaplatí.

Diskuze

Vláďa - 14.09.2020 22:40:12
Miluju týpky, co nechaj jejich chrchlající smradostroj nastartovanej.....
PICHAV - 15.09.2020 00:05:04
ANO TAKOVYM CO NECHAVAJI NASTARTOVANA AUTA !!!!! VSICHNI PREJEME !!!!! UKRAST POD NOSEM A NIKDY NENAJIT NEVRATIT !!!!! AZ JIM TO PRESTANE SMRDET POD TIM NOSEM !!!!! SNAD JIM TO DOJDE !!!!! JESTLI DRIV NEZEMROU NA RAKA ZE SMRADU !!!!! PLANETA BUDE ZELENAT

Pětiletý kluk doma ukradl SUV, aby si dojel koupit vlastní lambo. Policisté ho chytili na dálnici

Sice sotva dosáhl na pedály a v kapse měl tři dolary, v supersportu se ale nakonec opravdu svezl
07.05.2020 10:00
|
3
Reklama

Ukradl motorku zdravotníkům, ujížděl na ní policii Prahou v cyklistické helmě. Nakonec ho vytrestala

Zloděj byl na pervitinu, bez řidičáku a byl na něj vydaný mezinárodní zatykač
14.04.2020 08:40
|
3

Zfetovaný stopař ukradl auto. Pak se bál policistů a nechtěl vystoupit

Muži po několika desítkách kilometrů došlo palivo. Z čerpací stanice už ale neodjel
11.11.2019 09:03
|
0

Na D1 u Brna došlo k tragické hromadné nehodě. Zemřeli tři lidé

Další tři lidé jsou vážně zranění. Dálnice bude ve směru na Brno uzavřena několik hodin
23.09.2020 12:32
|
2

Kamioňák na D1 nejspíš nedával pozor a přehlédl stojící kolonu. Sešrotoval vše, co mu stálo v cestě

Zaklíněné řidiče hasiči z trosek vystříhávali více než dvě hodiny. Doprava v okolí kolabovala
22.09.2020 13:00
|
2
Reklama

Městská policie má omezené pravomoci. Měřit rychlost a udělovat pokuty ale může

K drtivé většině případů si ale musí volat policii státní. Ta vybírá i místa na měření rychlosti
22.09.2020 06:05
|
3

Policisté brali úplatky od pirátů v luxusních autech. Hrozí jim až 10 let za mřížemi

Stíháni jsou i řidiči, kteří úplatek policistům zaplatili. I jim hrozí pobyt ve vězení
21.09.2020 08:01
|
3
Reklama
Autosalon TV