Reklama
Nová auta

Vybrali jsme pro vás pět kabrioletů s dobrým poměrem cena x výkon. Na vrcholu je Mazda MX5

Zajímavým kouskem je zapomenutý Opel Cascada, nejlevnějším MINI One cabrio

Mazda MX-5

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Legenda mezi kabriolety

Už první generace Mazdy MX-5 označované pro americký trh jako Miata a Roadster v Japonsku měla obrovský úspěch na trhu. Do výroby se dostala v roce 1989. Dnes už se tento malý otevřený sporťák se stahovací střechou a pohonem zadních kol vyrábí ve čtvrté generaci. Na trhu nových vozů má silnou pozici i díky přijatelné základní ceně od 745 900 korun za verzi s benzínovým motorem 1,5 o výkonu 132 koní. Druhou variantou je zážehová "jednaosmička" s výkonem 184 koní. Pro zajímavost: zachovalé kousky druhé generace Mazdy MX5 s motorizací 1,8 z roku 2004 se dají sehnat okolo 150 000 korun. 

MINI One Cabrio

Zdroj: Tiskový servis MINI

Stylový kabriolet za "babku"

MINI vychází příznivcům kabrioletů vstříc velmi zajímavou cenou. Třídvéřová otevřená verze MINI One se dá jako nová pořídit už za 629 200 korun s benzínovým tříválcovým motorem 1,5 o výkonu 102 koní. Když se zaměříte na nabídku ojetých MINI One, lze sehnat desetileté vozy v dobrém stavu s nájezdem do 100 000 kilometrů okolo dvou set tisíc korun. Najdete i levnější kousky, které ale mohou být po havárii či papírově omlazené. Obecně platí, že majitelé vozů MINI svá auta při jízdách nešetří. 

Volkswagen T-Roc Cabriolet

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Kabriolet jinak

Tohle je spíš stylovka pro mladé než klasický kabriolet. Ale proč ne. Znát je to i na motorové nabídce, která začíná na litrovém benzínovém agregátu se šestistupňovým manuálem se dvěma výkony 81 a 110 koní. Doplňuje ho ostřejší motor 1,5 TSI s výkonem 150 koní, který může být kombinován se sedmistupňovým automatem DSG. Nejde ale o žádnou láci. Základní verze začíná na 727 900 korunách.

Audi TT Roadster

Zdroj: Tiskový servis Audi

Kabriolet podle střihu Audi

Model TT se proslavil už v devadesátých letech kvůli převrácení při losím testu. Možná i tahle lekce z něj udělala jeden z jízdně nejzajímavější otevřených vozů. Model nazvaný jako Roadster sice jako nový nepořídíte pod milion, ale rozhodně stojí za pozornost. Vybírat se dá mezi pohonem předních kol a čtyřkolkou quattro. Dvoulitrový benzínový motor dává buď 197 nebo 245 koní. Základní cena začíná na 1 166 900 korunách. Jako ojeté se dá "tétéčko" z roku 2007 sehnat okolo čtvrt milionu korun. 

Opel Cascada

Zdroj: Tiskový servis Opel

Téměř zapomenuté kabrio

Jakoby Opel uvedl svůj model Cascada ostatním na truc. Jeho konkurenti, co se týká kabrioletů, vyklízeli pole, a on ho v roce 2013 s velkou pompou představil. Šlo tenkrát o jeden z nejdostupnějších kabrioletů na českém trhu. Například v roce 2017 se prodával s cenovkou od 642 900 korun s motorem 1,4 turbo s manuální převodovkou. Kromě něj byl nabízen i se silnější přeplňovanou "jednašestkou" a dokonce i s dvoulitrovým dieselem. Právě tyto vozy se na trhu s ojetinami dnes objevují nejčastěji. Pořídit se dají okolo tří set tisíc korun při nájezdu do 120 000 kilometrů.


Reklama
Autosalon TV