Reklama
Retro

Erko umělo připravit vnadnou spolujezdkyni o překážející silonky. Nebo odvezlo 13 lidí ze zábavy

Díky naší soutěži na facebooku jsme od vás dostali desítky fotek a příběhů. Tady jsou ty nejlepší
Zdroj: David Nič

Když jsme v televizním Autosalonu s pořadovým číslem 42 vyhlásili facebookovou soutěž o modýlek Škody 110 R od Abrexu, netušili jsme, jakou lavinu tím rozpoutáme. Vyzvali jsme naše diváky a čtenáře, aby nám posílali fotky a příběhy vztahující se k tomuto populárnímu českému youngtimeru a sešlo se nám jich několik desítek. Pro účely tohoto článku jsme vybrali deset nejhezčích snímků a ty nejzajímavější příhody. A dozvíte se i to, kdo nakonec zvítězil.

Fotka, příběh, lajky

Kritéria, podle kterých, jsme se rozhodovali o vítězi, byla následující. To nejdůležitější bylo, aby se nám fotka líbila. Jenže takových se sešlo hned několik desítek. Takže dalšími kritérii byl co nejzajímavější příběh s ní související a reakce (počet lajků), které jednotlivé posty vyvolaly.

Krásných snímků a příběhů ale bylo tolik, že jsme se nakonec rozhodli vybrat kromě vítěze i dalších devět snímků, které se nám nejvíc líbily. Ty najdete seřazené od desátého k prvnímu místu v další části článku. Teď přiblížíme pár úryvků ze zajímavých příběhů, ke kterým nebyly tak zajímavé fotky.

"Nemám fotku meho Erka, ale když jsem ho měl, vzal jsem jednou svojí novou holku na vyjížďku a prasknul mi řemen. Musel jsem si poradit, tak jsem přítelkyni vysvlékl silonky a namotal to jak, to má být. A zvládnul jsem dvě věci jedním vrzem. Překážející silonky byly dole a auto jelo zase dál," líčí nejpikantnější příhodu s "erkem" Karel Havel.

Stanislav Klc málem kvůli "erku" přišel o svatbu: "Málem jsem na ní nedojel, problém byl v povoleném kondenzátoru. V saku a v bílé košili se opravuje super. Ale vše dobře dopadlo," napsal.
Reklama

Uvezlo i 13 lidí

Erko, to je pro spoustu lidí všech věkových kategorií vášeň hraničící s posedlostí. "Moje první setkání se Škodou 110 R bylo, když mi bylo okolo šesti let. Bylo to na srazu veteránů, kam mě vzal můj táta. Hned jak jsem ji uviděl, nemohl jsem z ní oči spustit. Veterán byl krásně blyštivý, opravený a ten překrásný interiér. Strávili jsme u něho dvacet minut. Pak jsme museli obejít ostatní veterány, než odjedou, ale vrátili jsme se k němu ještě dvakrát, protože jsem ho chtěl ještě vidět. Večer se mi o něm zdálo, jak se v něm vezu a od té doby mám vášeň ke sbírání veteránů. Každým rokem si sbírku rozšiřuji a na to Erko se snad dostanu už tento rok, jelikož si šetřím peníze na nový notebook, který potřebuji do školy, a pokud mi zbydou peníze, hned si pro něj půjdu!" napsal nám Daniel Kolek.

Leon Deathmetal Kraus to dokládá následujícím příběhem: "Erko bylo první auto, co si můj otec pořídil. Měli jsme ho v garáži a v roce 1997 při povodních bylo poškozeno vodou a od té doby bylo jen v garáži. Otec se ho pořád nechtěl zbavit, že hýo dá zase do kupy ale pak se našel nějaký pán, který o něj měl šíleny zájem. Bylo to složité, protože za ty roky nám sousedi zaplotili vjezd do garáže. Nebylo ho, jak dostat ven, jenže pán měl pořád o něj zájem, tak si pro něj přijel s jeřábem. Samozřejmě ukáply i slzy."

