Reklama
Nová auta

Dacia elektrifikuje rodinný kombík a Sandero nekoupíte pod 300 tisíc. Nabídne ale bohatší standard

Automobilka představila nový modelový rok u většiny svých vozů. Víme, kde došlo ke zlevnění
Zdroj: Tiskový servis Dacia

Dacia výrazně pozměnila ceníky u modelu Jogger i obou verzí Sandera. Vedle mírného zdražení se objevily i slevy. Zároveň se rumunská automobilka zbavila posledního atmosférického motoru. Novinkou je hybridní jednotka pro kombík. Vyplývá to z oficiálních ceníků značky.

Zlevnění o 20 tisíc

Zásadní změna se odehrála u Dacie Jogger. Ta po vzoru nového Dustera přivítala do své skromné skupiny motorů hybridní jednotku o výkonu 104 kW. Jde o kombinaci zážehové šestnáctistovky a elektromotoru, kdy první přispívá 148 Nm točivého momentu a druhý 205 Nm. Pojí se se čtyřstupňovým automatem a k dispozici je od prostřední výbavy Expression za 569 tisíc korun.

Tím ovšem úpravy v ceníku nekončí. V základní výbavě se totiž Jogger zdražil o 8 tisíc korun, v případě sedmimístné verze dokonce o 15 tisíc korun. Nejlevněji vychází s přeplňovaným tříválcem za 425 500 Kč. Ve standardu ale nově obsahuje podélně nastavitelný volant, parkovací senzory, tempomat, klimatizaci, dešťový senzor a řadu bezpečnostních asistentů jako například udržování v jízdním pruhu, detekce únavy řidiče či rozpoznávání dopravních značek.

Shodné pomocníky nalezneme nyní i u vyššího stupně Expression, který se naopak v pětimístné variantě zlevnil o dvacet tisíc korun a v sedmimístné o třináct. V současné době tak startuje na 445 tisících. Stejných změn se dočkala také top úroveň Extreme, kde litrový tříválec vychází na 470 500 Kč. Objevuje se zde i nová motorizace Hybrid 140, za níž si účtuje 594 tisíc.

Kompletní ceník naleznete zde. Podívejte se do našeho porovnávače, kam jsme proti Dacii Jogger postavili všechny kompaktní kombíky s hybridem. Stačí kliknout sem. Srovnání ryze spalovacích motorů uvidíte zde.

Už i ty, Sandero?

Ještě minulý měsíc bylo možné Dacii Sandero pořídit za necelých tři sta tisíc korun, skupinu nejdostupnějších vozů nicméně v dubnu opustil, a to hlavně kvůli odstranění základního motoru 1.0 SCe. V nabídce tak zůstal přeplňovaný tříválec o výkonu 90 koní a jeho obdoba na LPG o síle rovných 100 koní.

Zároveň se v dubnu model plošně zdražil o 3 500 korun. V základní výbavě Essential tak startuje na 319 900 Kč. Pravdou ale je, že je bohatší o parkovací senzory, asistenta udržování v jízdním pruhu, dešťový senzor i rozpoznávání dopravních značek. A vyšší úroveň Expression si vedle nových bezpečnostních asistentů přihodila větší šestnáctipalcová kola a začíná na 350 900 Kč.

Ačkoli stejné rozšíření jednotlivých výbav zaznamenala i Dacia Sandero Stepway, na rozdíl od svého sourozence naopak zlevňovala. Nejnižší stupeň odečetl z cenovek šest tisíc a bohatší verze Expression společně s top specifikací Extreme rovných 10 tisíc korun. Momentálně se prodává od 354 900 Kč.

Kompletní ceník Dacie Sandero naleznete zde. Pro variantu Stepway klikněte sem. Podívejte se i na připravené porovnání, kde se malý hatchback utká s nejprodávanějšími modely na našem trhu. Výsledek uvidíte zde.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volkswagen zvýhodňuje své modely až o 200 tisíc korun. Mezi nimi je i nový Tiguan a Passat

Německá automobilka představila speciální verzi Limited. Pojí se vždy jen k jednomu motoru
11.04.2024 16:20
|
3
Reklama

Škoda má drive. Přijíždí s novou akční výbavou a vrací do hry benzinový motor

Nová verze se objevuje u oblíbených SUV i kompaktního hatchbacku. Karoq je díky tomu dostupnější
05.04.2024 12:00
|
1

Zlevnění až 80 tisíc, nová výbava i bohatší standard. Opel mění ceníky vybraných modelů

Německá automobilka znovu láká na zajímavou nabídku. Podle dostupných dat se jí to vyplácí
25.03.2024 07:51
|
1

Audi rozšiřuje akční nabídku Perfection i na oblíbená SUV. Zvýhodnění jde až do výše 232 tisíc

Speciální edice obsahuje řadu doplňků a designových prvků. Samozřejmostí je i pohon všech kol
23.05.2024 12:15
|
0

Korejský prcek má novou tvář i lepší výbavu. Pod tři sta tisíc korun se už ale nevejde

Modernizovaná Kia Picanto obsahuje víc bezpečnostních asistentů. V základu ale chybí klimatizace
16.05.2024 07:52
|
1
Reklama

Mild-hybrid od Peugeotu má díky netradiční technologii vyšší efektivitu. Dostupný je u většiny vozů

Dokáže jet po městě až polovinu času čistě na elektřinu. Vystačí si pouze se 48V baterií
10.05.2024 10:00
|
0

Modernizovaný Hyundai Tucson získal ostřejší rysy i více výbavy. Pod kapotou má zpět turbodiesel

Oblíbené korejské SUV ztenčilo nabídku výbav. Základní benzinová šestnáctistovka posílila
09.05.2024 08:06
|
0
Reklama
Autosalon TV