Reklama
Bonusy k TV pořadu

SsangYong Rexton vs. Škoda Kodiaq. Porovnali jsme ceny, výbavy i technické parametry

Korejský obřík začíná s cenou sto tisíc nad českým medvědem. U srovnatelných verzí se karta obrací
Zdroj: Autosalon.tv

Korejská automobilka SsangYong se pokouší na český trh prorazit už poněkolikáté, tentokrát to ale vypadá, že se jí to opravdu daří. Už proto, že vyrazila do boje výhradně s vozy SUV, které chce čím dál více řidičů včetně těch českých. Největší SUV v paletě SsangYongu, model Rexton, jsme podrobili srovnání s největším SUV v paletě Škody Auto - modelem Kodiaq.
Reklama

Nejde o úplně přímé konkurenty

Hned v úvodu je třeba zmínit, že nejde o zcela srovnatelné soupeře. Škoda Kodiaq je totiž o 15 cm kratší, a navíc je postavena na platformě kompaktního modelu VW Tiguan. Sami zástupci Škody původně o Kodiaqu hovořili jako o kompaktním modelu, byť poněkud přerostlém.

To Rexton je čistokrevné velké auto o půl třídy větší než Kodiaq. Jeho filozofie je navíc trochu jinde. Použitá technika podovozku z něj dělá takového křížence mezi SUV a klasickými offroady. Sází tedy na robustnost, odolnost a "heavy duty" v těžkých podmínkách. To se samozřejmě pozitivně i negativně projevuje i v technických parametrech.

Srovnatelné verze, srovnatelná cena

První pohled do ceníku nevyznívá pro Rexton úplně příznivě. Škoda Kodiaq totiž i přes mnohá zdražení začíná o více než sto tisíc levněji. Nejlevnější verze 1.5 TSI Active s pohonem předních kol a manuálním řazením stojí 716 900 korun.

Rexton ale v benzinovém provedení vůbec nekoupíte. Jediným motorem pod kapotou je výkonný diesel s objemem 2,2 l a výkonem až 133 kW. V kombinaci se základní výbavou Style stojí tato verze 819 900 korun.

Situace se mění, pokud chceme proti této specifikaci postavit srovnatelnou Škodu Kodiaq. Vzali jsme provedení 2.0 TDI/110 kW s pohonem přední nápravy s automatickou převodovkou. Tím pádem jsme přihodili automat i k Rextonu a máme ceny skoro nachlup stejné. Podívejte se ZDE.

Podle zelených a červených puntíků poznáte v čem dominuje škodovka a kde korejec. Ten nabízí větší kus auta, silnější motor a delší záruku. Škodovka kontruje lepší dynamikou a v některých ohledech lepší výbavou. Spotřebu neporovnáváme, protože každé auto ji udává v jiném standardu. Rexton podle reálné WLTP spotřebuje lehce přes 7,5 l, škodovka podle laboratorního NEDC pět litrů. Realitu nejsme schopni bez přímého porovnávacího testu posudit. Předpokládáme, že škodovka bude úspornější, ale s menším rozdílem.
Reklama

Porovnání špičkových verzí

Pro druhé porovnání jsme zvolili Rexton s pohonem všech kol a vyšší výbavou Premium. Škodu Kodiaq jsme "oblékli" do terénnějšího provedení Scout a pod kapotou vrčí silnější verze motoru 2.0 TDI s maximálním výkonem až 140 kW.

Podrobné srovnání těchto variant najdete po kliknutí na předchozí aktivní odstavec. Cena se tady změnila mírně ve prospěch korejského obříka. Rozdíl se ještě o něco zvýší, pokud budeme chtít sedmimístné provedení. Příplatek za něj totiž u ssangyongu přijde na 15 900 korun, kdežto u škodovky 23 300 korun. Na druhou stranu dynamika vyznívá při porovnání těchto motorů ještě lépe pro kodiaq a rozdíl už je opravdu velký.

SsangYong Rexton nebude konkurovat Škodě Kodiaq u pražských nebo brněnských manažerů. Ale u těch, kteří bydlí na vesnicích a menších městech, a hledají robustního a v horších podmínkách nadprůměrně schopného pracanta, který odveze těžký náklad a utáhne těžký přívěs, má rozhodně poměrem ceny, výbavy a svých schopností šanci.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Mercedes GLB je jen o něco menší a dražší než Škoda Kodiaq. Může se z něj stát hit českých rodin

Testovali jsme variantu 200d 4MATIC, tedy provedení s pohonem všech kol a naftovým motorem
28.05.2020 19:42
|
19
Reklama

Fabii o 10, Scalu a Kamiq o 20, Kodiaq a Superb až o 64 tisíc korun. Škoda zdražila většinu aut

Úpravy cen byly údajně plánované dlouho dopředu. Škoda Auto drží za tři měsíce 40 % trhu
03.04.2020 21:28
|
8

Chcete nejsilnější Škodu Kodiaq RS? Nechte si ji upravit v Německu

Firma ABT nabízí zvýšení výkonu až na 270, parádní kola i snížený podvozek
02.08.2019 13:34
|
2

Vyhráli jsme soutěž spotřeby, kterou už 40 let pořádá Škoda. Poradíme, jak ušetřit palivo i peníze

Economy Run s elektromobilem už není tak rozdílná jako u vozů se spalovacím motorem
01.10.2022 08:50
|
5

Dacia si chce ukousnout i z trhu s obytnými auty. Vestavbu s postelí nabídne levný kombík Jogger

Zatím jde o prototyp, ale v příštím roce by se měl dostat do ceníků. Prodávat se bude i v Česku
19.09.2022 07:39
|
1
Reklama

Dacia ukázala nové směřování značky. Bude mít hodně společného se Škodovkou

Studie auta budoucnosti jménem Manifesto odstraňuje všechny zbytečnosti. Nemá dveře ani okna
16.09.2022 09:00
|
3

Test Audi RS 4 Avant: Superkombík zatím předjíždí konkurenci, ale nechá si za to královsky zaplatit

Šestiválcový motor s objemem 2,9 litru a dvěma turby vůbec nepotřebuje elektřinu. A září
08.09.2022 19:15
|
0
Reklama
Autosalon TV