Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen Touran slaví narozeniny

Před 15 lety, v březnu 2003, uvedl Volkswagen na trh první generaci modelu Touran. Od té doby se pro toto kompaktní pětimístné nebo sedmimístné MPV rozhodlo 2,3 milionu zákazníků.
Zdroj: Volkswagen

Touran je v současnosti vyráběn již ve třetí generaci a zákazníky přesvědčuje svou variabilitou, rodinným charakterem a inovativními prvky výbavy, především v oblastech informačních, zábavních a asistenčních systémů. Po uvedení na trh v roce 2003 následoval v listopadu 2006 rozsáhlý facelift včetně prvního asistenčního systému s funkcí částečně automatizovaného řízení při parkování („Park Assist“). V roce 2010 měl již Touran na svém kontě 1,13 milionu prodaných vozů. Volkswagen tehdy přizpůsobil jeho vzhled novému designu značky a modernizoval techniku.

V únoru 2015 se ve světové premiéře představila nově vyvinutá generace modelu Touran, která byla o 130 mm delší a až o 62 kilogramů lehčí než předchůdce. V tu dobu měla modelová řada Touran za sebou již 1,9 milionu prodaných vozů. A poprvé také tvořila základ tohoto modelu nová modulární platforma MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. Do výbavy byla zařazena dlouhá řada progresivních asistenčních systémů a nové úrovně dosáhla také konektivita. Na přání dodávaný systém „Car-Net Cam-Connect“ umožňuje rodičům sledovat na displeji informačního a zábavního systému prostřednictvím kamery, zda je vše na sedadlech vzadu v pořádku. Dalším prvkem výbavy na přání je elektronické zesilování hlasu. Mikrofonem snímanou řeč slyší cestující v zesílené podobě z reproduktorů. Tím je zajištěno snadné dorozumívání mezi cestujícími ve třech řadách sedadel.

Zdroj: Foto: Volkswagen

Aktuální generace kromě toho boduje také zavazadlovýmh prostorem o objemu až 834 litrů s pěti obsazenými sedadly, úchyty ISOFIX pro připevnění dětských sedaček na zadní sedadla a třízónovou automatickou klimatizací („Climatronic“; sériová výbava ve výbavové linii Highline).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV