Reklama
Nová auta

Evropané kupují čím dál víc dacií a SUV od Škody. Podívejte se na vzestupy a pády dalších modelů

Zájem o Octavii a Superb letos klesl stejně jako třeba o Golf a Passat. I u VW rostou hlavně SUV

Škoda Octavia: vypadla z TOP 10

Zdroj: Škoda Auto

Škoda Octavia opustila TOP 10 a místo osmého místa v žebříčku obsadila s 175 965 prodanými kusy až dvanáctou pozici. Za menším zájmem stojí kromě kanibalismu ze strany SUV Karoq a Kodiaq rovněž čekání na novou generaci, která se představí již příští týden.

Nedaří se ani Superbu. Vlajková loď Škody meziročně ztrácí přes 12 procent a propadla se z 63. na 79. pozici. Mírný zářjový vzestup ale napovídá, že by letošní modernizace mohla tento trend minimálně zastavit.
Reklama

Volkswagen Passat: pád o 13 příček

Zdroj: Volkswagen

Razantní pokles prodeje postihl Volkswagen Passat. Ten prožil strmý pád ze sedmnácté pozice až na třicátou. Za propadem stálo zejména čekání na omlazené kusy, což dokazují opět rostoucí prodeje během září.
Reklama

Opel Mokka X: oběť vzájemného koncernového požírání

Zdroj: Opel

U Mokky jsme zaznamenali propad z 38. místa na 52. pozici v žebříčku nejprodávanějších vozů v Evropě. Je to jediný model automobilky Opel, kterému se nedařilo. Zákazníci dávají raději přednost novějším modelům Crossland X a Grandland X. Jako velká konkurence fungují i sesterské automobily Citroën C3 a C5 Aircross, nebo Peugeot 3008 a 5008.
Reklama

Volkswagen Touran: propad důkazem klesající obliby vozů MPV

Zdroj: Volkswagen

Pád o sedmnáct příček. To předvedl Volkswagen Touran, zástupce vozů kategorie MPV, kterých se prodává stále méně. Podobná situace panuje i u francouzského Renaultu Scénic, který si meziročně pohoršil o stejný počet pozic v žebříčku.
Reklama

Nissan Juke: po letech už netáhne, nová generace na obzoru

Zdroj: Nissan

Nissan doprodává přesluhující první generaci a s velkou slávou očekává příchod druhé. Prodaných 47 141 ks mluví za vše. Méně odvážní a mladší konkurenti jsou na tom s čísly o hodně lépe.
Reklama

Volvo XC40: skok vzhůru téměř o padesát příček

Zdroj: Volvo

V loňském roce se drželo Volvo XC40 na 131. příčce, letos razantně zvýšilo prodeje. S 51 572 prodanými kusy vybojovalo 83. pozici v žebříčku. Meziročně Volvo prodalo téměř dvojnásobné množství tohoto rodinného SUV.
Reklama

Škoda Karoq se těší větší a větší oblibě

Zdroj: Škoda Auto

Karoq si vylepšil prodejní skóre třicetiprocentním růstem. Stále si vede lépe než sesterský model Seat Ateca. Ostatně obliba vozů kategorie SUV má stále vzestupnou tendenci. Dokazuje to i větší Škoda Kodiaq, která se posunula o 14 pozic na 73. místo a meziročně rostla o dvacet procent.
Reklama

Volkswagen T-Roc jde na dračku

Zdroj: Volkswagen

Volkswagen dokázal za prvních devět měsíců prodat na evropském trhu téměř 160 tisíc T-Roců, což je zhruba o polovinu více, než ve stejném období loňského roku.
Reklama

Dacia našla recept na úspěch, Sandero jde na odbyt

Zdroj: Dacia

Dacia má recept na úspěch. Sandero se prokousalo do TOP 10 nejprodávanějších modelů. Na devátou příčku povyskočila z loňské dvanácté pozice. Zaznamenalo meziroční růst o 5,3 procent.

Podobně dobře si vede SUV Dacia Duster, ta povyskočila z 16. pozice na třináctou s nárůstem dokonce o 14,5 % a její průnik do nejlepší desítky je zřejmě také pouze ptázkou času.
Reklama

Mercedes-Benz třídy A: baby model je opravdovým skokanem roku

Zdroj: Mercedes-Benz

Osmnáctá pozice v žebříčku znamená 148 730 ks prodaných modelů třídy A. To je meziroční nárůst o více než 63 procent. Bravo.
Reklama
Reklama
Autosalon TV