Reklama
Řidičův chleba

Tip na elektrizující výlet: Levné značkové oblečení v Parndorfu i překrásné vánoční trhy ve Vídni

V Česku si vánoční atmosféry příliš neužijete, proto doporučujeme vyrazit k našim jižním sousedům
Zdroj: Bart Běhal pro Autosalon.tv

Celodenní výlet po adventním Rakousku jsme absolvovali s čistě elektrickým vozem Hyundai Ioniq 5. To sebou bezpochyby přineslo nějaké "nabíjecí" zpoždění, i tak se ale cesta obešla bez sebemenších komplikací. Naší první zastávkou byl Designer Outlet Parndorf, kde jsme levně nakoupili značkové oblečení i další zvýhodněné zboží. K večeru jsme pak přijeli do samotného srdce Vídně, abychom konečně nasáli vůni svařáků, sladkého pečiva a delikátních uzenin. Když ne v Česku, tak alespoň u našich sousedů. Kvůli onemocnění COVID-19 tu však podobně jako u nás platí přísná protiepidemická opatření.

Až 70% slevy!

Designer Outlet Parndorf se nachází mezi Vídní a Bratislavou, přibližně 370 kilometrů od Prahy (cca. 4 hodiny cesty). Výrazně blíže to pak mají obyvatelé Brna a jeho okolí. Odtud jste v obrovitém nákupním centru za pouhé dvě hodiny. Celý areál působí jako takové malé městečko, v němž každá budova prezentuje jednu módní značku. Celkem je zde 150 obchodů s 600 značkami, kde se prodává zboží s 30 až 70procentními slevami. Parkování je bezplatné, funguje tady 12 kaváren a restaurací, tři bankomaty, banka a kryté dětské hřiště.

Nabíjecí stanice SMATRICS se nachází při příjezdu do Designer Outlet Parndorf vpravo na parkovišti P1, stanici TESLA najdete přímo u parkoviště naproti Adidas. Po trase z Prahy číhají nabíjecí stanice dá se říci na každém rohu. Ne každá ale vždy fungovala. My jsme zkoušený Hyundai Ioniq 5 dobíjeli za celou dobu cesty, tedy Praha-Parndorf-Vídeň-Praha (715 km) třikrát. A to hned vedle dálnice D1 u stejnojmenného hotelu, dále pak na nabíječkách IONITY rovněž hned u dálnice mezi Parndorfem a Vídní. Poslední "tankování" při zpáteční cestě už probíhalo na českých hranicích v obci Chvalovice-Hatě (čerpací stanice OMV).
Reklama

Za vánocemi do Vídně

Naší druhou plánovanou zastávkou byly vánoční trhy v samotném srdci Vídně. Cesta z Designer Outlet Parndorf tam zabere nějakých 30 minut, nikterak si však nezajedete, protože hlavní město Rakouska leží přímo na trase zpět do Česka. Nanejvýš pár minut zabere vjezd do centra. Míst, kde se ve Vídni pořádají vánoční trhy je hned několik s tím, že my jsme zvolili asi ty nejznámější na náměstí Rathausplatz. Parkovat se tu dá na několika přilehlých hlídaných parkovištích nebo v garážích, za stání se ale samozřejmě vždy platí.

Již při vstupu do areálu na návštěvníky dýchne ta pravá vánoční atmosféra. Metr vysoký oblouk se svíčkami vítá každého nově příchozího. Uvnitř pak naleznete 150 prodejních stánků nabízejících vánoční dárky, ozdoby na vánoční stromečky, umělecké řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Stromy v Radničním parku a podél ulice Ringstraße září slavnostním leskem. Mimořádným lákadlem pro zamilované je strom ověšený svítícími červenými srdíčky. Dětský svět nabízí kolotoč, ruské kolo, betlémskou cestu a krásné světelné instalace v parku.

Vánoční trhy na náměstí Rathausplatz

Od 12. 11. do 26. 12. 2021

Otevírací doba:
Ne–Čt 10:00–21:30, Pá–So 10:00–22:00
24. 12. 11:00–19:00
25. 12. a 26. 12. 10:00–21:30

Adresa: Náměstí Rathausplatz, 1010 Vídeň

Na co si dát před cestou pozor?

