Reklama
Nová auta

Volkswagen bude dotovat prodeje vlastních elektromobilů. Lidem na ně dá přes 110 tisíc korun

Automobilka se zjevně bojí toho, že kvůli zrušeným státním dotacím přijde o další zákazníky
Zdroj: Robin Běhal, Autosalon.tv

Na konci minulého týdne skončily v Německu dotace na pořízení nového elektrického vozu. Stalo se tak celkem rychle, z velké části asi proto, že tamní vládě zakázal ústavní soud použít na dotace peníze, které byly původně určené na škody způsobené koronavirovou pandemií. Výrobci se oprávněně obávají, že bez dotací přijdou o valnou část zákazníků, kteří by o autě do zásuvky uvažovali. Volkswagen se proto situaci rozhodl řešit tak, že bude sám na nákup vozů přispívat. Na sociální síti LinkedIn o tom informovala Imelda Labbé, členka představenstva automobilky pro marketing a osobní automobily.

Tisíce eur z vlastní kapsy

„Všem soukromým zákazníkům, kteří si objednali elektrický model z rodiny ID do pátku 15. prosince, Volkswagen zaplatí nejen svou, ale i státní část dotace. Lidé, kteří své auto dostanou a zaregistrují, obdrží celkovou dotaci 6750 eur (165 631 Kč, pozn. red.), tak jak bylo do konce roku 2023 plánováno,“ uvedla Labbé na sociální síti.

A zatímco Německo už nedá na nákup elektromobilu ani euro, Volkswagen prodej takových aut bude dotovat dál. Minimálně do začátku jara. „Auta, která dodáme příští rok do 31. března, dostanou bonus 4500 eur (110 420 korun, pozn. red.), který byl plánován na rok 2024, a to přímo od Volkswagenu,“ dodala vysoce postavená manažerka s tím, že její automobilka tak chce převzít odpovědnost za rozšíření elektromobility a zároveň snížit byrokracii s dotacemi spojenou.

Zjednodušeně řečeno, Volkswagen po konci státní podpory pro elektromobily nabídne na své elektrické vozy výraznou slevu. Chce tak zjevně předejít tomu, aby se mu nově vyrobená auta kvůli nedostatečnému zájmu hromadila na parkovištích. Automobilka už v říjnu propustila stovky zaměstnanců své továrny ve Zwickau, kde vyrábí elektromobily. Podle agentury Bloomberg byl důvodem právě klesající zájem o auta na baterky.
Reklama

Diskuze

KAREL - 28.12.2023 14:55:52
posraný koncern má všechny značky předražené. lidi by neměli sračková auta koncernu kupovat.
Jan - 20.12.2023 11:54:55
HaHa. Jn kecy.hitlerwágen to má sakra dobře spočítané, takže i přes jakousi slevu se na tom stále nabalíkuje.

Rekord v elektromobilu, Pavel Liška v terénu, jak vypadá uniauto. Vánoční Autosalon připraven

Už ve středu na COOLu za 24 hodin projedeme rekordní počet zemí a vyzkoušíme formuli 1 i bugynu
18.12.2023 11:51
|
0
Reklama

Armáda elektromobilních novinek, Škoda Superb i 30 let starý kabriolet. Další Autosalon je připraven

Ve středu na COOLu otestujeme také Stelvio nebo nové BMW R 1300 GS
04.12.2023 11:32
|
1
Reklama

Sexy elektromobily, klasika jako výhody, jak se pozná dobrý řidič. Premiérový Autosalon už ve středu

Nový díl nabídne testy Mazdy CX-5, Mercedesu-AMG EQS 53, Seatu Tarraco a bazarové Škody Karoq
20.11.2023 17:12
|
1

Dojeli jsme elektromobilem do Albánie a zpět. Vše ale dopadlo úplně jinak, než jsme si plánovali

Chtěli jsme na fotbal do Tirany. Kvůli srbským celníkům jsme český debakl sledovali v albánské krčmě
18.11.2023 09:35
|
9

Málo SUV jezdí s tak nízkou spotřebou jako nová Toyota Corolla Cross. Její cenu srazila akce

Poprvé jsme usedli za volant faceliftovaného modelu. Hybrid přišel o výkon, ale to nepoznáte
04.08.2025 13:30
|
1

Škoda ukázala první detaily svého kombi budoucnosti. Premiéru chystá už na září

Koncept nazvaný Vision O naznačuje směr, jakým se bude vývoj kombíků značky ubírat dál
31.07.2025 10:20
|
0
Reklama

Dacii hrozí nečekaný konkurent. Honda pošle do Evropy nový laciný elektromobil

Auto má sice malou baterii, ale slibuje dojezd až 245 km. K rychlému dobití mu stačí 50 kW výkonu
30.07.2025 16:00
|
1

Honda Jazz umí jezdit za pár litrů a má vychytaný interiér. Na cenovku se ale raději nedívejte

Testovali jsme hybridní Hondu Jazz, má skvělou spotřebu. Díky chytrým sedadlům toho odveze hodně
29.07.2025 16:00
|
1
Reklama
Autosalon TV