Reklama
Nová auta

Mercedes v Česku trhá rekordy. Kupujete čím dál více elektromobilů, libuje si jeho ředitel

Nejúspěšnější prémiová značka už netrpělivě vyhlíží luxusní elektrickou limuzínu EQS
Zdroj: Mercedes-Benz

Navzdory pandemickému roku 2020 se u nás Mercedesu dařilo, a tak s optimizmem vyhlíží i do letošního roku. Uvedl to během on-line setkání s médii Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika. Jedním z letošních vrcholů bude uvedení modelu EQS - luxusní elektrické limuzíny patřící do třídy S.

Počtvrté v TOP10

Vloni se stal Mercedes-Benz na českém trhu nejúspěšnější prémiovou značkou, když prodal 7023 nových vozů a zvýšil svůj tržní podíl na historicky rekordní hodnotu 3,46 %. Již počtvrté v řadě se také značka prosadilo do TOP 10 nejprodávanějších značek v Česku.

Navzdory epidemické situaci vykázal Mercedes-Benz u nás pokles pouze 4,08 %, jakkoliv celkový český trh vloni poklesl o bezmála 19 procent.

Nejprodávanějším modelem se stalo velké SUV GLE, kterého bylo celkem zaregistrováno 1052 kusů. "Česko je pro vozy SUV tradičně velmi silným trhem a naše GLE je zde dobře akceptováno. Těžíme také z toho, že nabízíme širokou paletu pohonů," vysvětluje Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen

„Rok 2020 byl pro celý automobilový průmysl mimořádně obtížný. My jako značka Mercedes-Benz v České republice jsme dokázali obstát jako jedna z nejlepších v evropském kontextu, ale i na českém trhu. Jsme nesmírně rádi, že jsme v této situaci dokázali prodat podobný počet vozů jako v roce 2019, čímž jsme posílili náš podíl na trhu na nejlepší úroveň v historii.“
Reklama

Češi se otevírají elektromobilitě a technologiím

Dle ředitele Mercedesu je na českém trhu rovněž patrný rostoucí trend zájmu o nové technologie a elektromobilitu. Letošním hlavním magnetem bude v tomto směru uvedení modelu EQS, který se bude moci objednávat od června a v srpnu se jej dočkají první zákazníci. 

Byť se jedná o luxusní vůz kategorie třídy S, využívá EQS svébytnou architekturu tak, aby využilo všechny výhody elektrického pohonu. "V tomto směru se lišíme od většiny výrobců, kteří upravují své konvenční modely. My tím chceme naopak vyslat signál zákazníkům, že v případě EQS dostávají zcela nové auto," vysvětluje strategii Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen.

Rok 2021 vidí Mercedes pozitivně

Leden začal pro stuttgartskou značku na tuzemském trhu velmi dobře - meziročně vzrostla o 31 %, nicméně je podle generálního ředitele samozřejmě ještě brzo vynášet nějaké zásadní soudy. I tak ale vidí v českém trhu velký potenciál a rostoucí poptávku i v prémiovém segmentu. "Daří se nám znovu definovat luxus, jehož vnímání se za posledních dvacet let výrazně změnilo. Dnes jsou jeho součástí nejen vzhled či použité materiály, ale také digitalizace a technologie. Skvělým příkladem je třeba náš Hyperscreen," říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen.

Pokud chce mít Česko více elektromobilů na silnicích, bylo by podle ředitele Mercedesu dobré, aby byla podporována nejen infrastruktura, ale také výrazněji i jejich pořízení. "Parkování zdarma je sice fajn, ale chtělo by to nějaké zásadnější finanční pobídky, které by majiteli vyvážily vyšší pořizovací náklady," zakončuje Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen .

Diskuze

Poky - 23.02.2021 16:14:14
????

Kompaktní elektrický Mercedes EQA má v hledáčku i Enyaq iV. Jeho parametry vypadají slibně

Letošní přísun elektrických novinek Mercedesu odstartovalo v lednu malé SUV s dojezdem přes 400 km
20.01.2021 14:05
|
0
Reklama

Před 40 lety zavedl Mercedes-Benz v Evropě airbagy. Původně byly označovány za zbytečnost

Společně s airbagem Mercedes zavedl také předpínač bezpečnostního pásu, který reaguje na náraz
02.01.2021 16:48
|
2

Plug-in hybrid Mercedes-Benz B 250 e je příjemným společníkem. Jen občas se zbytečně nervuje

Praktické auto pro tisíc každodenních úkolů nestojí nesmysl a při správném zacházení hodně uspoří
09.12.2020 20:12
|
1

Tohle se nečekalo. Téměř polovina majitelů elektromobilů se chce vrátit ke spalovacím motorům

Výsledky průzkumu renomované společnosti McKinsey & Co. překvapily i samotnou firmu
19.06.2024 08:17
|
25

Kdy je tankování během dne nejlevnější? Autoklub zanalyzoval 14 tisíc pump a má jasné doporučení

Ceny paliv se na čerpacích stanicích mohou během dne docela dost měnit. Kdo to ví, ušetří
14.06.2024 13:39
|
3
Reklama

Komentář: Cla na čínské elektromobily evropské značky nevítají. Odhalují jejich závislost na Říši středu

Vypadá to, že EU schválila uvalení cel na čínské elektromobily evropským značkám navzdory. Nebo ne?
13.06.2024 16:07
|
4

Komplikace pro auta do zásuvky. Na trajekty v Řecku nepustí plně nabité elektromobily ani plug-iny

Podle nového nařízení řeckého ministerstva je maximální povolená úroveň nabití baterie 40 procent
30.05.2024 17:28
|
3
Reklama
Autosalon TV