Reklama
Nová auta

Moderním chalupářům se splnil sen. Na český trh dorazilo elektrické kombi s obřím kufrem

Volkswagen oficiálně představil druhou karosářskou verzi pro elektrický vlajkový model ID.7
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

K Volkswagenu ID.7 v provedení liftback se nově připojí také kombík označovaný jako Tourer, který zároveň poslouží jako čistě elektrická alternativa k nedávno představenému Passatu. Stačilo přitom jen lehce navýšit zadní část karoserie, aby se do zavazadlového prostoru vešlo o několik litrů nákladu víc. K dispozici budou dvě varianty pohonu, přičemž ta s větší baterií by měla elektrickému kombíku zaručit dojezd až 675 kilometrů. Překvapením má být podle českého zastoupení také cenový rozdíl mezi oběma karoseriemi.

Menší logo kvůli předpisům

Větších designových změn se verze kombi pochopitelně nedočkala a ladně tak navazuje na svého placatějšího sourozence. Nové je pouze svítící logo značky Volkswagen vpředu a vzadu, které nás zaujalo svými drobnými rozměry. „Svítící logo nesmí být ze zákona větší než 10 centimetrů, jinak jde o nepovolenou reklamu ve veřejném prostoru," objasnil nám důvod mluvčí českého zastoupení značky David Valenta. Tourer se pak samozřejmě vyznačuje protáhlou linií střechy od C-sloupku až po D-sloupek, čímž vytváří více místa v zavazadelníku.

Ten nyní pojme 545 litrů v základním seskupení, 605 litrů s rovnými sedadly ve druhé řadě a až 1714 litrů, pokud se zadní lavice zcela sklopí. Kolik nabídne taková nová Škoda Superb nebo právě Passat? Na to se podívejte v našem porovnávači zde. Při nakládání objemnějších předmětů potěší také výrazně širší vstup, neboli nákladový a manipulační prostor. Na místo v kabině by však nový typ karoserie žádný vliv mít neměl, jelikož vnější rozměry kombíku a liftbacku jsou prakticky shodné.

Dozadu se už i v liftbacku posadí cestující vysocí i 190 centimetrů, aniž by se dotýkali hlavou stropu nebo koleny sedačky před nimi. Netřeba pak zmiňovat, že přebohatě prostoru je i na místě řidiče či spolujezdce. Co se týče interiéru, tak i ten je shodný s tím u karoserie s pomaleji se svažující zádí. Dominantou je obrovská obrazovka multimédií, která má úhlopříčku 15 palců. Klimatizace, navigace a další funkce vozu se ovládají jen přes ni. Tomu ještě sekunduje malý palubní počítač a standardně dodávaný head-up displej s rozšířenou realitou. Za zmínku stojí ještě pohodlná sedadla s masáží nebo středový panel, který v sobě ukrývá úložné prostory i bezdrátovou nabíječku na mobil.

Později bude mít řidič možnost využít i hlasového asistenta s integrovanou umělou inteligencí v podobě ChatGPT, která rozšíří škálu hlasových příkazů. Novinkou je také funkce Welness navazující na palubě různé nálady. Například když usínáte, stačí funkci ve středovém displeji aktivovat a auto vás začne pomocí různých prvků výbavy probouzet a nabíjet energií. Má však také opačnou funkci, kdy vás pro změnu zrelaxuje.

Rozdíl bude minimální

Na výběr bude u Volkswagenu ID.7 Tourer stejně jako u liftbacku ze dvou verzí pohonu. Ta základní Pro nabídne elektromotor s výkonem 210 kW, akumulátor s kapacitou 77 kWh, dojezdem na jedno nabití až 600 kilometrů a rychlost nabíjení až 175 kW. „Lepší“ varianta Pro S má sice shodný výkon, ale zato větší 86kWh baterii a díky tomu i delší dojezd až 675 kilometrů. Pochlubit se může také výkonnějším nabíjením (200 kW).

Obě dostupná provedení budou roztáčet výhradně zadní nápravu. Čtyřkolka se dvěma elektromotory dorazí až ve vrcholné verzi GTX 13. března letošního roku. První elektrické kombíky ID.7 ve výše uvedených variantách můžeme podle Valenty očekávat na podzim. „Ceny by měly být uveřejněny velmi brzy s tím, že cenový rozdíl mezi kombi a liftbackem bude neobvykle malý,“ dodal mluvčí Volkswagenu pro Českou republiku.
Reklama

Diskuze

Honza - 01.03.2024 00:48:08
I kdybych na to měl nemůžu si dovolit tak velký pokles ceny po pár letech.
František - 25.02.2024 12:56:22
Autor je asi pako. Ukažte mi dnes chalupáře, který si koupí bzučítko. Staří jezdí naftou nebo benzínem a mladí vám na nějaké chalupaření zvysoka....a na bzučítko nemají. Vím to, mám dva syny kolem 40.

Výkon 800 koní, dojezd 700 km. Do Evropy se chystá americký elektromobil a není to Tesla

Značka Lucid prodává prémiové elektromobily. V Evropě nabídne zatím jen vstupní model
14.02.2024 14:44
|
3
Reklama

Jeep Avenger je výhodnější než kdy předtím. Se spalovacím motorem vyjde pod půl milionu

Během nedávných změny se v nabídce objevila i nová pohonná jednotka. Vypomáhá jí elektromotor
14.02.2024 12:05
|
0
Reklama

Toto je nová Škoda Octavia. Upravila vzhled, dostala lepší výbavu a vsadí na umělou inteligenci

Ještě před oficiální premiérou jsme si na vlastní oči prohlédli mladoboleslavskou novinku
14.02.2024 10:00
|
5

Nové kombi od BMW přišlo o praktickou funkci, kterou mělo 35 let. Automobilka vysvětlila proč

Výklopné okno zavazadlového prostoru bylo zajímavým bonusem, který usnadnil nakládání
12.02.2024 10:00
|
3

Nový Peugeot 408 je teď k mání za 8600 korun měsíčně. Včetně pojištění a povinného ručení

Francouzská automobilka spustila mimořádně výhodný operativní leasing na svůj stylový fastback
18.04.2024 10:06
|
0

Až 3500 korun měsíčně na pohonné hmoty. Spousta řidičů má nárok na příspěvek, o kterém neví

Úřad práce uděluje příspěvek na dojížďku do zaměstnání. Nejste mezi těmi, kteří na něj mají nárok?
18.04.2024 08:04
|
23
Reklama

Nová dopravní značka je pro řidiče záhadou. Přitom jim může urychlit čekání na semaforu

Značka s rychlostí a symbolem zelené vlny je jednou z nejvzácnějších, které můžete na silnici potkat
16.04.2024 14:06
|
11

Nová elektrická dodávka od Mercedesu je u českých firem k roztrhání. Řídili jsme ji

V okolí Frankfurtu jsme mezi prvními otestovali modernizované elektrické dodávky eVito a eSprinter
16.04.2024 09:58
|
3
Reklama
Autosalon TV