Reklama
Bonusy k TV pořadu

SsangYong Rexton vs. Škoda Kodiaq. Porovnali jsme ceny, výbavy i technické parametry

Korejský obřík začíná s cenou sto tisíc nad českým medvědem. U srovnatelných verzí se karta obrací
Zdroj: Autosalon.tv

Korejská automobilka SsangYong se pokouší na český trh prorazit už poněkolikáté, tentokrát to ale vypadá, že se jí to opravdu daří. Už proto, že vyrazila do boje výhradně s vozy SUV, které chce čím dál více řidičů včetně těch českých. Největší SUV v paletě SsangYongu, model Rexton, jsme podrobili srovnání s největším SUV v paletě Škody Auto - modelem Kodiaq.
Reklama

Nejde o úplně přímé konkurenty

Hned v úvodu je třeba zmínit, že nejde o zcela srovnatelné soupeře. Škoda Kodiaq je totiž o 15 cm kratší, a navíc je postavena na platformě kompaktního modelu VW Tiguan. Sami zástupci Škody původně o Kodiaqu hovořili jako o kompaktním modelu, byť poněkud přerostlém.

To Rexton je čistokrevné velké auto o půl třídy větší než Kodiaq. Jeho filozofie je navíc trochu jinde. Použitá technika podovozku z něj dělá takového křížence mezi SUV a klasickými offroady. Sází tedy na robustnost, odolnost a "heavy duty" v těžkých podmínkách. To se samozřejmě pozitivně i negativně projevuje i v technických parametrech.

Srovnatelné verze, srovnatelná cena

První pohled do ceníku nevyznívá pro Rexton úplně příznivě. Škoda Kodiaq totiž i přes mnohá zdražení začíná o více než sto tisíc levněji. Nejlevnější verze 1.5 TSI Active s pohonem předních kol a manuálním řazením stojí 716 900 korun.

Rexton ale v benzinovém provedení vůbec nekoupíte. Jediným motorem pod kapotou je výkonný diesel s objemem 2,2 l a výkonem až 133 kW. V kombinaci se základní výbavou Style stojí tato verze 819 900 korun.

Situace se mění, pokud chceme proti této specifikaci postavit srovnatelnou Škodu Kodiaq. Vzali jsme provedení 2.0 TDI/110 kW s pohonem přední nápravy s automatickou převodovkou. Tím pádem jsme přihodili automat i k Rextonu a máme ceny skoro nachlup stejné. Podívejte se ZDE.

Podle zelených a červených puntíků poznáte v čem dominuje škodovka a kde korejec. Ten nabízí větší kus auta, silnější motor a delší záruku. Škodovka kontruje lepší dynamikou a v některých ohledech lepší výbavou. Spotřebu neporovnáváme, protože každé auto ji udává v jiném standardu. Rexton podle reálné WLTP spotřebuje lehce přes 7,5 l, škodovka podle laboratorního NEDC pět litrů. Realitu nejsme schopni bez přímého porovnávacího testu posudit. Předpokládáme, že škodovka bude úspornější, ale s menším rozdílem.
Reklama

Porovnání špičkových verzí

Pro druhé porovnání jsme zvolili Rexton s pohonem všech kol a vyšší výbavou Premium. Škodu Kodiaq jsme "oblékli" do terénnějšího provedení Scout a pod kapotou vrčí silnější verze motoru 2.0 TDI s maximálním výkonem až 140 kW.

Podrobné srovnání těchto variant najdete po kliknutí na předchozí aktivní odstavec. Cena se tady změnila mírně ve prospěch korejského obříka. Rozdíl se ještě o něco zvýší, pokud budeme chtít sedmimístné provedení. Příplatek za něj totiž u ssangyongu přijde na 15 900 korun, kdežto u škodovky 23 300 korun. Na druhou stranu dynamika vyznívá při porovnání těchto motorů ještě lépe pro kodiaq a rozdíl už je opravdu velký.

SsangYong Rexton nebude konkurovat Škodě Kodiaq u pražských nebo brněnských manažerů. Ale u těch, kteří bydlí na vesnicích a menších městech, a hledají robustního a v horších podmínkách nadprůměrně schopného pracanta, který odveze těžký náklad a utáhne těžký přívěs, má rozhodně poměrem ceny, výbavy a svých schopností šanci.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Mercedes GLB je jen o něco menší a dražší než Škoda Kodiaq. Může se z něj stát hit českých rodin

Testovali jsme variantu 200d 4MATIC, tedy provedení s pohonem všech kol a naftovým motorem
28.05.2020 19:42
|
18
Reklama

Fabii o 10, Scalu a Kamiq o 20, Kodiaq a Superb až o 64 tisíc korun. Škoda zdražila většinu aut

Úpravy cen byly údajně plánované dlouho dopředu. Škoda Auto drží za tři měsíce 40 % trhu
03.04.2020 21:28
|
8

Chcete nejsilnější Škodu Kodiaq RS? Nechte si ji upravit v Německu

Firma ABT nabízí zvýšení výkonu až na 270, parádní kola i snížený podvozek
02.08.2019 13:34
|
2

Jezdili jsme s většinou verzí modernizované Škody Octavia. Facelift odstranil její největší problém

Nový základní motor v podobě čtyřválce 1.5 TSI 85 kW předčí litrový tříválec se stejným výkonem
14.05.2024 10:00
|
3

Lexus sbírá munici na útok proti německé trojce a Volvu. Vyšvihnout ho má cenově dostupné SUV

Rekordní kvartální prodeje zaznamenala luxusní značka koncernu Toyota i bez kapesní novinky
25.04.2024 18:00
|
1
Reklama

Mercedes vyrobil skvělý lék pro muže trpící krizí středního věku. Minimálně u pumpy neleze do peněz

Jízdní vlastnosti Mercedesu CLE 300 4MATIC kupé pohladí, spotřeba šokuje. Moucha sedí na volantu
17.04.2024 19:45
|
0

Do Česka poprvé přijelo nejbezpečnější a nejtišší volvo. Pojme sedm lidí a dovážet se bude z USA

Elektrické SUV je počítačem na kolech s umělou inteligencí. Každý den má být lepší
15.04.2024 16:15
|
0
Reklama
Autosalon TV