Reklama
Autopunk

Video: dvě drsné honičky policistů s feťáky za volanty. Jeden z nich měl v autě jedenáctiletou dívku

Druhá honička začala odstaveným nastartovaným autem, které bylo pro zloděje snadným cílem
Zdroj: Policie ČR
Výzvy k zastavení prchajícího řidiče moc nezajímaly. V autě měl navíc dítě

Jen několik málo dnů od sebe dělí dva policejní zásahy, které jsou si ale celkem podobné. Jeden se odehrál v úterý 10. prosince a jeho záznam najdete ve videu umístěné výše. Hlavním aktérem je 29letý muž, kterého si policisté všimli v obci Morkovice ve Zlínském kraji. Přehlédnout jej nebylo možné, protože dle registrační značky policisté usoudili, že za volantem sedí někdo, kdo tam rozhodně nemá, co dělat. A nespletli se.

Jenomže než vůbec dostali šanci řidiče zkontrolovat, ten se nechtěl vzdát bez boje a policii začal ujíždět. Policisté si sice zavolali posilu v podobě další hlídky v autě, která mu zatarasila cestu, ale ani to řidiče nezastavilo. Dokonce policisty, kteří už na něj u auta čekali, málem přejel. Tenhle manévr na něj byl ale už příliš. Naboural do zadní části policejního auta a spadnul do příkopu. Děsivé je, že v autě s ním jela také jedenáctiletá dívka. Naštěstí se ani jí, ani nikomu jinému nic nestalo.

Poté, co jej policisté dostali ven z auta, zjistili, že výtečník má až do roku 2027 nadělen od soudu zákaz řízení a krom toho měl při následné kontrole pozitivní test na amfetamin. S tím má ostatně dotyčný mnohaleté zkušenosti, krom toho, že drogy užívá je i vyrábí. Není se tedy co divit, že řidič je obviněn hned ze dvou trestných činů, maření úředního rozhodnutí a násilí proti úřední osobě. O jeho trestu bude rozhodovat soud, ale s největší pravděpodobností si za mřížemi pobude i několik let.
Reklama

Vystrašení popeláři

Druhá policejní honička proběhla už 4. prosince, ale během vyšetřování policisté přišli na další podrobnosti o hlavním aktérovi, proto její záběry zveřejnili až teď. Je jím 35letý muž z Olomoucka, se kterým ovšem měli práci policisté z Pardubického kraje. Vše začalo, když si tento dobrák vyhlédl zaparkované, ale nastartované BMW. V sekundě se do něj dostal a snažil se co nejrychleji zmizet. Bonusem pro něj byl fakt, že majitelka v autě uvnitř měla kabelku s doklady, platební kartou, mobilním telefonem a penězi.

To už ale o něm policisté moc dobře věděli a snažili se ho najít. Do hledání, které bylo úspěšné, se zapojilo několik hlídek. Jakmile si jich ale zloděj všiml, snažil se zmizet. Bylo to marné, neujel. Stejně jako v předchozím případu, i v po této honičce se ukázalo, že je řidič pod vlivem drog a se zákazem řízení. Možná proto dokázal s autem jeden takřka kaskadérský kousek, když se vešel do malé mezery mezi popelářské auto a zaparkovaný kamion. Popeláři uskočili na poslední chvíli.
Zdroj: Týdeník Policie
Nastartované BMW bylo pro zloděje snadným cílem

Několik průšvihů najednou

35letý zloděj toho teď má na triku opravdu dost. Komisař jej obvinil z celé řady přečinů, mezi kterými nechybí krádež, neoprávněné užívání cizí věci nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. Krom toho se během vyšetřování krádeže auta a ujíždění ukázalo, že dotyčný navíc padělal peníze a zvládl další, zatím blíže nespecifikovanou trestnou činnost. I proto jeho vyšetřování probíhá ve vazbě. I on si pár let, minimálně dva roky, odpočine v chládku.
Reklama

Diskuze

Jack Sperou - 15.12.2019 15:19:46
Profízlovaný stát skrz na skrz a banda ovcí co poslušně odevzdávají penízky do kasičky bez vlastní schopnosti něco změnit.Proto tvrdím že čecháčci a ohlastaní rusáci jsou nejhorší povl na tyhle planetě. Źižku a Jánošika na vás sebranko žebrácká.
Jan - 15.12.2019 15:08:52
Ty reklamy jsou praštěný.Jsem už měl chuť se na to vykašlat a típnout to.

Drsná honička skončila úprkem. Zloděj mercedesu neujel policii, došlo mu palivo

Hned tři kradená auta policisté v uplynulých dnech vrátili jejich majitelům. I když ne bez šrámů
02.10.2019 15:07
|
2
Reklama

Video: Muž bez řidičáku ujížděl policistům. Zastavily ho až varovné výstřely a drsné zpacifikování

Řidič byl za volantem pod vlivem drog a myslel si, že se ztratí ve tmě. Spletl se
29.08.2019 13:20
|
1

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
7
Reklama
Autosalon TV