Reklama
Autopunk

Policista zastavoval ujíždějícího zločince vlastním tělem, ten stejně dvakrát pláchl. Pomohli občané

Během dvou honiček zloděj napáchal sedm trestných činů. Ukradl a zničil dvě auta, srazil strážníka
Zdroj: Policie ČR

Policejní honičky se čas od času stávají i v Česku, ovšem rozhodně nemívají tak zamotaný a takřka filmový průběh, jako ta, která v pondělí začala s ukradeným mercedesem v Pardubicích a skončila s ukradeným audi v Praze. Jak se po náročném pronásledování ukázalo, hlavním aktérem byl pro policisty známý zloděj, kterého nakonec pomohli chytit náhodní kolemjdoucí a svědci zběsilé jízdy a několika nehod. Těm policisté poděkovali za spolupráci.

Sražený policista v Pardubicích

Celý příběh začal v Praze, konkrétně v Suchdole, kde byl ukraden stříbrný mercedes. Ještě ten samý den si ukradeného auta, které už bylo nahlášeno v evidenci kradených aut, všimli policisté v Pardubicích. Když ale chtěli řidiče zastavit, ten místo toho šlápl na plyn a rozhodl se za každou cenu ujet. Přitom dokonce jednoho ze zasahujících policistů srazil. Pardubická část honičky nebyla moc dlouhá, zloděj auto nezvládl a skončil s ním v poli.

Než se ale k němu policejní hlídky dostaly, stačil z nabouraného auta zmizet neznámo kam. Nevěděl ale, že jeho i jeho úprk vyfotili náhodní kolemjdoucí, kteří fotky předali policistům a ti už věděli, koho přesně hledají.
Zdroj: Policie ČR
Zfetovaný zloděj aut nabral policistou přední částí aut.
Reklama

Pokračování v Praze

Díky fotkám už bylo jasné, o koho jde, ale kriminálka také rychle zjistila, že by se dotyčný měl pohybovat v dalším autě, tentokrát modrém audi. Vzhledem k tomu, že po něm i autě bylo vyhlášeno pátrání, není se co divit, že si jej hned druhý den všimla policejní hlídka v pražské Korunovační ulici. Než se za ním pustili s majáky, raději si povolali posily. Jejich tušení, že se zloděj a zběsilý jezdec jen tak nevzdá, se vzápětí potvrdilo.

Když se k pronásledování připojily další hlídky, pokusily se řidiče zastavit pomocí svých aut, ale nepovedlo se. Místo toho řidič šlápl na plyn a začal ujíždět přes Prahu, několikrát najel na chodník, ohrozil celou řadu řidičů i chodů, chvíli jel v protisměru a způsobil dvě nehody. Při jedné srazil zaparkovanou motorku, při druhé pak naboural do protijedoucího auta. Nic z toho ho nezastavilo.

Nakonec přišla třetí rána, konkrétně do svodidel a to už bylo na auto moc. Dál nejelo. Proto se dal na útěk a nejspíš si myslel, že mu to znovu projde. Jenomže v tu chvíli do hry znovu vstoupili náhodní svědci, kteří nejen, že policisty navigovali cestou k poslední nehodě, to když se jim ztratil z dohledu, ale nakonec i k místu, kde se už jako pěší schovával. Byl to konkrétně řidič autobusu, který si ho všiml a policisty poslal do blízkého lesa.
Reklama
Zdroj: Policie ČR
Dlouhá policejní honička skončila střelbou a několika nabouranými auty

Varovný výstřel a několik obvinění

Tam policisté neustále utíkajícího nebo ujíždějícího řidiče policisté našli, ale dokud varovně nevystřelili do vzduchu, vzdát se jim nechtěl. Jak už asi tušíte, zběsilý řidič byl celou dobu pod vlivem drog a krom toho měl zákaz řízení až do roku 2023. Ten se mu jistě prodlouží, ale krom toho si na něj počká v chládku.

Violeta Siřišťová, tisková mluvčí pražské polici k tomu řekla: „V současné chvíli je 36letý muž podezřelý ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody, násilí proti úřední osobě, maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Obvinění z výše uvedených trestných činů mu již bylo sděleno a zároveň jsme státnímu zástupci předložili podnět na jeho vzetí do vazby.“

Dále pak dodala: „Prosíme všechny jakkoliv poškozené účastníky provozu, které svým jednáním tento řidič ohrozil, aby se ozvali na linku 158. Dále bychom chtěli poděkovat široké veřejnosti za spolupráci. I díky jejím poznatkům a spolupráci policisté muže zadrželi. Děkujeme.“

Diskuze

Erell - 25.08.2020 16:47:46
Jen max. 8 let odnětí svobody? A kde je obvinění z pokusu o vraždu úřední osoby a obecného ohrožení? Jinak ten ****** PICHAV, co tady píše ty zcestné ******* je draler i uživatel pervitinu a marihuany.
PICHAV - 22.04.2020 22:32:36
FLASTR FLASTR !!!! NIKDY NEDOSTANE FLASTR !!!! METALICA HRAJE V KARE MASTER !!!! MASTER !!! DOBRE UPLACH ON !!! FLASTR FLASTR !!! CHTEL BY MU DAT FLASTR JEJICH !!!! MASTER MASTER !!!! A ODZVONIL ZVON !!!! MASTER OF PUPETS !!!! A SOLO SEM !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukradl motorku zdravotníkům, ujížděl na ní policii Prahou v cyklistické helmě. Nakonec ho vytrestala

Zloděj byl na pervitinu, bez řidičáku a byl na něj vydaný mezinárodní zatykač
14.04.2020 08:40
|
6
Reklama

V autě měl dvě děti, v krvi více než dvě promile a ujížděl policii. Pomohl ho zastavit náhodný řidič

Zločinec poničil minimálně jedno auto a málem srazil chodce. Nakonec naboural strážníky
10.03.2020 14:05
|
2
Reklama

Malé dítě vypadlo během automobilové honičky z auta. Celé to natočil jeho strýc

Chlapeček v autě seděl na klíně svého otce. Náraz otevřel dveře a vymrštil jej ven
17.02.2020 17:45
|
0

Video: dvě drsné honičky policistů s feťáky za volanty. Jeden z nich měl v autě jedenáctiletou dívku

Druhá honička začala odstaveným nastartovaným autem, které bylo pro zloděje snadným cílem
12.12.2019 17:41
|
7

Retro: Škoda Tudor z roku 2002 měla všechno, na sériovou výrobu to ale nestačilo. Vznikla jediná

Prvnímu novodobému Superbu s karosérií kupé wolfsburské sudičky nedopřály dospět
15.06.2024 10:07
|
3

Retro: Zachovalá Jawa Pionýr dnes stojí nesmysl. Kdysi to byl nejrozšířenější dopravní prostředek

Malá padesátka od Jawy bývala snem mladých kluků několika generací. Její kult trvá dodnes
08.06.2024 09:54
|
15
Reklama

Retro: Karosa Š 11 byla nástupkyní kulatého RTO a předvojem hranaté řady 700. Jezdila i v Mongolsku

V polovině 60. let přinesla „ešema“ či „ešela“ na československé silnice novou kulturu cestování
25.05.2024 09:18
|
4

Nová generace čtyřkolek CFMOTO nastavuje měřítka třídy. Velkolepá evropská premiéra se konala v Brně

Novinky CFORCE 850 Touring a CFORCE 1000 Touring jsme otestovali v extrémním terénu i na silnici
20.05.2024 10:09
|
2
Reklama
Autosalon TV