Reklama
Nová auta

Maybach představil luxusní salonek na kolech. V Česku se začne prodávat už příští rok

Model EQS představený v pondělí v Šanghaji ujede na jedno nabití až 600 kilometrů

Když se řekne Mercedes, kdekdo si vybaví luxusní automobil, přívlastek Maybach však takové vozidlo zvedá ještě o úroveň výš. Exkluzivní kousek tak sice vypadá jako nenápadné SUV, pokud se člověk ale zaměří na detaily, přeci jen si všimne odlišných prvků, jako jsou například chromové ozdobné lišty, skleněná maska, znak Maybach nebo lamely. A především uvnitř se nachází doslova království rozmazlující celou posádku. Nový Mercedes-Maybach EQS se v pondělí představil na autosalonu v Šanghaji.

Prosím, zujte si boty

Více než exteriér zaujme vybavení vnitřního prostoru vozidla. Součástí kabiny jsou totiž kvalitní materiály a dekory ploch. Kůží je interiér doslova obalený, nachází se například na sloupcích, kam se běžně umisťuje tvrdý plast nebo i v zavazadlovém prostoru. V druhé řadě zapomeňte na běžné rozložení, jsou zde totiž pouze dvě sedadla, která připomínají ta ze soukromého letadla. Cestující od sebe odděluje tunel plný technologických vymožeností – nechybí ani ploška pro bezdrátové nabíjení telefonu. Před pasažéry se nachází také 11,6palcové obrazovky, které doplňuje ještě vyjímatelný tablet pro ovládání mnoha fukncí.

Skleničky od šampanského tu rovněž najdou své bezpečné místo, které je mimochodem postříbřené. A až posádka alkohol dopije, může si z chytře zabudované lednice v kufru vzít další rundu. Tu pravou hýčkavou atmosféru kabině dodává i ambientní osvětlení. Lze si zvolit ze 64 barevných možností. A aby toho nebylo málo, tak pro tento model byla stvořena nová vůně No.12 Mood Ebony, jenž se skládá především ze santalového dřeva a exotického koření, cílem je potěšit a smyslně navnadit.  

Ani řidič ale nepřijde zkrátka, protože má před sebou prakticky stejný prostor jako se nachází ve standardní verzi EQS. Avšak materiály jsou zde kvalitnější a s nadstandardním zpracováním. Součástí palubní desky je také obří hyperscreen, který dodává na pocitu, že člověk sedí spíše ve vesmírné lodi než v automobilu.

Pravou nohou do světa elektromobility

Současný trend káže jasně, a tak nikoho nepřekvapí, že nový Mercedes-Maybach EQS ve verzi 680 je elektromobil, který disponuje hnací silou 485 kW a točivým momentem 1000 Nm. Téměř třítunový kolos se tak dá do pohybu z nuly na stovku za 4,4 sekundy. Jako elektrické vozidlo má samozřejmě také baterii, která je uložena v podlaze. Její kapacita činí 108 kWh, což znamená, že by vozidlo v běžném provozu mělo podle WLTP ujet až 600 kilometrů na jedno nabití. Realita ale bude o něco nižší.

„Zákazníci chtějí vždy něco mimořádného a my se snažíme překonat jejich vysoká očekávání. SUV Mercedes-Maybach EQS spojuje naši ambici být lídrem v oblasti digitálního a elektrického pohonu s naším zaměřením na luxusní segment. Úplně první plně elektrické vozidlo od Mercedes-Maybach doplňují nejlepší technologie Mercedes-Benz," uvedl Ola Källenius, předseda představenstva Mercedes-Benz Group AG.

Tento luxusní model bude dostupný také na evropském trhu, kde by se měl začít prodávat s příchodem nového roku. Pořizovací cena sice nebyla zatím prozrazena, ale již teď je jasné, že automobil nebude pro každého a pár milionu za něj zákazník určitě utratí.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Jen 150 kousků. Limitovaná edice Haute Voiture je novým sběratelským kouskem vozu Mercedes-Maybach

Šlechtic mezi auty bude mít dvoubarevnou karoserii. Samozřejmostí je ruční výroba
21.12.2022 10:35
|
2
Reklama

Vrcholný model Mercedes-Maybach třídy S dostává nový vzhled

Mercedes-Maybach ztělesňuje nejvyšší úroveň exkluzivity a individuality. Luxusní značka spojuje dokonalost modelu Mercedes-Benz třídy S s exkluzivitou Maybachu. Důstojný vzhled vytváří nová maska chladiče, na přání dodávané dvoubarevné lakování a nové exkluzivní kombinace barev v interiéru.
16.02.2018 17:55
|
0

Působivý Maybach 6 ohromuje i jako kabriolet a sedan

Tohle byla trefa do černého. Když Mercedes před pár dny představil vlajkovou loď budoucnosti Maybach Vision 6, zůstal svět zírat s otevřenou pusou. Ale proč zůstat jen u verze kupé?
25.08.2016 09:50
|
0

Alpine představil elektrický model A290. Auto pomocí výzev učí řidiče, jak správně jezdit

Auto stojí na základech Renaultu 5 a váží méně než 1,5 tuny. Umí být i pomocníkem v domácnosti
14.06.2024 16:51
|
1

Se spolehlivostí je na tom Tesla hůř než Dacia. Model 3 jako mladá ojetina propadl

Do německého TÜV Reportu se dostalo i auto Elona Muska. Skončilo v červených číslech
12.06.2024 12:42
|
1
Reklama

Do Česka se vrací levný sedan od Renaultu. Má jediný motor, ale vejde se pod půl milionu

Renault Megane GrandCoupé je k dostání ve dvou výbavových stupních Evolution a Techno
11.06.2024 16:40
|
2

Astronauti se budou na Měsíci prohánět v Toyotě. NASA vyšle vůz na misi už za osm let

Lunar Cruiser má s původními průzkumnými vozítky pramálo společného. Od základu je jiný
07.06.2024 16:00
|
0
Reklama
Autosalon TV