Reklama
Nová auta

Jen 150 kousků. Limitovaná edice Haute Voiture je novým sběratelským kouskem vozu Mercedes-Maybach

Šlechtic mezi auty bude mít dvoubarevnou karoserii. Samozřejmostí je ruční výroba
Zdroj: Tiskový servis Mercedes

Luxusní novinka byla představena v Dubaji společně s módní přehlídkou prestižní módní značky Atelier Zuhra. Po vzoru koncepčního modelu Haute Voiture karoserie dostala exkluzivní dvoubarevné lakování, které kombinuje modrou metalízu s růžovou (odstín růžového zlata).

Nechybí číše na šampaňské

Na barevné odstíny karoserie navazuje i zpracování interiéru. Modrou a růžovou doplňují prvky v krystalicky bílé a taky lesklé opálově bílé barvě. Módou inspirovaná smyčková tkanina (buklé) našla uplatnění nejen v obložení dveří a na čalounění sedadel, ale i potazích polštářků na opěrkách hlavy. Podlahové rohože jsou vyrobeny z lněného materiálu a mohéru. V prostorné zadní části interiéru nesmí chybět číše na šampaňské v odstínu růžového zlata.

„Na 150 vozů limitovaný model Mercedes-Maybach Haute Voiture zahajuje pro značku novou kapitolu nejvyšší exkluzivity. Součástí naší filozofie je uvádět čas od času na trh přísně limitované sběratelské kousky budící mimořádnou pozornost,“ doplňuje vedoucí značky Mercedes-Maybach Daniel Lescow.

Avataři v infotainmentu

Základem limitované edice je Mercedes-Maybach S 680. Každé vozidlo Haute Voiture dostane pořadové číslo na plaketu na středové konzole. Speciální bude také pojetí infotainmentu MBUX. V menu uživatelských profilů bude řidič přivítán květem magnolie a „provázet“ ho bude dvanáct různých animací v podobě avatarů oblečených do elegantních oděvů, například smokingu, fraku nebo večerních šatů.

Noví majitelé Mercedesu-Maybach Haute Voiture dostanou speciální interiérovou plachtu na vůz s logy Maybach a Haute Voiture a ručně vyrobený box s pořadovým číslem 1 až 150. Ten obsahuje věrný model automobilu ve zmenšeném měřítku spolu s přívěškem na klíče. Na začátku roku 2023, u příležitosti oficiálního představení sériově vyráběného vozu, bude v nabídce butiků společnosti Maybach limitovaná edice kabelek a příručních zavazadel z materiálů použitých v interiéru vozidla.

Ruční výroba limitovaných vozů bude v režii samostatného oddělení Manufaktur v Sindelfingenu. Cenu ani podrobnější technické informace výrobce zatím nezveřejnil.

Reklama

Diskuze

Václav - 23.12.2022 21:49:07
Vy musíte mít smutný život. Kdo jsou pro vás snobáci? Lidi, co makaj, jsou šikovný a maj se dobře? By mě docela zajímalo, v jaké popelnici si vozíte tu vaší *****…
Alena D - 21.12.2022 13:07:13
Chudáci snobáci, sériová bída v dvoubarevném nátěru...kupovat tuhle přeleštěnou bídu a ještě mít pocit luxusu, na to chce mít opravdu degenerovaný mozek.

Opulentní Maybach Coupé je na prodej. Byl pro diktátora, ke kterému kvůli puči nikdy nedorazil

Bývalý libijský vládce Muammar Kaddáfí skutečně nešetřil - objednal si exkluzivně upravený maybach
13.02.2021 18:12
|
8
Reklama

Vrcholný model Mercedes-Maybach třídy S dostává nový vzhled

Mercedes-Maybach ztělesňuje nejvyšší úroveň exkluzivity a individuality. Luxusní značka spojuje dokonalost modelu Mercedes-Benz třídy S s exkluzivitou Maybachu. Důstojný vzhled vytváří nová maska chladiče, na přání dodávané dvoubarevné lakování a nové exkluzivní kombinace barev v interiéru.
16.02.2018 17:55
|
0

Mercedes zase ohromuje. Maybach 6 je jachta na kolech

Mercedes chce definitivně dokázet, že značka Maybach má na víc než jen na luxusní přestavby třídy S. Po loňském představení neskutečného konceptu s označením Mercedes-Maybach 6 nyní odhalil i verzi kabriolet, která je ještě o něco působivější.
21.08.2017 19:19
|
0

Japonské úlety u názvů aut. Kvůli vulgárnímu či posměšnému významu došlo i na jejich přejmenování

Asi nejznámějším přešlapem byl název terénního vozu Mitsubishi Pajero. Španělé ho znají jako Montero
18.06.2024 14:16
|
3

Kam se dostat se skútrem, elektromobil se zvukem, kontrola bazarovek. Nový Autosalon už ve středu

V premiérovém dílu otestujeme Hyundai Ioniq 5 N, Cupru Formentor, Lexus LBX i motorku CFMOTO 450NK
17.06.2024 11:55
|
0
Reklama

Francouzská značka DS přichází s pojízdnou pevností. Model DS 7 Vauban odolá nejen střelným zbraním

Auto s plug-in hybridním pohonem bude možné řídit s klasickým řidičským oprávněním skupiny B
03.06.2024 16:30
|
0

Do tří let elektromobily zlevní na úroveň aut se spalovacím motorem. Výrazně podraží jejich servis

Dražší náklady na opravy zvýší ceny havarijního pojištění. Povinného ručení se to netýká
27.05.2024 14:30
|
7
Reklama
Autosalon TV