S další téměř neuvěřitelnou story přišla Iveta Michalčíková: Toto malé auto dokázalo přepravit celkem 13 lidí najednou! Nevěříte? Věřte!! Když si představíte, že máte kráčet 15 km pěšky v zimě pěšky ze zábavy, tak se nesmíte divit, že chce každý radši jet autem. Jak se říká: Lépe se škaredě vézt, než pěkně jít. Ovšem, že to nebyla sranda! Z okýnek trčely všechny končetiny. Toto šikovné auto nás dokázalo vyvézt do kopce s vysokým převýšením a k tomu s takovým nákladem celkem bez problémů. Až když všichni vysedali, měl řidič možnost spočítat, kolik se tam vešlo lidí. Bylo to sedm kluků a šest holek. Jasně, bylo všem kolem 20 let, takže ještě nebyla ta kila, co máme dnes. Teď už by to fakt nešlo."

Čtenář s pseudonymem Jarmil Jebal Fikus se svěřil s tím, jak na erko vydělával: "Moje první auto. Musel jsem si ho odpracovat tím, že jsem našim balil cigarety. A že jich bylo. Počítám za tu dobu tak aspoň malá avie. Bohužel bylo tak rezavé, že po půl roce šlo do šrotu. Kdyby člověk věděl, jakou jednou bude mít hodnotu, přemýšlel by jinak."

Další příběhy, které se váží k deseti nejlepším fotografiím, které jsme vybrali, najdete včetně snímku vítěze naší soutěže po kliknutí na tlačítko PROHLÉDNOUT pod tímto článkem.

Diskuze

PICHAV - 17.11.2020 18:51:56
TO JSOU JENOM VLHKY SNY !!!!! STEJNE O SILONKY PRISLA I NEJEDNA NEVNADNA !!!!! NA TOM TO NESTOJI !!!! ZDA JE VNADNA CI NE !!!! KDYZ MELA REMEN CI JINY KRAMY V PANU SKODA TEN KRAM NEVALNE KVALITY !!!!! STEJNE JAKO VLHKY SEN ZE EBRKO JE NECO JAKO PORSCHE HE
Mirek - 17.11.2020 17:40:45
Erko je stale krasne auto kdyz se o nej nekteri staraji. Ja ho mel, nez bracha dostal ridicak. pak se svezl omotal ho okolo stromu a bylo po aute. jo a bracha prezil.

Poklady stodol a garáží: Proklínaná Škoda 1203 se vyráběla přes čtyřicet let. Dnes stojí i sto tisíc

Dodávka byla zastaralá už v době svého vzniku. Čechy i Slováky provázela od porodnice do márnice
06.09.2020 19:55
|
20
Reklama

Poklady českých stodol a garáží: Jawa Pionýr. Zachovalý Pincek či Fichtl už dnes stojí spoustu peněz

Malá padesátka byla na vesnicích snem mladých kluků několika generací. Dnes je stylovým veteránem
30.08.2020 08:29
|
47

Poklady českých stodol a garáží: Nástupkyně slavného RTO Karosa Š11 jezdila v Praze i v Mongolsku

Československo bývalo silné nejen v autech a motorkách, ale také v náklaďácích, traktor a autobusech
22.08.2020 21:50
|
21

Jezdili jsme s většinou verzí modernizované Škody Octavia. Facelift odstranil její největší problém

Nový základní motor v podobě čtyřválce 1.5 TSI 85 kW předčí litrový tříválec se stejným výkonem
14.05.2024 10:00
|
3

Lexus sbírá munici na útok proti německé trojce a Volvu. Vyšvihnout ho má cenově dostupné SUV

Rekordní kvartální prodeje zaznamenala luxusní značka koncernu Toyota i bez kapesní novinky
25.04.2024 18:00
|
1
Reklama

Mercedes vyrobil skvělý lék pro muže trpící krizí středního věku. Minimálně u pumpy neleze do peněz

Jízdní vlastnosti Mercedesu CLE 300 4MATIC kupé pohladí, spotřeba šokuje. Moucha sedí na volantu
17.04.2024 19:45
|
0

Do Česka poprvé přijelo nejbezpečnější a nejtišší volvo. Pojme sedm lidí a dovážet se bude z USA

Elektrické SUV je počítačem na kolech s umělou inteligencí. Každý den má být lepší
15.04.2024 16:15
|
0
Reklama
Autosalon TV