Reklama
Bonusy k TV pořadu

Volkswagen T-ROC s plechovou střechou je levnější a praktičtější. Přesto bychom brali kabriolet

Těžší verze se stahovací střechou přitom víc žere, má horší dynamiku a méně toho převeze
Zdroj: Autosalon.tv

Kdo bude volit rozumem, musí sáhnout po Volkswagenu T-ROC s plechovou střechou. Nabízí více výbavy za menší peníze, lepší dynamiku, nižší spotřebu a více prostoru. Kabriolet je však naprosto originální, žádné jiné SUV se stahovací střechou se aktuálně na českém trhu neprodává. A ten design! Volba srdcem je tedy také naprosto jednoznačná: VW T-ROC Cabrio!

Širší nabídka pro klasický T-ROC

Porovnali jsme testovaný Volkswagen T-ROC Cabrio 1.5 TSI DSG R-Line s klasickým Volkswagenem T-ROC 1.5 TSI DSG Sport. Podívejte se ZDE. Porovnání nevychází pouze z ceníku a výrobcem udávaných technických dat, ale najdete v něm i parametry, které jsme si sami změřili. A teď pojďme postupně k jednotlivým kategoriím.

Z hlediska ceny a výbavy není co řešit. Klasické SUV s plechovou střechou je o více než 120 tisíc levnější, a to ještě výbava Sport nabízí proti R-Line u kabrioletu ve standardu navíc například vyhřívaný volant nebo parkovací kameru.

Nejlevnější Volkswagen T-ROC se aktuálně prodává od 635 900 korun. Stával i výrazně méně. Ještě na začátku letošního roku se dal pořídit od 488 900 korun, jenže to byl v nabídce motor 1.0 TSI a základní výbava, které z ceníku vypadly. Nyní je tedy základním motorem 1.5 TSI. Na rozdíl od kabrioletu ale lze mít i motory 2.0 TDI a 2.0 TSI, a také pohon všech kol. Cabrio si lze vybrat pouze s benzinovou patnáctistovkou - buď s manuálním řazením, nebo sedmistupňovým automatem. Stojí od 748 900 korun. Zároveň by ale mělo zaznít, že jde o jediného křížence SUV a kabrioletu na českém trhu, a zároveň o třetí nejlevnější nové auto bez střechy po Mini Cabrio a Mazdě MX-5. Proti těmto vozů je ale neporovnatelně univerzálnější a praktičtější. V rámci konkurence tedy vyniká, což se o klasickém T-ROCu říct nedá, protože ten má v kategorii kompaktních SUV konkurentů jako máku a nepatří mezi nimi k nejlevnějším ani nejpraktičtějším.

Podívali jsme se i na nabídku skladových aut. Tady jednoznačně dominuje klasický T-ROC. Kabriolet jsme totiž mezi skladovkami objevili jediný, kdežto klasických T-ROCů 59. U prodejců se dá ještě najít spousta verzí s litrovými motory s cenou hluboko pod půl miliónem.
Reklama

Kabriolet není ve všem horší

Do interiéru obou T-ROCů jsme se vydali i s laserovým měřidlem. Největší rozdíl jsme zjistili v objemu kufru, který u otevřené verze samozřejmě omezuje složená střecha. Kufr v kabrioletu je ale překvapivě ve výšce podlahy o dost delší.

Uvnitř kabiny nabízí SUV s plechovou střechou o 6 cm více místa na nohy, ale překvapivě o něco méně místa vzadu nad hlavou. Kabriolet převeze o člověka méně - vzadu má jen dvě místa na rozdíl od tří u klasického SUV. Dva cestující menších postav se ale na zadních sedadlech kabrioletu cítí až překvapivě pohodlně.

Kabriolet je téměř o dvě stě kilogramů těžší než běžná verze, z čehož rezultuje i zhoršená dynamika ve sprintu z 0 na 100 km/h a vyšší spotřeba. Právě u ní je ale rozdíl velmi malý, v praxi při jízdě s nataženou plátěnou střechou téměř neznatelný.

Porovnání designu necháme na vás. Z pohledu autora článku je ale rozdíl obrovský. Kabrio má zvlášť se staženou střechou neuvěřitelný šmrnc, kombinace robustnosti SUV a stažené střechy je až nečekaně sexy. T-ROC Cabrio považujeme za jedno z nejhezčích současných aut vůbec, kdežto klasický T-ROC je sice na VW docela slušný odvaz, ale při porovnání s konkurenty nic neobvyklého.

Za sebe tedy říkám. I když všechny rozumové argumenty hovoří pro pořízení "plechového T-ROCu", osobně bych neváhal ani vteřinu a sáhl po kabrioletu.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Toyota přiváží do Česka velké sedmimístné SUV Highlander. Ano, i v tomto případě jde o hybrid

Novinka má konkurovat například VW Touareg. Je podobně velká jako offroad Land Cruiser
27.10.2020 21:03
|
0

Test nového Seatu Tarraco FR 2.0 TDI 147 kW: Lehkonohému obříkovi schází režim Comfort

Vyzkoušeli jsme novou sportovně laděnou variantu sedmimístného SUV. Jde o bratra Škody Kodiaq
26.10.2020 06:12
|
0
Reklama

Na český trh přijela nová Kia Sorento. Je o něco větší, ale také dražší a žravější než Škoda Kodiaq

Prodává se od 1 099 980 korun v naftové verzi. Hybrid benzinu a elektřiny začíná o sto tisíc výš
24.10.2020 19:30
|
1

Porovnání Mercedesu GLB a Škody Kodiaq přináší řadu nečekaných zjištění. I cenových

Domácí výrobek má nižší základní cenu. U srovnatelných variant ale může být i dražší
21.10.2020 20:23
|
3
Reklama
Autosalon TV