Reklama
Nová auta

SsangYong mění ceny. Velké SUV je dostupnější než kdy dříve, a navíc rozšiřuje nabídku

Nedávné úpravy ceníků se dotkly dvou největších osobních vozů značky a přinesly i zdražení
Zdroj: Bart Běhal, Autosalon.tv

Oblíbenost korejské automobilky prudce stoupá. Potvrzují to především statistiky SDA, kde je u SsangYongu každoročně evidovaný nárůst minimálně o sto procent. Ani letos tomu není jinak. I přes výrazná zdražení prodal asijský výrobce více jak dvojnásobek toho, co loni. A teď navíc přichází s dostupnější verzí oblíbeného SUV.

Nový standard

Největší nabízený osobní vůz značky s názvem Rexton přijíždí v nové výbavě. Jmenuje se Club a přebírá po variantě Clever roli základní specifikace. Obsahově sice nehýří takovým luxusem, zato potěší cenou, která startuje na 859 900 Kč. Mimo jiné je to nejnižší částka od uvedení modernizované druhé generace na český trh. Zároveň se posunul o několik příček výš v žebříčku nejlevnějších SUV dané kategorie, jak můžete vidět zde.

Je to způsobeno nejen chybějícími komfortními prvky, jako jsou zatmavená okna, kožené čalounění, elektricky nastavitelná a vyhřívaná sedadla, bezklíčový systém či vyhřívaný volant, ale také nově nabízenou možností mít naftový čtyřválec pouze s pohonem jedné nápravy. Doteď byl k dispozici pouze jako čtyřkolka. A za ní se v této výbavě připlácí 44 tisíc korun.

Zmiňovaný vyšší stupeň Clever zdražil oproti listopadu o 30 tisíc korun, nicméně ve standardu má nově uzávěrku zadního diferenciálu. Ta je nyní součástí i vyšších úrovní Premium a Premium+, aniž by to mělo dopad na cenu. Stále tak začínají na shodných 1 229 900 Kč.

Do našeho porovnávače jsme SsangYong Rexton postavili v jeho nové výbavě proti nejprodávanějším vozům na našem trhu. Na výsledek se podívejte zde.

Zdražení až 30 tisíc

O třídu menší sourozenec SsangYong Korando upravoval ceny u všech specifikací, což je v tomto roce celkově už potřetí. Nejprodávanější model značky podražil v akční výbavě Style+ o 30 tisíc korun a nově startuje částkou 569 900 Kč. Ještě na začátku roku to bylo o více jak sto tisíc méně. Výrazně se na tom podepsalo odstranění základního provedení Eco, jež se prodávalo od 459 900 Kč.

Bohatší úroveň Clever, kde je standard rozšířen například o kolenní airbag, chromované kliky a LCD přístrojový štít, se po prosincovém navýšení o 30 tisíc korun dostala na částku 619 900 Kč. V porovnání s letošním lednem je celkově dražší o 70 tisíc.

Top verze Premium byla o trochu mírnější. Zážehovou patnáctistovku o výkonu 163 koní zdražila o dvacet tisíc a přiblížila se k hranici 700 tisíc korun. Za ně nabízí v základu vyhřívaný volant, bezklíčové odemykání, kožené čalounění včetně ventilovaných předních sedadel v elektrice nebo také LED světlomety. Stejně jako u nižších výbavových stupňů, i zde je za příplatek dostupná automatická převodovka a pohon všech kol.

Jak si vede SsangYong Korando v porovnání s konkurencí, která je v tomto segmentu opravdu silná? Na to se podívejte do našeho porovnávače, kam jsme zařadili ty nejúspěšnější modely u nás. Stačí kliknout zde.
Reklama

Diskuze

Jozef - 03.01.2023 23:10:31
A k tej čakacej dobe 10m je na Octaviu, tak? a to sme doma. Treba pripustiť, že Japonci a Korejci to vedia vid testy. A Pepa, ktory ma 1tsi pod najzdravši názor. Pepa SY vystihol najlepšie treba si pozriet archiv. Korando je pecka..jazdim viem. čaute
Jozef - 03.01.2023 23:00:10
SY je super, jazdim uz rok a max poda spotreba max 8,2 a to pri lepšom švihu, svet neni iba o koncerne. Treba skusit a potom hodnotit, sto luďí sto chuti, za mna spokojnosť, je dostupných veĺa testov a je viac pozit ako negat....

Dacia představuje novou verzi nejlevnějšího elektromobilu. Sází hlavně na praktičnost

Novinka zaujme nízkou cenou a zavazadlovým prostorem. Luxus od ní nečekejte
12.12.2022 17:45
|
2
Reklama

Toyota zlevnila nejprodávanější model. Na slevu až 83 tisíc korun dosáhne jen pár desítek zájemců

Podzimní úpravy zvýhodnily i oblíbené SUV. Většina ostatních vozů značky naopak zdražila
21.11.2022 07:32
|
2

Fiat si pohrál s ceníky a vykouzlil slevy. U malého hatchbacku vrací do hry čtyřkolku

Listopadové změny se dotkly všech dostupných modelů. Vybrali jsme ty nejzajímavější
18.11.2022 18:30
|
6

Elektrický Volkswagen se cenou přiblížil čínskému rivalovi. Nabídne i delší dojezd

Německá automobilka představila novou verzi modelu ID.3. Startuje za méně než 800 tisíc korun
24.06.2024 07:56
|
2

Na trh míří nový Opel Frontera. Rodinné SUV nabídne až sedm míst k sezení, ale jen dva motory

Novinka byla k vidění v pražském obchodním centru, kde jsme ji důkladně prolezli a změřili
13.06.2024 08:03
|
9
Reklama

Poslední vůz pod 300 tisíc padl, přitom ani nezdražil. Zásadní změny potkaly i další japonská auta

Automobilka Mitsubishi v květnu upravila ceníky všem svým modelům. Došlo i na zlevnění
11.06.2024 14:23
|
1

Automobilka MG zlevnila vybrané modely až o 50 tisíc korun. Zájemce o SUV ale nepotěší

Červnové změny znamenaly vedle výrazného poklesu cen i zdražení oblíbeného vozu
06.06.2024 18:01
|
1
Reklama
Autosalon TV