Reklama
Autopunk

Mercedes nečekaně převlékl třídu G do nového kabátu. A to doslova

Společná kreace Mercedesu-Benz a firmy Moncler nese jméno Project Mondo G

Na akci značky Moncler "The Art of Genius" během londýnského Fashion Weeku odhalil včera Mercedes-Benz společně vytvořenou kreaci Project Mondo G, jehož základem je legendární třída G nesoucí charakteristické designové prvky oděvní značky Moncler. Ta je známá především jako výrobce nadýchaných bund a kabátů v lesklém provedení. 

Podle všeho nejde jen o ojedinělý výkřik, obě značky se pravděpodobně budou doplňovat i v budoucnu. Plánují totiž vznik společné platformy, která by jim vzájemně měla pomoci lépe proniknout do nejrůznějších odvětví od umění, přes technologie, sport, hudbu až po design.

Hra kontrastů: ostré hrany a nadýchaný kabát

Jedinečný design konceptu kombinuje zdánlivě nekompatibilní světy - ostré hrany ultimativního off-roadu a zaoblené nadýchané prvky „puffer“ kabátu Moncler. Výsledkem je nepřehlédnutelný výtvor, který na délku měří 4,6 metru, jeho výška je 2,6 metru a i s koly měří na šířku 3,4 metru. Jaká je jeho hmotnost? Nezanedbatelných 2,6 tuny.

Při bližším pohledu objevíme zajímavé charakteristiky, které ukazují na propojení s originálními produkty obou značek. Auto má viditelnou patinu, jež má naznačovat funkčnost a praktičnost. V naprostém kontrastu jsou pak lesklé a uhlazené povrchy „kabátu“, který naopak akcentuje luxus.

Nepřehlédnutelným prvkem je také obrovský zip táhnoucí se prostředkem vozu, který má být symbolem propojení univerzálnosti a variability obou výrobků - auta i bundy. Ostatně, lépe než tisíc slov v tomto případě určitě poslouží bohatá obrazová galerie, která je součástí tohoto článku.

Výjimečný X-Factor mezi oběma značkami

„Spoluprací s Monclerem jsme velmi nadšeni a vytvořili jsme tak další ‘ X-Factor moment’ mezi značkami. V Mercedesu jsme odhodláni podporovat kulturu a společnost. Naše společná kreace s Monclerem přináší oběma značkám nečekanou zkušenost. Tato premiérová spolupráce s Monclerem rovněž otevírá nové horizonty a potenciál dalších příležitostí, které ještě brzy přijdou," říká Britta Seeger, členka představenstva Mercedes-Benz Group AG odpovědná za marketing a prodej.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Zpátky do řady! Mercedes-Benz se vrací k řadovým šestiválcům, které lépe vyhovují novým normám spotřeby a emisním limitům. Představil je v S-Klasse...

Vlajková lod S-Klasse dostala nové řadové šestiválce jako první automobil Mercedes-Benz, postupně přijdou i do dalších modelů (už vyjel i nový CLS). Vyzkoušeli jsme jeden z nich. Nejprve přišel na trh turbodiesel, zabudovaný do nových typů S 350d a 400d, z nichž jsme zvolili ten silnější, navíc v provedení s pohonem všech kol 4Matic.
20.12.2017 08:00
|
0
Reklama

Legenda teréňáků inovuje. Mercedes-Benz třídy G dostává nový interiér.

Třída G je pro mnohé fanoušky terénních vozidel nepřekonatelnou legendou. Více než 300 000 exemplářů, vyrobených od roku 1979, umožňuje svým majitelům podnikat dobrodružství, která jsou s většinou ostatních vozidel nerealizovatelná.
14.12.2017 15:44
|
0

To je síla! Mercedes od AMG dá 200 km/h pod 6 sekund

Předchozí generace Mercedesu C63 AMG rozhodně nebyla obyčejná nebo snad pomalá. Tohle je ale úplně jiný svět. Mercedes C63 Black Series už v základu představoval jedno z nejzábavnějších aut, jaké v Affalterbachu kdy vyrobili, tento upravený kus však má více než dvojnásobnou porci koní!
28.11.2017 22:24
|
0

Tohle se nečekalo. Téměř polovina majitelů elektromobilů se chce vrátit ke spalovacím motorům

Výsledky průzkumu renomované společnosti McKinsey & Co. překvapily i samotnou firmu
19.06.2024 08:17
|
25

Kdy je tankování během dne nejlevnější? Autoklub zanalyzoval 14 tisíc pump a má jasné doporučení

Ceny paliv se na čerpacích stanicích mohou během dne docela dost měnit. Kdo to ví, ušetří
14.06.2024 13:39
|
3
Reklama

Komentář: Cla na čínské elektromobily evropské značky nevítají. Odhalují jejich závislost na Říši středu

Vypadá to, že EU schválila uvalení cel na čínské elektromobily evropským značkám navzdory. Nebo ne?
13.06.2024 16:07
|
4

Komplikace pro auta do zásuvky. Na trajekty v Řecku nepustí plně nabité elektromobily ani plug-iny

Podle nového nařízení řeckého ministerstva je maximální povolená úroveň nabití baterie 40 procent
30.05.2024 17:28
|
3
Reklama
Autosalon TV