Reklama
Řidičův chleba

Za tragickou nehodu linkoveho autobusu ve Slaném může nejspíš obuv řidiče. Měl žabky

Policie vyloučila jako možnou příčinu zdravotní stav a alkohol. Řidič mluví o zaseklém plynu
Zdroj: Týdeník Policie

V úterý krátce po poledni se na autobusovém nádraží ve Slaném stala vážná nehoda, při které najel autobus do zastávky, za kterou v té době stálo několik lidí. Jedna osoba skončila v nemocnici s lehčími zraněními, ale na místě bohužel zemřel malý chlapec.

Policie příčiny nehody zatím stále vyšetřuje, ale už teď je jasné, že za nehodou nestál alkohol ani zdravotní indispozice řidiče. Dále pracují s verzemi, které se týkají technické závady či chyby na straně řidiče.

Technická závada nebo špatné obutí?

Na místo nehody byl vyslán vrtulník záchranné služby, ale bohužel ho nebylo potřeba. I přes oživovací pokusy na místě nehody zemřel malý chlapec. Jeden senior byl převezen s lehčími zraněními do nemocnice a několik dalších lidí na místě ošetřili záchranáři.

59letý řidič autobusu se pro Kladenský Deník vyjádřil v tom smyslu, že se mu zasekl plynový pedál a už nemohl nic dělat. Snažil se prý zastávce i lidem vyhnout, ale nebylo to možné. S touto verzí pracují při svém vyšetřování i policisté. Ti se ale zaměřili i na to, že měl řidič v době nehody na sobě ne úplně správnou obuv. Krátce po nehodě, tedy v době, kdy už na místě byly složky integrovaného záchranného systému, měl totiž řidič na nohou jen bílé pantofle. Jestli je měl ale také za volantem v době nehody, musí zjistit policie.

Pojišťovně se to nemusí líbit

Zákon nijak neupravuje to, jak konkrétně má být řidič obutý. Veronika nová z České kanceláře pojistitelů nám ale řekla: „Pokud policie během vyšetřování zjistí přímou a příčinnou souvislost nevhodného obutí a nehody, může následně pojišťovna krátit plnění.“
Reklama

Špatná obuv je velký problém

Platforma Vize 0, která se dlouhodobě věnuje bezpečnosti v dopravě, se před časem věnovala správnému řidičskému obutí. A rady expertů jsou jasné: „Důležité je, aby měl řidič cit při ovládání pedálů. Vysoká, hrubá podrážka či i drobný podpatek mohou snadno zkomplikovat sešlápnutí pedálu."

Dále pokračují: „Rovněž tak vysoké boty budou chodidlo řidiče svazovat, neumožní mu jeho potřebnou ohebnost. Vysoké podpatky či jehly mají za následek vratkost nohy, což se může vymstít při nutnosti náhle zpomalit, a navíc budou způsobovat problémy s citlivým ovládáním pedálu spojky, zejména při rozjezdu či popojíždění v koloně. Nevhodné jsou též u nás hlavně v létě populární volné sandály. Nemluvě o žabkách, které se mohou sesmeknout z nohy a v krajním případě dokonce zaklínit pod pedály.“
Zdroj: Týdeník Policie
Řidič autobusu několik lidí zranil. Jedno dítě bohužel zemřelo.

Náročné vyšetřování

Řidič autobusu byl ihned po nehodě postaven mimo službu. Autobus měl podle prvních výsledků vyšetřování jen pár dnů starou povinnou pravidelnou technickou kontrolou, kterou bez problémů prošel. Policie v následujících dnech čeká výslech všech svědků, kteří by mohli objasnit to, co se krátce před nehodou vlastně stalo.

Michaela Nováková, vrchní inspektorka kladenské policie, která se případem zabývá, nám k tomu řekla: „V současné době čekáme na odborné posudky soudních znalců, které nám pomohou objasnit, za jakých okolností k nehodě došlo. Samozřejmě je zde možnost technické závady na vozidle, kterou uplatňuje řidič autobusu. V této chvíli je nehoda vyšetřována jako podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti, kdy je hranice trestu od jednoho roku a končí až na šesti letech. Řidič samozřejmě přijde o řidičák.

Diskuze

Baf - 14.06.2020 11:07:13
Pichave tys měl problémy celý život.vypni caps.a možná i sebe
Hovado - 14.06.2020 09:10:00
Tohle žabkama nebude!!!!!Profesional řidič by takhle nereagoval!!!Chudák malej co si musel vytrpět za bolest to je šílený.Řidič ať pyká a nese tvrdý následky a doživotní zákaz řízení čehokoli !!!!!

Další zbytečná nehoda kvůli špatnému předjíždění. Auta jsou na odpis a řidiči v nemocnici

Mladý řidič ve fordu vjel do protisměru přesně ve chvíli, kdy tam jela řidička v peugeotu
20.05.2020 07:27
|
2
Reklama

Německá odtahovka vyhodila na kraj Ústí nad Labem vrak srbského autobusu. Jako na skládku

Aby nepřekážel v ulici, nechalo zamčený vrak město odtáhnout. Náklady chce pomocí policie vymáhat
11.02.2020 07:10
|
70

Šílené předjíždění kamiónu: k nehodě s autobusem a protijedoucím náklaďákem chyběly centimetry

Řidič tiráku se rozhodl předjíždět v zatáčce a přes plnou čáru. Policie ho zatím nevypátrala
10.09.2019 07:55
|
5

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
6
Reklama
Autosalon TV