Reklama
Nová auta

Mercedes v Česku trhá rekordy. Kupujete čím dál více elektromobilů, libuje si jeho ředitel

Nejúspěšnější prémiová značka už netrpělivě vyhlíží luxusní elektrickou limuzínu EQS
Zdroj: Mercedes-Benz

Navzdory pandemickému roku 2020 se u nás Mercedesu dařilo, a tak s optimizmem vyhlíží i do letošního roku. Uvedl to během on-line setkání s médii Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika. Jedním z letošních vrcholů bude uvedení modelu EQS - luxusní elektrické limuzíny patřící do třídy S.

Počtvrté v TOP10

Vloni se stal Mercedes-Benz na českém trhu nejúspěšnější prémiovou značkou, když prodal 7023 nových vozů a zvýšil svůj tržní podíl na historicky rekordní hodnotu 3,46 %. Již počtvrté v řadě se také značka prosadilo do TOP 10 nejprodávanějších značek v Česku.

Navzdory epidemické situaci vykázal Mercedes-Benz u nás pokles pouze 4,08 %, jakkoliv celkový český trh vloni poklesl o bezmála 19 procent.

Nejprodávanějším modelem se stalo velké SUV GLE, kterého bylo celkem zaregistrováno 1052 kusů. "Česko je pro vozy SUV tradičně velmi silným trhem a naše GLE je zde dobře akceptováno. Těžíme také z toho, že nabízíme širokou paletu pohonů," vysvětluje Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen

„Rok 2020 byl pro celý automobilový průmysl mimořádně obtížný. My jako značka Mercedes-Benz v České republice jsme dokázali obstát jako jedna z nejlepších v evropském kontextu, ale i na českém trhu. Jsme nesmírně rádi, že jsme v této situaci dokázali prodat podobný počet vozů jako v roce 2019, čímž jsme posílili náš podíl na trhu na nejlepší úroveň v historii.“
Reklama

Češi se otevírají elektromobilitě a technologiím

Dle ředitele Mercedesu je na českém trhu rovněž patrný rostoucí trend zájmu o nové technologie a elektromobilitu. Letošním hlavním magnetem bude v tomto směru uvedení modelu EQS, který se bude moci objednávat od června a v srpnu se jej dočkají první zákazníci. 

Byť se jedná o luxusní vůz kategorie třídy S, využívá EQS svébytnou architekturu tak, aby využilo všechny výhody elektrického pohonu. "V tomto směru se lišíme od většiny výrobců, kteří upravují své konvenční modely. My tím chceme naopak vyslat signál zákazníkům, že v případě EQS dostávají zcela nové auto," vysvětluje strategii Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen.

Rok 2021 vidí Mercedes pozitivně

Leden začal pro stuttgartskou značku na tuzemském trhu velmi dobře - meziročně vzrostla o 31 %, nicméně je podle generálního ředitele samozřejmě ještě brzo vynášet nějaké zásadní soudy. I tak ale vidí v českém trhu velký potenciál a rostoucí poptávku i v prémiovém segmentu. "Daří se nám znovu definovat luxus, jehož vnímání se za posledních dvacet let výrazně změnilo. Dnes jsou jeho součástí nejen vzhled či použité materiály, ale také digitalizace a technologie. Skvělým příkladem je třeba náš Hyperscreen," říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen.

Pokud chce mít Česko více elektromobilů na silnicích, bylo by podle ředitele Mercedesu dobré, aby byla podporována nejen infrastruktura, ale také výrazněji i jejich pořízení. "Parkování zdarma je sice fajn, ale chtělo by to nějaké zásadnější finanční pobídky, které by majiteli vyvážily vyšší pořizovací náklady," zakončuje Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen .

Diskuze

Poky - 23.02.2021 16:14:14
????

Kompaktní elektrický Mercedes EQA má v hledáčku i Enyaq iV. Jeho parametry vypadají slibně

Letošní přísun elektrických novinek Mercedesu odstartovalo v lednu malé SUV s dojezdem přes 400 km
20.01.2021 14:05
|
0
Reklama

Před 40 lety zavedl Mercedes-Benz v Evropě airbagy. Původně byly označovány za zbytečnost

Společně s airbagem Mercedes zavedl také předpínač bezpečnostního pásu, který reaguje na náraz
02.01.2021 16:48
|
2

Plug-in hybrid Mercedes-Benz B 250 e je příjemným společníkem. Jen občas se zbytečně nervuje

Praktické auto pro tisíc každodenních úkolů nestojí nesmysl a při správném zacházení hodně uspoří
09.12.2020 20:12
|
1

Bazarová Škoda Octavia Combi RS má na trhu ojetin zajímavé výkonné alternativy

Rychlé sportovně laděné kombi z Mladé Boleslavi není jedinou možností pro dynamické řidiče
21.09.2022 17:53
|
1

Při domácím dobíjení ze zásuvky se ztrácí až třetina energie, dokazuje měření. Lze to ale eliminovat

Při dnešních cenách elektřiny tato navíc vydaná energie, která nedoputuje do akumulátoru, nepotěší
21.09.2022 07:29
|
2
Reklama

I historie masky chladiče může být fascinující, dokazuje Mercedes ve své názorné cestě časem

Funkce sice zůstává stejná, ale tvar čelních masek mercedesů se v proměnách času hodně měnil
15.09.2022 16:59
|
0

Ojetý Peugeot 308 SW nadchne svým obrovským kufrem. Na trhu jsou však i další zajímavé alternativy

Kdo hledá v bazaru rodinné auto za rozumné peníze, neměl by přehlédnout Peugeot 308 SW
14.09.2022 15:28
|
2
Reklama
Autosalon TV