Reklama
Bonusy k TV pořadu

Škoda Kodiaq má nečekanou konkurenci. Mercedes GLB může být totiž dokonce levnější, ukazuje srovnání

Porovnali jsme největší české SUV s prémiovým Mercedesem. Oba modely jsou si až překvapivě podobné

Mercedes GLB 180 vs. Škoda Kodiaq 1.5 TSI DSG Style

Zdroj: Autosalon.TV

První porovnání se týká benzinových verzí s pohonem přední nápravy, tedy základu nabídky. U Mercedesu jde o nejlevnější provedení, které se ale stejně jako všechny ostatní pojí s dvouspojkovým automatem - v tomto případě sedmistupňovým.

Kodiaq je v základní verzi manuál, takže musíme připlatit za automat. Úplně srovnatelnou variantu jsme nenašli, pohybovala by se někde mezi stupni Ambition a Style, ale přiklonili jsme se k té vyšší, protože nám připadala přece jen o chlup bližší. V tu chvíli už je škodovka dražší, a to výrazně!

Abychom ale nedělali senzaci za každou cenu, je nutné objektivně říct, že poměrem ceny a výbavy jsou na tom oba automobily přibližně stejně. Ale i to je vlastně velké překvapení.

Kompletní porovnání Mercedesu GLB 180 a Škody Kodiaq 1.5 TSI DSG Style.

Mercedes GLB 200d vs. Škoda Kodiaq 2.0 TDI 110 kW DSG

Zdroj: Autosalon.TV

Při porovnání cenově příznivých naftových verzí s pohonem předních kol řešíme ten problém, že základní motor 180d pro GLB s maximálním výkonem 85 kW nemůžeme postavit proti nejslabšímu naftovému Kodiaqu. Ten totiž nabízí 110 kW, což je přesně hodnota pro silnější motor 200d u GLB.

Pokud ale opět postavíme proti standardu u GLB nejvíce odpovídající verzi Style u Škodovky, je Mercedes i s motorem 200d o nějakých 50 tisíc levnější. Zajímavé je i porovnání dynamiky a spotřeby.

To vše najdete v podrobném porovnání Mercedesu GLB 200d se Škodou Kodiaq 2.0 TDI DSG Style.

Mercedes GLB 220d 4MATIC vs. Škoda Kodiaq 2.0 TDI 140 kW DSG 4x4

Zdroj: Autosalon.TV

Silnější naftové motory s pohonem všech kol mají obě auta výkonově naprosto srovnatelné. Motor u mercedesu má označení 220d a u škodovky 2.0 TDI/147 kW. V tomto případě srovnání poprvé vyznívá z cenového hlediska příznivěji pro Škodu Kodiaq, ale jen o pár tisíc korun. Dynamiku a spotřebu motoru má ale lepší německá prémie.

Přesvědčit se můžete sami v podrobném srovnání Mercedesu GLB 220d 4MATIC a Škody Kodiaq 2.0 TDI/147 kW 4x4.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC vs. Škoda Kodiaq RS

Zdroj: Autosalon.TV

Další provedení mercedesu a škodovky už vyloženě srovnatelné nejsou. Vrchol nabídky u modelu GLB tvoří verze 35 AMG 4Matic, která má sice pod kapotou benzínový čtyřválcový dvoulitr jako Škoda Kodiaq RS, ale v případě německého SUV produkuje o 45 kW vyšší výkon. Není tak divu, že Kodiaq RS se znatelně slabším motorem vyjde o více než 80 tisíc levněji. 

Co se týče výbavy, tak v tomto případě má lehce na vrch český "méďa". Verze RS ve standardu nabízí například vyhřívaný volant i sedadla, adaptivní tempomat nebo nastavitelný podvozek. U prémiovky se musí za všechny zmíněné prvky výbavy připlácet. 

Podrobné porovnání Mercedesu-AMG GLB 35 4MATIC se Škodou Kodiaq RS.
Reklama
Autosalon TV