Reklama
Bonusy k TV pořadu

I malá SUV mohou mít velký kufr. Pomáhají si třeba posuvem zadních sedadel

Vybrali jsme tři zástupce populární kategorie, kteří pojmou i zavazadla středně velké rodiny

Ford Puma

Zdroj: Ford

Objem kufru 456 litrů podle výrobce slibuje velké věci. Ford si sice u Pumy pomohl velkou schránkou pod podlahou, která může mít až 80 litrů, a mezi podlahou a roletou to taková sláva není, přesto patří v každém rozměru k nadprůměru a místo v našem přehledu si zaslouží.

Naměřili jsme délku kufru 78 cm, minimální hloubku při podlaze v nižší poloze 56 cm a minimální šířku kufru 101 cm.

Výpustná schránka vyplachovatelná hadicí na zablácené věci je navíc super nápad a ocení to třeba cyklisté. Ti tam po závodech uklidí dres, který by jim jinak špinil polstrovanou část zavazadelníku. Nebo boty.
Reklama

Renault Captur

Zdroj: Renault

Druhá generace Renaultu Captur narostla proti té první a všechny centimetry navíc se projevily právě v kufru, kde měla ta první problém.

Capturu jsme tak naměřili délku zavazadlového prostoru až 80 cm, hloubku v nižší poloze polohovatelné podlahy minimálně 63 cm a šířku mezi podběhy naopak ve vyšší poloze podlahy minimálně 102 cm. Všechno jsou to na malé SUV špičkové rozměry.

A to nejlepší nakoec. Díky posuvné zadní lavici lze kufr natáhnout o dalších 16 cm, a pak máte místo SUV regulérního kombíka.
Reklama

Suzuki S-Cross

Zdroj: Suzuki

Suzuki S-Cross se nám na milimetr vešlo do našeho limitu 4,3 m, takže není úplně nečekané, že má ze všech zkoumaných aut nejdelší kufr. Naměřili jsme rovných 86 cm. Potěší i značná šířka mezi podběhy (103 cm), trochu horší je to s hloubkou (minimálně 55 cm). Každopádně ho do našeho přehledu dáváme, protože i cenou patří mezi relativně dostupné vozy.

Neprohloupí ani ten, kdo sáhne po o něco kratší sestře Vitaře. Také ta nabízí na poměry malých SUV pěkný zavazadelník.
Zdroj: Suzuki
Reklama
Reklama
Autosalon TV