Reklama
Bonusy k TV pořadu

Porovnání Mercedesu GLB a Škody Kodiaq přináší řadu nečekaných zjištění. I cenových

Domácí výrobek má nižší základní cenu. U srovnatelných variant ale může být i dražší

Mercedes GLB 180 vs. Škoda Kodiaq 1.5 TSI DSG Style

Zdroj: Autosalon.tv

První porovnání se týká benzinových verzí s pohonem přední nápravy, tedy základu nabídky. U mercedesu jde o nejlevnější provedení, které se ale stejně jako všechny ostatní pojí s dvouspojkovým automatem - v tomto případě sedmistupňovým.

Kodiaq je v základní verzi manuál, takže musíme připlatit za automat, a kromě toho výbava Active rozhodně neodpovídá bohaté základní výbavě Mercedesu. Úplně srovnatelnou variantu jsme nenašli, pohybovala by se někde mezi stupni Ambition a Style, ale přiklonili jsme se k té vyšší, protože nám připadala přece jen o chlup bližší. A v tu chvíli už je škodovka dražší!

Abychom ale nedělali senzaci za každou cenu, je nutné objektivně říct, že poměrem ceny a výbavy jsou na tom oba automobily přibližně stejně. Ale i to je vlastně velké překvapení.

Kompletní porovnání Mercedesu GLB 180 a Škody Kodiaq 1.5 TSI DSG Style naleznete ZDE.

Mercedes GLB 200d vs. Škoda Kodiaq 2.0 TDI 110 kW DSG

Zdroj: Autosalon.tv

Při porovnání cenově příznivých naftových verzí s pohonem předních kol řešíme ten problém, že základní motor 180d pro GLB s maximálním výkonem 85 kW nemůžeme postavit proti nejslabšímu naftovému Kodiaqu. Ten totiž nabízí 110 kW, což je přesně hodnota pro silnější motor 200d u GLB.

Pokud ale opět postavíme proti standardu u GLB nejvíce odpovídající verzi Style u škodovky, je mercedes i s motorem 200d nepatrně levnější. Zajímavé je i porovnání dynamiky a spotřeby. To vše najdete v podrobném porovnání Mercedesu GLB 200d se Škodou Kodiaq 2.0 TDI DSG Style ZDE.

Mercedes GLB 220d 4MATIC vs. Škoda Kodiaq 2.0 TDI 140 kW DSG 4x4

Zdroj: Autosalon.tv

Silnější naftové motory s pohonem všech kol mají obě auta výkonově naprosto srovnatelné. Motor u mercedesu má označení 220d a u škodovky 2.0 TDI/147 kW. V tomto případě srovnání poprvé vyznívá z cenového hlediska jasně příznivěji pro Škodu Kodiaq. Dynamiku a spotřebu motoru má ale lepší německá prémie.

Přesvědčit se můžete sami v podrobném srovnání Mercedesu GLB 220d 4MATIC a Škody Kodiaq 2.0 TDI/147 kW 4x4 ZDE.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC vs. Škoda Kodiaq RS Challenge

Zdroj: Autosalon.tv

Další provedení mercedesu a škodovky už přímo srovnatelné nejsou. Chtěli jsme porovnat například silnější benzinové motory s pohonem všech kol, ale u škodovky nabízí nejsilnější verze pouze 140 kW výkonu a u mercedesu nejslabší minimálně 165 kW výkonu.

Proto jsme raději ze zajímavosti porovnali dvě nejsportovnější varianty. Každá automobilka na to jde jinak. AMG od Mercedesu samozřejmě musí být benzinové. Naopak loučící se Kodiaq RS pohání naftové bi-turbo. Zajímavé je, že škodovka je výrazně dražší, přestože nabízí nižší výkon a horší dynamiku. Překvapivě ale trumfuje bohatší výbavou.

Podrobné porovnání Mercedesu AMG-GLB 35 4MATIC se Škodou Kodiaq RS Challenge najdete ZDE.
Reklama
Autosalon TV