Reklama
Archiv - Zprávy

UFO přistálo v Beskydech!

Interstellar (2014), Marťan (2015), Příchozí (2016), Vetřelec (2017) – sci-fi žánr je v kurzu. Jako na jiné planetě si však můžete připadat i necelých 400 km od Prahy. Důkaz přinese další TIP NA MOTORISTICKÝ VÝLET.
Zdroj: Autosalon

Krychloidi

Když se na Geneva Motor Show 1966 představil první supersport s motorem uprostřed jménem Lamborghini Miura, byl to pro návštěvníky zážitek jak z jiného světa. Stejně vesmírně působí stejnojmenný designový wellness Miura Hotel http://www.miura.cz/. Hlídán vesmírnými „krychloidy“, stojí v obci Čeladná obklopen pohořím Beskydy. Na své si zde přijdou nejen milovníci umění, ale také sportovci. Součástí resortu je golfové hřiště i tenisové kurty.

Kdo radši klasiku než modernu, doporučujeme Farmu Menšík v Kunčicích pod Ondřejníkem http://www.farma-mensik.cz/ nebo prohlídku cca 40 km vzdáleného skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm https://www.vmp.cz/. Najíst se pak můžete na Pustevnách www.pustevny.cz/, které, stejně jako celé Beskydsko, stráží Bůh Radegast.  

Ocelové město

Pražák nebo Brňák dřív do Ostravy mířil buď za bary ve Stodolní ulici, nebo kvůli Zlaté tretře, které se každoročně účastnil Usain Bolt. Jamajský sprinter ukončil kariéru a legendární ulice už prý také není, co bývala. V areálu bývalých uhelných dolů Dolní Vítkovice (z centra Ostravy zhruba 10 minut jízdy autem) si však každý přijde na své. Od adrenalinových zážitků, přes technické výstavy, výbornou gastronomii až po ubytování v srdci ocelového města. Více informací na http://www.dolnivitkovice.cz/.

Reklama
Zdroj: http://www.dolnivitkovice.cz/

 

Pro malé i velké

Z Ostravy se vydáváme přes Havířov až k česko-polským hranicím. Málokdo by asi čekal, že tady, v sotva dvoutisícové obci Chotěbuz, najde hned dvě atrakce, kde dokonale zabaví menší i větší děti. Oběd si tady navíc sami ulovíte! Z Rybího domu www.rybidum.cz/  je to do Archeoparku www.archeoparkchotebuz.cz/ pár minut chůze. Zodpovědným tatínkům (a maminkám) zdar!   

Autor textu: Expert Dan

Zdroj: www.archeoparkchotebuz.cz/
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Zemřela kytice v příkop odvána, oděrky po ní zůstaly… (Karel Jaromír M Performance)

Motor V12, co používá Rolls-Royce. Elektronické hračičky, jak vystřižené z filmu Mission Impossible. Ale hlavně nakažlivá rychlost! BMW M760Li xDrive.
05.09.2017 18:20
|
0

Legendy závodních tratí: Princ Bira

Znáte úsloví ,,jezdí jako Širón“? To bylo téměř lidové rčení na základě několika vítězství Louise Chirona na Masarykově okruhu v Brně, kde se před válkou jelo naposledy v roce 1937. Scházela se tam celá světová elita, patřil k ní také princ Bira ze Siamu, dnešního Thajska...
05.09.2017 12:48
|
0
Reklama
Autosalon TV