Reklama
Bonusy k TV pořadu

Přehled: Malé dodávky, které se ještě dají koupit se spalovacím motorem

Automobilky se snaží protlačit elektromotory i do třídy užitkových aut. Ta ale docela odolává

Citroën Berlingo Van

Zdroj: Tiskový servis Citroën

Citroën Berlingo Van se prodává ve dvou délkách. Základní varianta měří 4,4 metru, delší L2 pak 4753 mm, přičemž se logicky mění i kapacita úložného prostoru, které může být od 3,3 do 4,4 metrů krychlových. Nabídka motorů je poměrně pestrá, zahrnuje jednu benzinovou jednotku 1.2 PureTech o výkonu 110 koní a dvě verze naftového 1.5 BlueHDi o výkonech 100 a 130 koní. Vše završuje elektrická varianta s cenou přes milion korun, základ se zážehovou jednotkou přitom vyjde na 617 100 korun. Kompletní ceník Citroënu Berlingo Van najdete v našem katalogu zde.

Ford Transit Connect

Zdroj: Tiskový servis Ford

Ani klasická kompaktní dodávka od modrého oválu nezanevřela na spalovací motory. Základem je tříválec 1.0 EcoBoost o výkonu 75 kW. Ten spaluje benzin. Naftu pak zastupují verze motoru 1.5 EcoBlue o výkonech 55 a 74 kW. Auto se prodává ve dvou délkách rozvoru L1 a L2 a nabízí kapacitu 2,3 až 3,2 metru krychlového. Model s nejvyšší nosností nabízí 900 kg. Cena začíná na 573 650 korunách. Model nemáme v katalogu, ale můžete si prohlédnout novou generaci Fordu Grand Tourneo Connect (zde).

Mercedes-Benz Citan

Zdroj: Tiskový servis Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Citan se prodává v „lidském“ provedení s označením Tourer a pak jako klasická plechová dodávka. Ta začíná s cenou na 423 tisících korunách, jde ale o částku bez DPH. Objem nákladového prostoru je podle varianty 2,5 až 2,9 metru krychlového a maximální užitečné zatížení je 782 kg. Auto se nabízí s benzinovými motory pod označením 110 (75 kW) a 113 (96 kW) a také s naftovými 108 CDI (55 kW), 110 CDI (70 kW), 112 CDI (85 kW). Auto v našem katalogu nemáme, za pozornost ale stojí nový osobní model Mercedes-Benz třídy T, který začíná s cenou na 640 695 korunách. Najdete ho zde.

Opel Combo Van

Zdroj: Bart Běhal, Autosalon.tv

Opel Combo Van začíná s cenou na 499 490 korunách, ta je ale v tomto případě uvedená bez DPH. Plechová dodávka má dvě verze, tedy základní Van a větší Van XL. Základ pojme 3,3 až 3,8 metru krychlového nákladu, větší XL pak 3,9 až 4,4 metru krychlového. Pak je k dispozici ještě combi varianta s místem pro pět cestujících, která je založena na větší verzi XL. Dozadu se ale vejde jen 1,8 metru krychlové, popřípadě při vyklopení sedadel je to 3,5 m3. Motory zahrnují benzinovou 1.2 Turbo o výkonu 81 kW, vznětové jednotky 1.5 CDTI pak mají výkon 75 nebo 96 kW. „Skříň“ v katalogu nemáme, můžete se ale podívat na osobní variantu (zde). Ta se už nabízí jen do zásuvky.

Peugeot Partner

Zdroj: Radek Vrtal

Peugeot Partner si v plechové variantě udržuje také spalovací verze, ty jsou totožné s Citroënem Berlingo Van a Opelem Combo Van. Opět jde tedy o benzinový tříválec 1.2 PureTech a dvě verze vznětového 1.5 BlueHDi. Shodné jsou i velikosti. Cena je ale poměrně zajímavá, auto startuje na 540 870 tisících korun. Podívat se na to můžete v našem katalogu, Peugeot Partner má svůj list zde.

Toyota Proace City

Zdroj: Tiskový servis Toyota

Toyota Proace City je další model do party Citroënu, Peugeotu a Opelu. Proto není divu, že ani tento vůz není příliš rozdílný. K mání jsou dvě délky Short a Long a také kombi varianta CrewCab Active na bázi verze Long. Jen krátká varianta dostala benzinový tříválec 1.2T o výkonu 110 koní a tvoří také základní cenu 560 tisíc korun. Další motorizace zahrnují vznětový agregát 1.5 D-4DS o výkonech 100 a 130 koní. Dodávku v katalogu nemáme, pokud se chcete podívat na osobní variantu, najdete ji jako Proace City Verso. Více zde.

Volkswagen Caddy Cargo

Zdroj: Ondřej Běhal, Autosalon.tv

A nakonec nelze zapomenout na relativně nový model Volkswagen Caddy, který se nabízí se spalovacími motory v osobní variantě i ve verzi Cargo. Ta začíná s cenou na 598 266 korunách, která platí pro motorizaci 1.5 TSI o výkonu 84 kW. Lze si u ní připlatit i za automat. Naftu zastupuje čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 55, 75 nebo dokonce 90 kW. K této top variantě lze mít nejen pohon všech kol, ale rovněž automatickou převodovkou. Více najdete už v katalogovém listu zde.
Reklama
Autosalon TV