Nutno podotknout, že od 20. prosince platí v Rakousku nová opatření pro vstup do země. Je tedy třeba předložit doklad o naočkování či prodělání Covid-19 v posledních 180 dnech. Zároveň musíte předložit negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin); tato povinnost se nevztahuje na osoby, které doloží, že obdržely posilovací očkovací dávku.

Osobám, které se neprokáží negativním PCR testem nebo dokladem o podání posilovací očkovací dávky, je vstup umožněn, musejí ale podstoupit PCR test v Rakousku a nastoupit do domácí karantény do doby, než obdrží negativní výsledek. V tomto případě se cestující musejí rovněž před cestou registrovat. Na děti starší 12 let se uplatňuje stejný režim jako na jejich dospělý doprovod.

Celostátní lockdown už sice v Rakousku skončil, ale pouze pro očkované. Neočkovaní musí být i nadále v izolaci. Na trzích i ve všech dalších obchodech a službách musíte doložit očkovací certifikát nebo certifikát o prodělání nemoci. Zatímco v jednotlivých obchodech areálu Designer Outlet Parndorf to vyžadují jen zřídka, na trhy bez splnění těchto podmínek prakticky nevkročíte. Zato na hranicích jsme nepotkali jediné policejní auto ani žádnou další hlídku. Vstup do země tu vlastně nikdo nekontroluje.

Diskuze

PICHAV - 21.12.2021 19:12:58
NEVESLO !!!! NO TAKY BY BYLO VIC MISTA NA PARKOVISTICH !!!! ZADNE POZARNI SKODY !!!! ZACVAKA POJISTHOVNA !!!!
PICHAV - 21.12.2021 19:12:11
JAK NEJRYCHLEJI HASIT ELMOBIL ???? ZAKOPAT UTOPIT ???? JA MUSLIM !!!! ZE NEJLEPE UKRAST !!!! KAZDY SPORTIRIDIC ELMOBILISTA !!!! BY MEL MIT SVEHO ZLODEJE !!!! NEJLEPE CEZKEHO !!!! A TEN PO ZAPARKOVANI V PODZEMGARAZICH BY TO HNED RYCHLE UKRADL !!! GENIALNI

Tip na automobilový výlet: K neuvěření. V Česku existuje místo, kde slaví Vánoce celý rok!

Slavit Ježíška můžete klidně v srpnu, v plavkách a 35 stupních Celsia. Vyražte směr Karlovy Vary
17.09.2020 15:15
|
0
Reklama

Tip na rodinný výlet na Šumavě. Zadov a jeho Sporthotel Olympia

Postavili ho v roce 1983 ku příležitosti prvního závodu Světového poháru v běhu na lyžích u nás
14.09.2020 15:35
|
4
Reklama

Tip na výlet: Adrenalinová zábava v bývalém černouhelném dole!

Skutečně se tady těžilo uhlí. Dnes se oslavanský důl Kukla stal místem originální zábavy a poučení
10.09.2020 09:23
|
0

Jedete na výlet do Brna? Poradíme vám, jak tady levně a dobře bydlet!

Naše posádka nocovala na různých místech. Od kempů po špičkové hotely. A zaznamenali jsme paradoxy
04.09.2020 12:19
|
2

Nenápadná slepá ulice je pastí na řidiče. Kdo do ní vjede, tomu hrozí pokuta 20 tisíc korun

Majitel přilehlého objektu tady na nic netušících řidičích vydělává už léta. Teď ještě přitvrdil
24.03.2023 13:30
|
91

Řidiči si čekání v kolonách zkracují jednoduchým trikem. Policie s tím nic nezmůže

Většina způsobů objíždění dopravní zácpy končí pokutou. Existuje ale výjimka, kdy je to legální
21.03.2023 07:30
|
26
Reklama

V Praze probíhají tři zajímavé veletrhy pro milovníky cestování současně. Vstupné se platí jednou

Na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech nebude chybět ani Fotr na tripu se svým Porsche
17.03.2023 16:14
|
0

Nová kamera na mostech pokutuje řidiče za jeden z nejčastějších prohřešků. Je první, která to umí

Hned několika hříšníkům nadělila vysokou pokutu a jeden trestný bod. Ti se však obrátili na soud
17.03.2023 07:27
|
54
Reklama
Autosalon TV