Reklama
Autopunk

Za nadvládu vozů SUV mohou dle průzkumu hlavně ženy

Aston Martin tvrdí, že to jsou něžnější polovičky tvorstva, které rozhodují o koupi nového auta
Zdroj: Asto Martin

Aston Martin se v současné době připravuje na oficiální uvedení svého historicky prvního SUV, které dostalo označení DBX, jehož propagační video od automobilky si můžete prohlédnout níže. A i proto si nechal zpracovat výzkum, jehož cílem byl zjistit, kdo vlastně vozy typu SUV kupuje a proč. Výsledky asi nepřekvapí, ačkoliv je fakt, že takovou převahu asi čekal málokdo.

Z výsledku průzkumu, který probíhal ve Velké Británii, vyplývá, že jsou to hlavně ženy, které preferují vozy typu SUV. A protože podle značky z 80 % o nákupu nového auta rozhodují právě ony, je boom SUV tedy vcelku pochopitelný. Toto platí dokonce i ve chvíli, kdy vůz kupují papírově muži, což znamená, že muž za nový vůz zaplatí, ale je to žena, která rozhoduje o tom, jaký bude. A už dávno neplatí, že ženy řeší leda tak barvu karoserie nebo koberečků.

Luxusní mastodonti

Průzkum říká, že ženy se chtějí za volantem cítit bezpečně, chtějí mít dobrý rozhled a i ony si chtějí jízdu užívat. Proto volí nejčastěji právě SUV, ze kterých dobře vidí a navíc se v nich cítí bezpečně. Krom toho ženy také umí rozhodnout o tom, jestli bude mít vůz automatickou nebo manuální převodovku, jakou bude mít bezpečnostní výbavu a řeší také spotřebu. Ale nebuďme na naše něžné polovičky tak přísní! Móda SUV strhla úplně všechny.

Kdyby o ně nebyl zájem, nemohly by vzniknout i luxusním SUV Bentley Bentayga, Lamborghini Urus nebo Rolls-Royce Cullinan, o kterých by právě tyto automobilky ještě před pár lety vůbec nepřemýšlely. Dnes přitom třeba právě Cullinan zažívá velký nárůst prodejů a to dokonce takový, že automobilka tak tak stíhá vyrábět.
Reklama

Nejprodávanější u Rollsu i Lamba

První SUV tradičně luxusní značky se dokonce stalo jejím historicky neprodávanějším modelem. V loňském roce Rolls-Royce prodal 4107 kusů tohoto modelu a letos očekává čísla mnohem vyšší. Dokonce kvůli Cullinanovi najal dalších 100 zaměstnanců, aby zvládl pokrýt objednávky. A úspěchy s prvním SUV zažívá i Lamborghini, které jen za první pololetí tohoto roku dodalo model Urus 2693 zákazníkům, což z tohoto SUV dělá nejprodávanější model značky. Možná i proto už se rozhodlo i Ferrari, že na svém prvním SUV začne pracovat. A dokonce se mluví o tom, že dočkat bychom se ho měli už v roce 2022, přičemž ve hře je hybridní pohon a samozřejmě vysoký výkon.

A není to jen případ Velké Británie a luxusních značek. Před časem si jeden z velkých českých prodejců ojetých aut nechal zpracovat průzkum, ve kterém se zaměřil na to, jaká auta preferují a kupují české ženy, převážně pak matky malých dětí. A i u nás jsou výsledky srovnatelné s těmi z Velké Británie. České ženy, maminky, volí nejraději vozy typu SUV nebo crossover ideálně s automatem. Právě taková si jen letos u tohoto prodejce pořídilo 21 % žen, což je o 5 % více než v loňském roce.
Reklama

Ženy s rodinou jsou praktičtější

A důvod? Ženy prý přemýšlí o něco praktičtěji, obzvlášť když mají rodinu. To potvrzuje i Karolína Topolová, ředitelka Aures Holding, kam spadá i síť prodejen AAA Auto a která má malé dítě. „Jako bezdětná jsem řešila spíše počet koní pod kapotou než praktičnost auta, což se s narozením dítěte razantně změnilo. A i když už nepotřebuji do auta naskládat kočárek, výbavičku pro miminko a spoustu dalších věcí, jsem ráda, když nemusím řešit, jestli se mi do kufru vejde jedna taška nebo pět."

Trend oblíbenosti vozů SUV i na našem trhu potvrzují i výsledky prodejů za první pololetí, které zpracoval Svaz dovozců automobilů. Z nich vyplývá, že jen do konce června letošního roku bylo u nás prodáno 40 486 vozů typu SUV, což znamená, že tato auta mají na našich silnicích podíl 31,51 %. Pro porovnání, kombi si vybralo „jen“ 28 306 zákazníků, což je podíl 22,03 %.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Baby SUV jsou v módě. Podívejte se na přehled všech autíček, co si hrají na teréňáky

Nejsou to jen Stonic a T-Cross z testu experta Pepy. Podobných SUV jsme našli 28
23.05.2019 20:15
|
3
Reklama

Hyundai IONIQ získal ocenění „Světové auto roku pro ženy“

Hyundai IONIQ obdržel nejvyšší ocenění (Supreme Award) v anketě „Světové auto roku pro ženy“ (Women’s World Car of the Year, dále WWCOTY) na slavnostním vyhlášení výsledků, které se uskutečnilo na mezinárodním autosalonu v Busanu.
18.06.2018 05:26
|
0

Tohle nečekal! Prchajícího motorkáře "sestřelila" žena kabelkou

Rozkaz, ten zněl jasně. Diverzant na motorce nesmí projet za žádnou cenu! A když si policisté s prchajícím zločincem zjevně nevěděli rady, tak se odvážná chodkyně rozhodla jednat na vlastní pěst.
14.06.2017 10:30
|
0

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
6
Reklama
Autosalon TV