Reklama
Řidičův chleba

Řidiče kamiónu štvaly mlhovky ostatních aut. Tak na jejich řidiče vyrukoval s laserovým ukazovátkem

Laser je velmi nebezpečný a řidiče může i oslepit. Výsledkem mohlo být i několik dopravních nehod
Zdroj: Policie ČR

Správné používání mlhových světlometů není žádná věda. Přesto se s každou mlhou nebo sníženou viditelností najde řada řidičů, kteří mlhovky buď nepoužívají, kdy mají, nebo naopak používají, kdy nemají. Hodně svérázně se nadměrné používání mlhovek rozhodl vyřešit řidič nákladního auta ze Znojemska. Vzal spravedlnost do svých rukou a na řidiče osobních aut za zbytečné používání mlhovek svítil laserem.

Mlhovky i laser jsou problém

Jakkoliv řidič kamionu sedí mnohem výš, než jsou světlomety osobních aut, přesto prý kamioňákovi mlhovky vadily. A policistům, na které se řidiči osobních aut lehce vylekaní laserem ve své kabině, obrátili, vysvětlil, že jej dokonce oslňovaly. Laserem ale dle svých slov nesvítil na řidiče, ale jen do jejich aut. Ať už svítil kamkoliv, řidiče svým počínáním ohrozil. Celý případ i podobu trestu ale musí posoudit správní orgán.

Krajský policejní tiskový mluvčí David Chaloupka k tomu řekl: „Pro současné podzimní období je běžný častější výskyt mlhy. Taková situace přináší řidičům povinnost užít světla do mlhy. Mnoho z nich však tato světla zapomíná, po tom co se mlha rozestoupí, vypnout. To je pro ostatní řidiče velmi nepříjemné, ostré světlo mlhovky je může oslnit. Všechny řidiče, proto při jejich použití nabádáme k ohleduplnosti.“
Reklama

Policie si na kamioňáky došlápla

Před několika dny, konkrétně v úterý 24. listopadu, se řidičům kamionu a jejich přestupkům věnovala speciální policejní hlídka v Libereckém kraji. Protože policisté ví, že řidiči nákladních aut stále sázejí na to, že z osobních policejních automobilů není do kabiny moc vidět, použili policisté ke kontrolám speciálně upravený autobus. Podle policistů je totiž nekázeň mnohých kamioňáků, kteří svojí jízdou či nepozorností za volantem, nevěnováním se řízení ohrožují nejen sami sebe, ale zejména ostatní účastníky silničního provozu, problém.

Speciální policejní akce zaměřená na řidiče kamionů proběhla především na dálnici D10. Policisté z autobusu, ze kterého mají ideální výhled do kabin nákladních aut, řešili to, jestli šoféři vůbec používají bezpečnostní pásy, jestli netelefonují, sledovali způsob jejich jízdy, dohlíželi na předjíždění, respektování dopravního značení, ale monitorovali také technický stav vozidel. V některých případech řešili přestupky řidičů hned na místě, jiné předali správnímu orgánu.

52 přestupků

Během bezpečnostní akce policisté z autobusu odhalili celkem 52 přestupků, přičemž 50 bylo řešeno hned. Nejčastějším prohřeškem (31 x) bylo nepoužití bezpečnostních pásů, za což policie vybrala 12 100 Kč. Za technický stav uložila dvě pokuty za 2100 Kč. Za držení telefonu za jízdy 12 pokut v celkové výši 5800 Kč. Policisté pokutovali i rychlost a to ve dvou případech za 3000 Kč.

V obdobných akcích budou policisté v následujícím období pokračovat. "Využití policejního autobusu se ukazuje jako velmi efektivní nástroj, neboť autobus má při dokumentaci přestupkových jednání výhodu nadhledu", řekl Jan Frieser z dopravní policie Libereckého kraje.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 02.12.2020 17:27:03
A ZASE TA LUCIE !!!!! LUCIE --- SVETLO JAKEKOLI I LASEROVE !!!!! KDY UZ ZMIZI Z ULICE ???? TY SVETLA TIRAKU !!!!! S RIDICI S HLAVOU PLNOU MINDRAKU !!!! BEZ STOP INTELIGENCE !!!! KDY ZMIZI ???? LUCIE MILENKA DRAKULY HYDA A PODOBNYCH IQAKU S PARTOU TIRAKU ?
PICHAV - 02.12.2020 22:54:25
TEPLÉ SVÈTELEČKO MAM MOC RÁD!!!!

Nezodpovědný řidič kamiónu vjel na přejezd těsně před vlak. Ohrozil desítky lidí, a pak ujel

Policie po něm i provozovateli pátrá a prosí o pomoc. Řidič se měl pohybovat kolem Třebíče
13.10.2020 17:58
|
6
Reklama

Kamiony při nehodě slisovaly dodávku na placku šrotu. Nikdo nechápe, jak to řidič přežil

Vážná nehoda se stala ve Velké Británii. Řidič dodávky měl jen lehčí zranění
07.10.2020 07:47
|
9

Toyota Corolla zůstala zaklíněná mezi dvěma kamiony. Z auta zbyl šrot, přesto nehoda dopadla dobře

Nehoda zcela zablokovala provoz na Pražském okruhu. Pomoc zraněným pasažérům zavolal systém eCall
08.06.2020 12:53
|
4

Poslanci schválili povinný odstup aut od cyklistů při předjíždění - 1,5 m. Plná čára nebude zeď

Cyklisté nemusejí použít cyklostezku, i když vede hned vedle silnice. Mají na rozdíl od aut na výběr
14.04.2021 14:45
|
1

Tvoje bába je úzká! Ještě na ně zatrub! Videa s agresivním instruktorem mají vychovávat mladé řidiče

Podle průzkumu se k agresivitě nechá během jízdy vyprovokovat 82 % řidičů do 29 let
13.04.2021 12:53
|
0
Reklama

Lexus na necelých pět sekund oslepil řidiče. Ukázal, co způsobí psaní zpráv na mobilu za volantem

Podle Besipu jede řidič s mobilem v ruce stejně nebezpečně, jako by byl pod vlivem alkoholu
12.04.2021 06:53
|
1

Zběsilá řidička ujížděla ve fabii policii rychlostí 180 km/h. Přesile odolávala od Plzně až do Prahy

Nakonec si podpálila roušku na obličeji a musela být násilím vyvlečena z auta
11.04.2021 09:00
|
7
Reklama
Autosalon TV